variant
22.10.14,14:50
Dobry den. Chcel by som zalozit s.r.o. a v ramci s.r.o. podnikat v medzinarodnej a vnutrostatnej doprave. ako mam psotupovat so zivnostami, lebo pokial mam dobre vedomosti, doprava je volna zivnost ale iba do 3,5 tony a nad 3,5 tony nie je zivnostou...vie mi nmiekto poradit? tolko viem ze na to potrebuje clovek povolenie z krajskeho uradu, licenciu a to aj mame, lebo uz podnikam aj teraz ale v ramci FO a teraz by som chcel prejst na s.r.o.
Mishok
22.10.14,12:54
http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/1191/category/pravne-formy/article/nakladna-doprava.xhtml

Zalozite si sro a rozhodnete ze predmetom podnikanie bude... (vnutrostatna doprava, medzinartodna doprava a ine... napr kupa predaj tovaru)... potom si vybavite povolenie na vykonavanie dopravy a zivnosti a nasledne si to cele date zapisat do OR (do OR sa to zapisuje aj ked to nie je zivnost)

To ako previesť majetok zo zivnosti na sro tu uz bolo vela popisane... najlahsie (ale nie vzdy najvyhodnejsie) zmluva o predaji podniku (kde podnikom sa rozumie majetok, zavazky pohladavky) kt prevediete z vlastnictva SZCO na SRO

Nepaci sa mi ze menite povodnu otazku. najprv to bolo ako vybavit povelonie na vykonavanie vnutrostatnej a medzinarodnej nakladnej dopravy, potom ako to dostat do OR a teraz ako previest podnikanie z FO na SRO
Mishok
23.10.14,06:39
tak si to vybavite nanovo na sro...
variant
23.10.14,09:16
no dobre ale ako?nie je to az take jednoduche ako to clovek mysli.na zaklade coho budem vykonavat dopravu v novej sro?co bude poredmetom podnikania ked na to neni zivnost?
variant
23.10.14,09:17
a ako mam prevziat nakladne auta od fo na sro?treba znalcom ocenit auta a ich nasledne odkupit, alebpo staci aj symbolicka cena v zmluve?
Moja SRO
23.10.14,23:01
Mishok
24.10.14,03:39
http://www.porada.sk/etiketa-porady

Zákaz reklamy
V odpovediach, komentároch a príspevkoch v debatách neuvádzam odkazy na produkty, služby a firmy s cieľom robiť takto reklamu.
Odkazovanie na môj obsah s cieľom linkbuidlingu je na Porade zakázané a považované za spam.
Odporúčanie produktov, služieb, firiem, stránok, textov na ktoré mám presonálne prepojenie (či už sú moje vlastné alebo zámerne podporujem niekoho) je zakázané a považované za spam.