roderio
22.10.14,18:17
Dobrý deň, objednal som si tovar z eshopu viac vecí naraz, a jednu som vrátil do 14dní, mám nárok na vrátenie tohto poštovného? Lenže eshop si tovar neprevzal, z odôvodnením, že im neprišiel, z pošty im nehodili lístok. Chcem sa spýtať ak tovar opäť pošlem mám nárok na preplatenie všetkého poštovného. Ďakujem za pomoc
JAJA11
22.10.14,17:21
ja by som asi podala reklamáciu na pošte, že nedoručili balík.... pošta by mala dať vyjadrenie, prečo tak nespravila.... ak dokáže že firma zámerne neprevzala balík, môžete od firmy žiadať náhradu škody,ktorá vám vznikla, spolu so zaslaným tovarom.... ak pošta nepreukáže doručenie, tak by som žiadala náhradu škody od pošty.....
ivka70
22.10.14,18:47
Nemáš nárok na preplatenie poštovného pri vracani zásielky.
To nedoručenie treba riešiť s poštou.
Angelin
23.10.14,11:45
Zo zakona mas narok na vratenie postovneho, ktr. si uhradil predavajucemu pri jeho zasielani k tebe. Ostatne by malo byt uvedene v jeho obchodnych podmienkach, ktorych potvrdenie, teda aj akceptovanie je sucastou potvrdenia/zaslania objednavky.
Ak je v OP predavajuceho stanovene, ze pred zaslanim reklamovaneho tovaru, je nutne, ich vopred upovedomit bud mailom alebo telefonicky, prip.zaslat im reklamacny formular, predavajuci nie je povinny zasielku na poste prevziat.