jami
22.10.14,08:59
V pozicii prveho odberatela sme si objednali material od prveho dodavatela. Prepravu zabezpecil prvy dodavatel priamo k druhemu odberatelovi. Na FA, ktoru sme obdrzali od prveho dodavatela je uvedena cena za material a zvlast je vycislena cena za dopravu. Staci nam uviest FA od prveho dodavatela na r. 35 dan.priznania DPH - t.z. ze cenu za prepravu povazujeme za sucast obstaravacej ceny za material? Alebo sme z ceny za prepravu povinny zaplatit dan v zmysle § 69,ods.3 zak. o DPH a zaroven nam vznikne pravo na odpocitanie dane a na r. 35 dan.priznania uvedieme len cenu za material?
martinez
22.10.14,07:31
cena prepravy je sucastou ceny tovaru a to napriek tomu, ze je na fakture oddelena od tovaru...vyplyva to z §22,2,b - ktory hovori, ze do zakladu dane sa zahrnaju aj naklady na prepravu.... teda tovar vratane prepravy ide do trojstranneho obchodu za predpokladu splnenia aj ostatnych nalezitosti §45
Liptáčik
17.02.15,15:57
Potrebujem pomôcť. Plánujeme nasledovné:
Slovenská fy A si nakupuje tovar od fy B v PL.
Tento tovar predáva fy C v HU. Všetky fy sú platcovia DPH. Doteraz mi to problém nerobí, sú to dve samostatné faktúry bez DPH. Prepravu tovaru však objedná Slovenská fy v PL priamo do HU bez prekládky. Aké náležitosti musí slovenská fy splniť, aby sme dodržali všetky zákonné podmienky? Doteraz som s trojstranným obchodom skúsenosti nemala a aj keď som si pozrela § 45 zákona o DPH, veľmi múdra nie som.