Aja1616
23.10.14,17:13
V piatok som dala zamestnávateľovi návrh na skončenie pracovného pomeru dohodou od pondelka. V žiadosti som uviedla aj dôvody, vzťahy na pracovisku vyvrcholili tak, že už som nebola schopná v pondelok nastúpiť do práce. Zamestnávateľ vyjadril nesúhlas s dohodou (mám to aj písomne). Ja som ho upozornila, že v pondelok musím ísť k lekárovi, nakoľko nie som v takom psychickom stave, aby som bola schopná nastúpiť do práce. Lekár ma uznal PN. V stredu mi zamestnávateľ poštou doručil dohodu o skončení pracovného pomeru, ktorú podpísal v sobotu. Chýba môj podpis. Teraz nie som v dobrom psychickom stave a nie som schopná sa skontaktovať so zamestnávateľom, správal sa ku mne veľmi arogantne. Ja som sa rozhodla, že sa zotavím a vrátim sa do práce, prípadne ak sa podmienky nezlepšia, tak podám výpoveď. Myslím, že zamestnávateľ nemal právo mi poslať dohodu o skončení pracovného pomeru, keď s ňou nesúhlasil vtedy, keď som o ňu žiadala, ale poslal mi ju, až keď mal odo mňa PN. Ja som túto dohodu nepodpísala. Hrozí mi niečo zo strany zamestnávateľa? Kto je v práve? Ďakujem za odpoveď.
Tweety
24.10.14,10:56
On podpísal tú dohodu, ktorú si dala ty alebo ako? Upresni.
JankaO
24.10.14,11:38
odporúčam celú túto odpoveď vymazať. Je zmätočná.
JankaO
24.10.14,11:43
Ak to má byť dohoda o skončení pracovného pomeru, tak sa obidve zmluvné strany majú zhodne dohodnúť na dátume, kedy PP skončí a aby dohoda bola platná, tak ju obidve strany podpíšu. Ak absentuje jeden podpis, k dohode nedošlo a teda neplatí. No máš možnosť na jeho návrh na skončenie PP dohodou ku dňu (sobota) pristúpiť a písomne sa vyjadriť, že súhlasíš s jeho návrhom, aby PP skončil v navrhnutom dátume, t. j. ........(sobota). K dohode, ktorú si podávala pôvodne ty nedošlo, takže neplatí, no môže platiť tá, ktorú navrhol zamestnávateľ.
misoft
24.10.14,11:46
Ako chceš....
Aja1616
26.10.14,18:27
Ďakujem, pevne som verila, že to bude takto. Potrebovala som sa ubezpečiť a ukľudniť.
Aja1616
26.10.14,18:35
Ja som mu dala len žiadosť (návrh) o skončenie PP, on mi pri prevzatí na ňu napísal, že nesúhlasí. V stredu mi poslal vytlačenú dohodu o ukončení PP podpísanú len ním. Zrejme dúfal, že ju podpíšem. Ďakujem za ochotu.