timejka200
21.10.14,14:17
Je toto možné, analytika mi sedí - preúčtovavala som účtovníctvo jednej firmy do nášho programu. A výsledok hospodárenie je iný v súvahe a iný vo výsledovke kde môže byť problém ?
zlatica76
21.10.14,12:33
Možné problémy:
1. nejaký účet (účty) sú nesprávne smerované - namiesto do výsledovky sú smerované do súvahy alebo opačne - súvahové účty máš vo výsledovke.

2. autorská slepota - daj skontrolovať svoje výstupy niekomu nezávislému

3. chyba v zdroji - nemusia to mať napr. správne spočítané (matematická chyba) - môže sa stať aj keď je výstup z excelu (napr. nesprávne napísaný vzorec)

4. kombinácia všetkých troch :(

Zameraj sa na to, aký rozdiel medzi tvojím výsledkom a ich výsledkom. Nie je to náhodou dvojnásobok nejakého konkrétneho účtu?

Chyby môžu byť rôzne, je dobré si od toho trochu oddýchnuť a potom sa k tomu vrátiť s čerstvou hlavou (ja sa na takéto problémy zvyknem vyspať - nechám to odpočívať cez noc a potom s čerstvou hlavou sa na to vrhnem).
anika
21.10.14,12:39
Skúsiť porovnať súvahu novú a pôvodnú a takisto výsledovku novú a pôvodnú, tam by si mala nájsť rozdiel.
MisS_KafenQa
21.10.14,12:57
Ešte si skontroluj, či bolo valné zhromaždenie a preúčtovaný výsledok hospodárenia min. roka. Rozdiel by mohol byť účet 431, pozri v hlavnej knihe..
Dav
21.10.14,13:03
Vytlač Hlavnú knihu, výkazy urob z nej a porovnaj s tými, čo máš.
timejka200
22.10.14,04:31
dnes idem ešte raz moju analytiku z ich analytikou...určite budú na niektorých účtoch rozdiely....skúsim to nájsť...ach bože
fakujem za pomoc
Dáša_
22.10.14,05:14
no v prvom rade vyčísli ten rozdiel o ktorý to nesedí a dobre sa na to číslo pozri. Aj na jeho dvojnásobok a polovicu - či ti náhodou niečo nehovorí. Možno ťa to navedie, ktorým smerom hľadať. A treba dať pozor na účty, ktoré môžu byť aj aktívne, aj pasívne.
timejka200
26.10.14,15:06
súvaha mi sedí presne na chlp s tou starou,,, rozdiel je vo výkaze ziskov a strát konkrétne na účte (51) ....skúsim ešte popozerať zajtra
anika
26.10.14,19:09
Skús pozrieť na účet ktorý nesedí, či má smerovanie do výkazu ziskov a strát.