baninka
25.04.06,13:20
chcem sa spýtať, či mám dodržiavať nejaké špeciálne postupy, ked mám zamestnanca na 30 hodinový týždenný pracovný úväzok.
Odvádzajú sa odvody nejako inak za enho? musím za neho sledovať aj iné /odlišné povinnosti ako u "klasických" zamestnancov?
Tweety
25.04.06,11:22
chcem sa spýtať, či mám dodržiavať nejaké špeciálne postupy, ked mám zamestnanca na 30 hodinový týždenný pracovný úväzok.
Odvádzajú sa odvody nejako inak za enho? musím za neho sledovať aj iné /odlišné povinnosti ako u "klasických" zamestnancov?Nič špeciálne nepoznám. Všetko je tak ako u iných zamestnancov.:cool:
baninka
25.04.06,11:26
super, výborne, ja si teiž myslím že ide len o zmenený počet odpracovaných hodín. Aj keď včera na školení niekto niečo splietal že za skrátený úväzok sa odvody počítajú inak či čo ale to bolo asi z iného súdka.
Tweety
25.04.06,11:28
super, výborne, ja si teiž myslím že ide len o zmenený počet odpracovaných hodín. Aj keď včera na školení niekto niečo splietal že za skrátený úväzok sa odvody počítajú inak či čo ale to bolo asi z iného súdka.No jasné, z menšej výplatky mysleli, určite.:cool:
Jara
25.04.06,12:05
Je tam rozdiel len vtedy ak je skrátený uväzok u invalidného občana, tam sú odvody nižšie. Inak na skrátený uväzok len aby bola dodržaná min. mzda na hodinu, alebo prepočet z min. mzdy na skrátené hodiny. T.j. napr. min. mzda je 6900 a pri 4 hodinách aby bola 3450 tak VZ na odvody bude 3450. Aj dovolenka je vlastne toľko ako u zamestnancov na plný uväzok, len u neho je napr. pri 4 hod. prac. dni 1 deň dovolenky 4 hodiny. Horšie je keď robí každý deň iný počet hodín a softwer nemaš ako ja, že to nemôžem zadať ktorý deń koľko robí len za týždeň. /Mám Money S3/. Je to "guľašisko".
Marína
25.04.06,12:43
1)Kratší pracovný čas(KPČ) nemusí byť rozvrhnutý na všetky pracovné dni
2)Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 20 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 15 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
3)U zamestnanca s kratším pracovným časom je práca nadčas práca presahujúca jeho týždenný pracovný čas. Tomuto zamestnancovi nemožno nariadiť prácu nadčas.
Atd. Pozri ZP § 49, § 97 ... a nasledujúce link-y.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=96615&postcount=7
http://www.porada.sk/t11351-krati-pracovny-eas.html
fipina
27.04.06,05:01
Ak je pracovný čas na 4 hodiny, teda 20 hodín týždenne, platia podmienky ako pri plnom pracovnom čase ?