fortunka
21.10.14,11:57
Dobrý deň,

nestretli ste sa so zmluvnymi pokutami od O2? Som z toho dost rozcarovana, pred par mesiacmi som to s nimi riesila skoro tyzden kym mi vobec boli ochotno povedat za co to je - vraj sme nedosiahli "dostatocne vysoku fakturu" (?? uctovali si 5EUR,7EUR). Teraz otvorim fakturu a je tam zmluvna pokuta 25EUR, co uz je na smiech/plac...

Prehrabala som cely web, nikde som o tychto zazracnych pokutach nic nenasla... zmluvu pri sebe momentalne nemama.. ale vyhrabem.


ĎAKUJEM, VYRIEŠENÉ :)
občasník
21.10.14,10:12
Stretli, nestretli... Najskôr si pozri zmluvu - možno - opakujem MOŽNO máš s nimi uzatvorenú rámcovú zmluvu na min. mesačný obrat, za čo si dostala nejaké výhody a v prípade jeho nedodržania má potom nejaké sankcie. V ďalšom kroku potom bude najlepšie pýtať priamo operátora na detail pokuty vo vzťahu k tvojej faktúre.

P.S.: Služby veštiarne tu asi nikto neprevádzkuje a vo všeobecnosti sú len za poplatok.
Chobot
21.10.14,10:13
Treba nájsť tú účastnícku zmluvu, čo je v nej uvedené. Asi ste využili nejakú výhodu, čo ponúkali (zľava na cene hovoru, akciový telefón) a zaviazali ste sa mať faktúry v určitej minimálnej výške. Ja mám O2 fér a faktúry mávam 0,50 - 2 EUR a žiadne pokuty neplatím.
fortunka
21.10.14,10:16
to ja viem, ale malo by to byt normalne napisane vo fakture alebo naprikad v zmluvnych podmienkach na nete.. pozriem si :) Zatial dakujem :)
fortunka
21.10.14,10:22
No.. ďakujem
Mariana B.
21.10.14,10:34
Ako sa Vám podarilo vyriešiť tento problém? Vďaka.
fortunka
21.10.14,10:41
Bola to ramcova zmluva a v zmluve je napisane ze ak nebude faktura nad 25EUR, tak su tam podla sumy rozne hladiny pokuty... len to by sa dalo pekne napisat aj do faktury a nie len medzi polozky napisat 25EUR pokuta :/
Mariana B.
21.10.14,10:53
Vdaka :-) Tak radsej vela telefonujte ako zadarmo platit :-)
Chobot
21.10.14,11:54
Tu s píše o minimálnej výške faktúry, ale o pokutách tam nič nie je.

http://www.fony.sk/clanky/8384-o2-bonus-za-prenos-vo-vyske-150-eur-je-spat