Ikapo
23.10.14,15:12
Poprosaim o nazor a svoje skusenosti stavitelov, mam v umysle si kupit byt- povodny stav, 4 izby, 80m2., 2 lodzie,Je mi jasne, ze sa to neda povedat a vypocitat na zaklade tychto udajov, ale zisla by sa mi prilizna kalkulacia rekonstrukcie bytu. Byt musime dat na holobyt a zacat odznova komplet, kupelna, zachod,- murovat,sanita, oblkady, podlahy, okna, elektrika,malby, kuchyn. linka.
Proste vsetko odznova.
Ak to niekto uz robil, aka je predbezna kalkulacia aj s materialom, viem, ze sa to moze lisit aj o 1000 eur, potrebujem len priblizne, ci sa do toho vobec pustat.
buchač
23.10.14,13:20
Veľa !

Líšiť sa to môže nie iba o 1.000 €, ale kľudne aj o 10.000 € a to len čo sa použitého materiálu týka.
Jeden robí stierky od výrobcu X a druhý od výrobcu Y. Na jednom balení sa ceny rozchádzajú. Kuchynskú linku kúpiš za 500-700 € ale aj za 5.000-7.000 €.
...a takto by sa dalo pokračovať vo všetkom.
Chobot
23.10.14,20:48
My sme kompletne rekonštruovali byt v roku 2002 - t.j. podlahy, okná, dvere, kuchyňa, vyhodili sme jadro, vymurovali kúpeľňu, oškrabali omietku, dali novú stierku. nové vypínače, zásuvky, rozvody čiastočne (pre kuchňu kvôli spotrebičom a v kúpeľni), nová poistková skriňa, poistky. vchodové dvere sherlock. Ešte som zabudol na vstavané skrine, kuchynskú linku a spotrebiče (len mikrovlnku sme mali starú). Presne som si viedol rozpočet a stálo to celé vtedy 512.000 SKK, takže teraz by to mohlo stáť tak 20.000 EUR. Materál a zariadenia boli štandardné, linka bola na mieru, ale za bežnú cenu, žiadny masiv alebo luxus (stála 56.000 SKK).

Aha a ešte niečo - je to 4 izbový byt 79 m2. V cene boli aj nová dlažba na balkóne. Niektoré práce som si spravil sám (napr. podlahy, obklady a dlažbu v kúpeľni, rozvody vody v kuchyni a položenie dlažby na balkóne plus nejaké drobnosti)

Pomohla informácia?

Ak by si chcel ten excelovský súbor, v ktorom som si viedol rozpočet, môžem ti ho poslať, ak ho nájdem a máš záujem.
chandler
24.10.14,10:44
mna vysiel 4izb byt na 6tis euro komplet vsetko prec a nove. Bez okien a stierok. Ale to je cisto len material. Ale ziadne priecky som nebural a nestaval nic nove.