Anka Ha
22.10.14,11:25
Dobrý deň, je to zákonný postup ak mám v pracovnej zmluve uvedené, že zmluva ja na dobu určitú uvedenú v dočasnom pridelení a v dočasnom pridelení píše, že doba trvania je počas objednávky u užívateľského zamestnávateľa. To znamená, že ma môžu zo dňa na deň vyhodiť? VĎaka
pepa78
22.10.14,09:41
u nás majú ludia pracujúci cez agentúru presne také isté zmluvy...zanestanávateľ tvrdí, že ich môže vyhodiť zo dňa na deň, ale zatial tak neurobil a keď niekoho riešil tak s odstupným atď. ale predpokladám, že výnimka ootvrdzuje pravidlo...
ivka70
22.10.14,10:21
V podstate zo dna na den asi nie, ale ak im uzivatelsky zamestnavatel vypovie zmluvu, tak ku dnu vypovedania tej zmluvy ano.
Zuzanka_ba
22.10.14,10:34
Toto ustanovenie v pracovnej zmluve nie je v súlade so zákonom, a myslím si že je dokonca neplatné.
Doba určitá má byť uvedená v pracovnej zmluve, a nie v dočasnom pridelení. A má byť určená výslovne a nie nejakým odvolaním sa na nejakú objednávku cez pridelenie. (Ty totiž nevieš, či vôbec nejaká objednávka je, čo je v nej napísané, objednávka sa môže stornovať či znovu objednávať atď, takže takýmto odvolaním sa na iné dokumenty ku ktorým ani nemáš prístup, sa dostávaš do právnej neistoty, alebo ako to správne nazvať - že nevieš či a kedy ťa môžu vyhodiť.)
Otázka je, či máš reálnu obavu, že ťa vyhodia, či máš okrem zle vypracovanej zmluvy aj iné problémy v práci. Ak je inak všetko v poriadku, skúsila by som na toto upozorniť kompetentného pracovníka agentúry, aby ste zjednali v tejto veci nápravu. Je hlavne v záujme zamestnávateľa mať v poriadku pracovné zmluvy.
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-22-02-2014-a.html#48

§ 48
Pracovný pomer na určitú dobu

(1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.