panklasik
25.04.06,12:46
Prosim o radu.Plynie dvojmesačná výpovedná lehota počas práceneschopnosti ???

Vypovedna dvojmesačná doba je zo strany zamestnanca,len tolko pre upresnenie.


PODLA AKEHO PARAGRAFU ARGUMENTOVAT ZAMESTNAVATELOVI ?
sway
25.04.06,10:47
Prosim o radu.Plynie dvojmesačná výpovedná lehota počas práceneschopnosti ???

Vypovedna dvojmesačná doba je zo strany zamestnanca,len tolko pre upresnenie.


PODLA AKEHO PARAGRAFU ARGUMENTOVAT ZAMESTNAVATELOVI ?

Koľko viem ja, počas PN nemôže dať zamestnávateľ výpoveď,
určite poradia aj oťukaný v pracovno-právnych vzťahoch.;)
fipina
25.04.06,10:48
Ak je výpoveď zo strany zamestnanca, tak áno, plynie. Mám také tušenie, že zamestnanec môže dať výpoveď aj počas PN.
Chobot
25.04.06,10:53
Prosim o radu.Plynie dvojmesačná výpovedná lehota počas práceneschopnosti ???

Vypovedna dvojmesačná doba je zo strany zamestnanca,len tolko pre upresnenie.


PODLA AKEHO PARAGRAFU ARGUMENTOVAT ZAMESTNAVATELOVI ?

Ak dáva výpoveď zamestnanec, tam nie je žiadne obmedzenie, výpovedná doba plynie aj počas akýchkoľvek prekážok v práci. Výpovedná doba je podľa § 62.

Nič iné sa uplatniť nedá, nakoľko sa nedá argumentovať na niečo, čo neexistuje. Nech uvedie argumenty zamestnávateľ, podľa čoho to on posudzuje.
dana9
25.04.06,10:55
Pravdu povediac, nie celkom rozumiem otazke. Uz bolo povedane , ze vypovedna doba plynie;) aj ked v inom prispevku.:)


1. Nerozumiem, ci otazka smeruje k tomu, ci zamestnavatel moze dat pocas PN zamestnanca vypoved?

2. Alebo ci zamestnanec pocas PN moze dat vypoved?

3. Alebo ci pocas pn zamestnanca dojdek uplynutiu vypovednej doby?


inu problematicku situaciu si neviem predstavit. Treba doplnit detaily, aby rady mohli byt kvalifikovane a uplne;) :D :D

A akym smerom potrebujes argumentovat, aby PP trval co mozno najdlhsie, alebo aby si mohol odist co najskor?

dana:) :)
panklasik
25.04.06,11:02
PROSIM VAS A NEVIETE PODLA AKEHO PARAGRAFU ARGUMENTOVAT ZAMESTNAVATELOVI,TVRDI MI PRAVY OPAK, DIK ZA RADU!
dana9
25.04.06,11:05
PROSIM VAS A NEVIETE PODLA AKEHO PARAGRAFU ARGUMENTOVAT ZAMESTNAVATELOVI,TVRDI MI PRAVY OPAK, DIK ZA RADU!

tak na to Ti odpovedal chobot vo svojom prispevku. Treba argumentovat § 62 ZP, ktory presne hovori, ze:
§ 62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

Ak Ti zamestnavatel robi problemy a Tebe vypovedna doba riadne uplynula, tak proste prestan chodit do prace, ZL Ti nic nemoze.
panklasik
25.04.06,11:47
Dakujem za rady,velmi ste mi pomohli.
PANKLASIK
Chobot
25.04.06,12:00
PROSIM VAS A NEVIETE PODLA AKEHO PARAGRAFU ARGUMENTOVAT ZAMESTNAVATELOVI,TVRDI MI PRAVY OPAK, DIK ZA RADU!

Predpokladám, že zamestnávateľ zle pochopil § 64 ods. 2 o ochrannej dobe. Táto ochranná doba platí len pre prípady, ak výpoveď dáva zamestnávateľ. Nebudem to sem kopírovať, je trochu dlhšie, prečítaj si to tu:
http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html

Ty si trvaj na svojom a povedz, že PP skončí v posledný deň výpovednej doby. Ak má zamestnávateľ iný názor, nech uvedie na základe čoho.
panklasik
25.04.06,12:00
Islo mi o to,ze pocas vypovednej dvojmesacnej doby odmietam,pracovat pre arogantneho cloveka a dat sa mu sikanovat.To radsej zostanem na marodke s minimalnym prijmom.Na to mi on tvrdil ze cez PN vypovedna doba neplynie.Najlepsie by bolo pracovny pomer skoncit dohodou okamzite,no neda sa snim dohodnut.Nie je nahodou nejaky iny spôsob podla zakonnika prace,ako su tieto dva pripady co som uviedol.
Chobot
25.04.06,12:02
Islo mi o to,ze pocas vypovednej dvojmesacnej doby odmietam,pracovat pre arogantneho cloveka a dat sa mu sikanovat.To radsej zostanem na marodke s minimalnym prijmom.Na to mi on tvrdil ze cez PN vypovedna doba neplynie.Najlepsie by bolo pracovny pomer skoncit dohodou okamzite,no neda sa snim dohodnut.Nie je nahodou nejaky iny spôsob podla zakonnika prace,ako su tieto dva pripady co som uviedol.

Bez porušenia ustanovení ZP bohužiaľ nie. Jedine si vytrpieť tie 2 mesiace alebo ísť na maródku, ak s dohodou nesúhlasí.
dana9
25.04.06,12:04
Bohužiaľ, podľa môjho názoru, pokiaľ nie je ZĽ prístupný dohode, tak "legálne" prichádza do úvahy ako najschodnejšie riešenie tá PN. Teoreticky by sa dalo prestať chodiť do práce, ale tam je možný vznik určitých problémov, vznik škody ... atď. Takže asi by som to riešila cez tú PN.

dana:) :)
dana9
25.04.06,12:05
Bez porušenia ustanovení ZP bohužiaľ nie. Jedine si vytrpieť tie 2 mesiace alebo ísť na maródku, ak s dohodou nesúhlasí.


:D :D :D asi to vyzerá že stále opakujem, ale to nie je pravda, ja len nestíham dosť rýchlo písať :o :)

:D :D
Chobot
25.04.06,12:08
:D :D :D asi to vyzerá že stále opakujem, ale to nie je pravda, ja len nestíham dosť rýchlo písať :o :)

:D :D

:p Zase som bol rýchlejší!!
Fakt sa v príspevkoch predbiehame (raz Ty, raz ja).