Kristína Liptáková
23.10.14,12:44
Dobrý deň,
som vyštudovaná učiteľka predmetov dejepis a občianska náuka. Uchádzam sa o zamestnanie na základnej škole,kde sa tieto predmety vyučujú neodborne,ani jeden z učiteľov nespĺňa kvalifikačné predpoklady na výučbu týchto predmetov. Je správne,keď ma riaditeľ školy odmieta prijať, i napriek skutočnosti,že by konečne mal kvalifikovaného učiteľa? Ďakujem za Vaše odpovede.
alaya1
23.10.14,10:49
ako ta moze prijat, ked nema volne pracovne miesto.
alaya1
23.10.14,12:22
ucitelia si nekvalifikovanym vyucovanim par hodin tyzdenne naplnaju svoje uvazky, k predmetom svojej aprobacie. Ak maju platne zmluvy a skola s nimi nerozviaze PP pre nadbytocnost, nema dovod ich prepustat.
Myslim, ze by ti prospelo rozsirit si svoju aprobaciu o predmet, s ktorym mozes vykryt viac hodin vyucovania.
ivka70
23.10.14,14:23
A kam by riaditelia dosli, keby vytvarali pracovne miesta pre kazdeho, kto prejavi zaujem u nich pracovat?
On ma predsa pocet ziakov a od toho sa odvija aj pocet ucitelov. Len kvoli tvojej ziadosti skolu nenafukne.

Mozno by bolo vhodne, aby mali aspon jedneho kvalifikovaneho dejepisara, ale je mozne aj to, ze mu to nevychadza, takeho zobrat.
Mozno pri aprobacii slovencina dejepis by to bolo inak.
On ta zjavne nevie zamestnat s tym, co ponukas. S takou aprobaciou sa skor uplatnis na velkej skole.
alaya1
23.10.14,14:31
Kristina, tieto otazky by si mala smerovat na MS SR. Zial, my s tym tu nic neurobime, ale ivka 70 ma pravdu, mas zlu aprobaciu. Ak ti mozem poradit, dopln si ju o nejaky predmet, alebo aj specialnu Pg- 4 semestre- mozes potom ucit vsetky spolocenske predmety na SZS.
alaya1
23.10.14,14:54
Mas moznost podat podnet na presetrenie zradovatelovi skoly.
ivka70
23.10.14,16:14
Otazky na porade sa nemazu, sluzia aj inym s rovnakym problemom. Tym, ze si zmazala celu otazku a aj vsetky svoje reakcie si zmenila vyznam akejkolvek odpovede, a znicila usilie poradakov, ktori sa snazili odpovedat. Prestuduj si pravidla Porady.
Papierniková
23.10.14,17:48
Súhlasím s alaya1 ... aj v prípade, že v škole vyučujú niektoré predmety nekvalifikovaní pedagógovia, riaditeľ nemôže prijať ďalšieho, aj keď kvalifikovaného z dôvodu, že má plný stav zamestnancov ...
logomania
23.10.14,21:20
Najprv by musel niekoho "vyhodiť"