norino7
22.10.14,17:13
Prosim Vas o radu. V septebri 2014 sme boli s CK Aeolus na dovolenke v Turecku v 5* hoteli ultra all inclusive. Boli sme ubytovani v hoteli,kt. bol v strajku,sluzby kolabovali,zamestnanci davali hodinove vypovede. Hned na uvod sme dostali ako trojclenna rodina len dvojlozkovu izbu.Za poplatok 50e nam boli ochotni pridelit trojlozkovu.Trvali sme na nahradnom ubytovani,nakolko uz bol problem aj so stravou a mali sme so sebou 3rocneho syna,ktory uz odmietal aj jest. Riesenie problemu zo strany CK bolo najprv,ye sa ich to netyka. Po tlaceni na delegatku sme dostali od nej sms v tvare odhlaste sa v hoteli,zoberte si taxi a prihlaste sa v novom hoteli+ 100e doplatok za nahradne ubytovanie v tej istej cenovej kategorii. Spisali sme reklamaciu,ked som trvala za refundaciu sumy podla zakona o Ck vo vyske 20% z ceny pobytu+ preplatenie taxika 15e+preplatenie nahr.hotela 100e. V odpovedi mi prislo,ze sa ospravedlnuju a su ochotni zaplatit jednorazovu kompenzaciu 20% z ceny pobytu. O preplateni nakladov spojenych s nahradnym hotelom ani zmienka. Mam prosim pravo na preplatenie 100e nahradneho hotela? Nikde som sa to nedocitala. Iba to ,ze je CK povinna zabezpecit nahradne ubytovanie v tej istej alebo vyssej kategorii. Dakujem za odpoved.Adriana
arizona
22.10.14,16:19
norino7
22.10.14,16:32
Arizona,vdaka za linky. To vsetko mam nacitane,len sa nikde neviem dopatrat,ci to bolo v sulade so zakonom,ze si Ck vypytala sumu za nahradne ubytovanie. Ja trvam na preplateni bloku.
alaya1
22.10.14,16:34
CK ma poskytnut adekvatnu nahradu co sa tyka kategórie hotela alebo vyssej kategorie bez doplatku.
norino7
22.10.14,16:36
Ahoj,vdaka.Tiez som toho nazoru,nevies prosim a aky paragraf v Oz by som sa mohla opriet?
buchač
22.10.14,16:39
Koľko stála dovolenka pre všetky osoby v pôvodnej cene ?
norino7
22.10.14,16:42
1500e po zlave,sme sa tesili,ze aka super zlava42% last minute. To co sme prezili,bol des. Styria skoncili v nemocnici infekcia z jedla alebo bazena...
alaya1
22.10.14,16:45
skus si tu nacitat, pripadne im napis email. http://www.sacka.eu/
arizona
22.10.14,16:47
ked ste mali zaplatenu 3 izb.izbu, tak je chybou CK, ze ste ju nedostali a ze vam ponukli mensiu... Je ale diskutabilne, ci ste dieta nemali ubytovane zdarma.Napr. nejaka akcia dieta do 3r. zdarma. V pripade malych deti sa casto iba priklada pristelka zdarma, takze v takom pripade ma asi CK pravdu. Treba si poriadne precitat zmluvu, co ste podpisali. Ak bola dovolenka v nejakej rizikovej oblasti, tak si asi CK aj nejake moznosti zmien dala do zmluvy. Inak, je CK povinna poskytnut nahradu bud v rovnakej kategorii,alebo vyssej, nie nizsej. V takom pripade mate narok na preplatenie
norino7
22.10.14,16:48
Uz som pisala otazku aj do sacky,aj do soiky ,aj dospotreb.uradu. Zatial nic... ako ze som si platila vlastnu dopravu do nahr hotela a50 e za vymenu izby,to uz kaslem. Ale 100 e ma uz dozralo. A to este riaditel cestovky odkazal po delegatke,ze to nie je ich problem,ze hotel strajkuje...
alaya1
22.10.14,16:50
treba cakat na odpovrd, ked to nedodrzia urgovat. odporucam pred zaplatenim dovolenky si precitat recenzie na CK- tato nema recenzie celkom pozitivne.
