fipina
25.04.06,11:38
Ak je uzatvorená dohoda o vykonaní práce na jeden deň v súvislosti s vykonaním jednorazového školenia zamestnancov, je povinný podrobiť sa lekárskej prehliadke - vstupnej ?
Chobot
25.04.06,09:46
Ak je uzatvorená dohoda o vykonaní práce na jeden deň v súvislosti s vykonaním jednorazového školenia zamestnancov, je povinný podrobiť sa lekárskej prehliadke - vstupnej ?

Povinnosť je len v tom prípade, ak to pre danú pozíciu vyžaduje niektorá zákonná norma (napr. vodič z povolania) alebo interná smernica. Inak vo všeobecnosti sa nový zamestnanec nemusí podrobovať vstupnej prehliadke.
Darana
25.04.06,09:46
Tak to dúfam, že nie!!!!!
dana9
25.04.06,09:47
Vstupnú zdravotnú prehliadku ZP vyžaduje len v prípadoch, keď zdravotnú spôsobilosť vyžaduje osobitný predpis, nejde o povinnosť Zamestnávateľa v prípade každého zamestnanca (§ 41 ods. 2 ZP)
Závisí to teda od druhu práce.

dana:)
fipina
25.04.06,10:41
u nás sa jedná o nejakého odborníka, ktorý vykonáva preškolenie obsluhy motorových vozíkov - je to jednodňové školenie zamestnancov.
Jana Acsová
25.04.06,10:46
u nás sa jedná o nejakého odborníka, ktorý vykonáva preškolenie obsluhy motorových vozíkov - je to jednodňové školenie zamestnancov.Ak pôjde na prehliadku stihne potom to jednodňové školenie? .-)
fipina
25.04.06,10:47
Ak pôjde na prehliadku stihne potom to jednodňové školenie? .-)
Prehliadku by si urobil deň dopredu.
rosemary
25.04.06,10:47
A keby bol chorý, by ste si ho na školenie nezobrali?
Nechcela som to zľahčovať, ale my na prehliadku zamestnancov /nových/
posielame, ale dohodárov nikdy.
Jana Acsová
25.04.06,10:48
Prehliadku by si urobil deň dopredu.Ja si myslím, že pokojne môže školiť aj bez prehliadky .-)

Viete, že mňa na prehliadku ešte nikto neposlal? .-)))

A to tiež nechcem zľahčovať, ale odľahčiť trošku tému áno.
rosemary
25.04.06,10:51
Ale chudák! raz za týždeň chodí školiť vozíčkarov, to by viacej chodil na prehliadky ako preškoľoval.
Ale dohodári sú nielen títo, na dohodu si môžete treba zobrať na sezónu chatára, nikdy som dohodárov nehnala na prehliadku
Denda
25.04.06,10:52
Ja si myslím, že pokojne môže školiť aj bez prehliadky .-)

Viete, že mňa na prehliadku ešte nikto neposlal? .-)))


Preventívne by sa ti už zišla:-)
Jana Acsová
25.04.06,10:53
Ale chudák! raz za týždeň chodí školiť vozíčkarov, to by viacej chodil na prehliadky ako preškoľoval.Tak by sa mohol rekvalifikovať za chodca na prehliadky.
Jana Acsová
25.04.06,10:58
Preventívne by sa ti už zišla:-)Vieš, že na preventívky preventívne nechodím.
fipina
25.04.06,11:00
Sme firma s potravinárskou činnosťou, kde musí mať každý vstupnú lekársku prehliadku, dokonca nám hygiena povedala, že aj dohodári, aj keď len na jeden deň, musia mať zdravotný preukaz.
Toto sa ale týka človeka, ktorý nevkročí do výrobne, je to ako administratívny pracovník.
rosemary
25.04.06,11:08
Určite mysleli dohodárov vo výrobe.
Je možné, že by Vám školiteľ mohol prehliadku aj odmietnúť.
Ja keby som bola ním, tak máte smolu