jaja1202
23.10.14,14:37
Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom nehnuteľnosti, firma kúpila nehnuteľnosť = pozemok+stavba, v kúpnej zmluve je stanovená jedna cena. Rozhodli sme sa stavbu zaradiť do užívania ako sklad. Samozrejme pozemok sa zaradí tiež. Ale aby som stavbu mohla odpísať, musím mať stanovenú sumu stavby. 1. Musí sa cena stanoviť znaleckým posudkom? Alebo môžem ku kúpnej zmluve urobiť dodatok, kde predávajúci (FO) stanoví cenu pozemku a cenu stavby? Poraďte mi niekto, prosím...
macicka
24.10.14,17:09
ja som zaradovala na zaklade kupnej zmluvy, kde bola presne vycislena hodnota pozemku a hodnota budovy, alebo mozes pouzit znalecky posudok
jaja1202
27.10.14,06:20
Áno, to viem, že na základe KZ zaradím majetok, ale ja v KZ nemám presne stanovenú cenu pozemku a ani budovy. Dokopy to bolo predané za určitú sumu. Ja som sa chcela len poradiť, či by bolo možné ku KZ urobiť s predávajúcim dodatok, ktorým sa zvlášť stanový cena pozemku a zvlášť cena budovy. A na základe KZ a dodatku zaradím majetok. Najradšej by som bola, kedy som nemusela dávať robiť znalecký posudok.