evinkka
21.10.14,11:24
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa ešte vykonávajú niekde ŠS zo strojopisu pre záujemcov (nie iba študentov OA), keďže Štátny steno. ústav bol zrušený. Ak áno, aké sú cca. podmienky, aká je príprava, priebeh a všetko dôležité okolo toho, prípadne, kde by som tieto info mohla získať (ako kompletnú radu a info). Ďakujem veľmi pekne (alebo aké sú vaše skúsenosti)
veronikasad
21.10.14,09:45
Uja google poznáš ?

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CCcQFjAB&url=http%3A%2F%2Fnhf.euba.sk%2Fkatedry%2Fkatedra-pedagogiky%2Fstatne-skusky-z-adk&ei=CzlGVL2sBdLjaL3RgpAH&usg=AFQjCNHO304WmlhNbhtWEHW3YKuuS9boSA&sig2=ce6c9QDiMc-z_zkZCYW1OA&bvm=bv.77880786,d.bGQ&cad=rja

Katedra pedagogiky Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave ako nástupnícka organizácia po zrušenom Štátnom stenografickom ústave v Bratislave vykonáva štátne skúšky z písania na počítači a korešpondencie (ďalej štátne skúšky).

Štátne skúšky sa skladajú z 10-minútového odpisu predloženého súvislého textu v textovom procesore MS Word s možnosťou korektúry a vypracovania dvoch písomností (obchodného listu a tabuľky) podľa predloženého zadania. Na vyhotovenie písomností v normalizovanej úprave majú účastníci 60 minút.

Účelom štátnej skúšky z písania na počítači a korešpondencie je preveriť a zhodnotiť úroveň vedomostí, zručností, návykov a schopností z administratívy a korešpondencie. Obsah štátnej skúšky pozostáva z dvoch častí, v ktorých sa overujú zručnosti účastníkov

písať rýchlosťou najmenej 200 čistých úderov za minútu s minimálnou presnosťou odpisu 99,50 %,
vyhotoviť dva druhy písomností v normalizovanej úprave v stanovenom časovom limite.

Štátnu skúšku môžu vykonať žiaci a absolventi stredných škôl, prípadne ďalší absolventi z hospodárskej praxe.

Štátne skúšky sa uskutočňujú na školách, ktoré požiadajú katedru pedagogiky o ich usporiadanie, pričom je potrebné, aby počet účastníkov bol najmenej 20. Vykonávajú sa pod osobným dohľadom členov štátnicovej komisie. Poplatok za vykonanie štátnej skúšky je 20,– eur za účastníka.

Prihlášku na štátne skúšky, v ktorej sa uvedie predbežný počet záujemcov a požadovaný termín konania, treba poslať na adresu Katedry pedagogiky NHF EU v Bratislave, Dolnozemská cesta 1, 852 35 Bratislava 5 alebo elektronickou formou na mailovú adresu mikulec.vladimir@gmail.com alebo cecilia.kyndlova@euba.sk. Po potvrdení termínu konania štátnej skúšky dostane príslušná škola podrobnejšie informácie elektronicky.
evinkka
21.10.14,09:46
aká Uja?
veronikasad
21.10.14,09:48
Koho-čoho ? Uja google ... (1. pád "ujo" google)
evinkka
21.10.14,09:49
máš čo povedať k téme?
veronikasad
21.10.14,09:51
Nestačí ti odkaz, ktorý som priložila ? Veď tam máš všetky podrobnosti o skúške, aj kto je nástupníkom Štátneho stenografického ústavu
veronikasad
21.10.14,09:52
Ja som skúšku absolovala (zo strojopisu aj stenografie) pred 42 rokmi
evinkka
21.10.14,09:56
nemám viac slov na to o čo sa tu pokúšate, boli ste na tej skúške? vykonali ste ju, máte informácie o priebehu a pozadí celého toho čo sa tam deje?
veronikasad
21.10.14,09:59
Nerozumiem tvojej otázke ? Veď všetky informácie získaš na Národohospodárskej fakulte. Neviem čo sa tam deje, skúšky som robila pred 42 rokmi cez Stenografický ústav na Strednej ekonomickej škole.

O nič sa nepokúšam, len "ujom" Google som ti naznačila, aby si použila vyhladávanie na nete.