norino7
22.10.14,16:53
Syn platil za pobyt tiez... Vestko som si pred reklamaciou nastudovala,nech som neni za blbu.Tam bol taky bordel slovaci pred nami 4cl rodina uisli do nahr hotela do toho isteho tiez o dva dni skor ako my,teda mali este takmer cely pobyt pred sebou teda sedem noci a platili za styroch 110e.my traja na dve noci 100e.A ked som sa pytala delegatky,ci to nie je divne,podla coho sa urcovala cena,tak kyvala plecami. Vraj jej povedali,ze ceny sa menia... To nepotrebuje ani komentar!
norino7
22.10.14,16:58
No ved toto,no co uz,prisli sme tak psychicky vycerpaní domov... maly nam tam aj schudol
buchač
22.10.14,16:58
V odpovedi mi prislo,ze sa ospravedlnuju a su ochotni zaplatit jednorazovu kompenzaciu 20% z ceny pobytu.
Mam prosim pravo na preplatenie 100e nahradneho hotela?
-------------------------------------------------------------
1500e
-------------------------------------------------------------
1% = 15 €
20% = 300 €
To je viac ako 100 € ...;)
------------------------------------------------------------
Zvyšok o tom zájazde je pre mňa nepodstatný.
norino7
22.10.14,17:16
no nejak som som tu odpoved nepochopila,prepac. podla zakona o Ck nedodrzali zmluvu,kde boli stanovene podmienky ultra all inclusive.podla frankfurtskej tabulky sa vyratava percentualna refundacia z ceny pobytu.... Takze keby mi podla teba vyplatili 300e,tak som frajerka. S 20% zlavu z ceny pobytu akceptujem,ale neakceptujem platenie dalsieho hotela
norino7
22.10.14,17:26
A pardon,ze som ti poskytla aj nepodstatne informacie,hadam si ten naval emocii zvladol
buchač
22.10.14,17:35
Nepodstatné sú pre mňa v tom význame, že sa nimi nezapodievam..pochopila ?
--------------------------------------------------------
Ale šak tá zľava bola kompenzácia aj za tú platbu druhého hotela, alebo sa mýlim ?
--------------------------------------------------------
Ono je to furt riziko nejaká cestovak. Žiadna nezagarantuje tie objektívne príčiny v danej lokalite.
Čo keby bol štrajk nie iba v danom hoteli, ale aj v širokom okolí ?
arizona
22.10.14,17:41
to co je za cestovku? Hod nazov
norino7
22.10.14,17:43
Jasne ze som to pochopila,len nie tu matematiku. Nie ,ta zlava je na zaklade neposkytnutych dohodnutych sluzieb nezavisle od dalsich krokov... Cestovka o situacii vedela este pred prichodom nas lebo nas o tom informovali hostia,co tam uz boli. Takze ti to pripada ferove jednanie z ich strany. Nemcov prestahovali ick Ck gratis do nahradneho hotela,to sa ani nepytali,ci chcu alebo nie.
norino7
22.10.14,17:44
AEOLUS
antonak.miro
22.10.14,20:23
Na uhradu nakladov spojenych nahradnym ubytovaním, ako i na zadosťučinenie máte nárok vyplávajúci z ObZ... Na príslušnom súde podajte žalobu o náhradu škody resp. pred tym sa mozete nechat zastupit spotrebiteľským združením: http://www.spotrebitelskecentrum.sk/podanie
norino7
23.10.14,11:37
Dakujem pekne za odpoved pan doktor. Mohla by som Vam prosim preposlat emailom moju reklamaciu+plus ich odpoved? Rada by som mala objektivny nazor na celu vec. Chcela som im odpisat,ze suhlasim s ich 20% kompenzaciou z ceny pobytu,ale trvam aj na preplateni tych 100e za nahradny pobyt. Sumu 50e za vymenu izby a naklady na vlastnu prepravu druheho hotela necham plavat... tak vseobecne v skratke ,co sa tam dialo nejde nepisat, DAkujem Adriana