Jara
25.04.06,11:57
Poraďaci, v sobotu sa vydavala jedna zamestnankyňa a včera si zobrala voľno na vlastnú svadbu. Podľa ZP je to nárok na 1 deň voľna bez náhrady mzdy. Je teda nutné do 8 dní na reg. liste FO nahlásiť prerušenie poistenia, pretože za včerajší deň vlastne nebude mzda. Je potrebné ešte niečo iné? Napríklad ohľadom zdravotnej poisťovne? Alebo len SP? Ďakujem, ale ešte som to nerobila. :confused:
Jara
25.04.06,10:24
Ozvite sa prosím niekto. Možno ste mali aspoň neplatené voľno. To je vlastne to isté.
Ingrid G.
25.04.06,10:30
Na RL poistenca nahlásiš SP prerušenie na deň, kedy mala zamestnankyňa neplatené voľno. Mala by si aj Sociálnej poisťovni nahlásiť na registračnom liste zmenu priezviska. Každú zmenu týkajúcu sa zamestnancov musíš SP nahlásiť.
Mám veľmi silné tušenie, že zmena týkajúca sa zamestnanca sa nahlasuje aj zdravotnej poisťovni.
jana32
25.04.06,10:30
Ja som taký prípad mala, komzultovala som to so Soc.poisťovňou, na registr.liste sme vyznačili na ten deň prerušenie a bolo to správne.
Ingrid G.
25.04.06,10:34
Trochu som listovala v Zákone o zdravotnom poistení a ak zamestnankyňa zmenila priezvisko, túto zmenu podľa §23 nahlasuje sám poistenec.

Zmenu priezviska SP nahlasuje zamestnávateľ v zmysle Zákona o sociálnom poistení (§ 231 odst. 1/ písm. b/).

(Dopĺňam svoj príspevok č. 3.)
Jara
25.04.06,10:38
Ja som taký prípad mala, komzultovala som to so Soc.poisťovňou, na registr.liste sme vyznačili na ten deň prerušenie a bolo to správne.

Janka, dik, to som ale vedela, že na SP prerušenie, ale či aj do ZP je potrebné niečo hlásiť. Robila si niečo aj do ZP? Dík, čakám
jana32
25.04.06,10:42
Janka, dik, to som ale vedela, že na SP prerušenie, ale či aj do ZP je potrebné niečo hlásiť. Robila si niečo aj do ZP? Dík, čakám
Do ZP nič, len som nahlásila zmenu priezviska. Tieto zmeny si väčšinou vypisujem sama, lebo viem že našeich zamestnancov by to nenapadlo.
Ingrid G.
25.04.06,10:42
Do zdravotnej poisťovne 1 deň neplateného voľna nenahlasuješ.
jana32
25.04.06,10:42
A samozrejme zmenu priezviska treba nahlasiť aj SP.
fipina
25.04.06,10:46
Nebola by pre tú dotyčnú výhodnejšia dovolenka? Ak na ňu má nárok, osobne by som jej radšej doporučila dovolenku.
Jara
25.04.06,10:47
Ďakujem Vám všetkým veľmi ste mi pomohli, pekný slniečkový deň