Kiki Zebrová
23.10.14,22:08
Ahojte, neviem či sa pýtam v správnej sekcií ale rada by som vedela čo mám urobiť. Brigádujem v jednej firme už dva roky a mám tam podpísané aj vyhlásenie o nezdaňovaní príjmu ( do tých 155 eur). Teraz som si našla novú prácu, tiež brigádu, oveľa viac sa mi oplatí mať to podpísané tam a aj som to podpísala s dátumom 1.11.2014. V starej robote však musím ostať pretože nemajú náhradu. Viete mi prosím pomôcť ako to funguje keď chcem v starej práci ukončiť podpísanie k 30.10.2014? dúfam, že ostatné dni v októbri sa mi z starej robote nebudú zdaňovať, a zdania mi až tie po 30. októbri.
veronikasad
23.10.14,20:43
Nemýliš si náhodou odvodovú výnimku v SP s uplatnením nezdanitelnej časti základu dane ?
Kiki Zebrová
23.10.14,21:14
Neviem s čím si to pletiem vôbec sa do týchto vecí nerozumiem a preto tu hľadám pomoc. Proste tam ide o to že do 155 eur mi to nebudú zdaňovať. Existuje nejaké tlačivo čo vyplním a donesiem do starej práce aby sa nestalo to že to bude naraz podpísané aj tam aj tam keďže sa to nesmie?
Xanti
23.10.14,21:29
O z n á m e n i e
k dohode o brigádnickej práci študentov



Zamestnanec
Priezvisko: Meno: Titul:
Rodné číslo:
Adresa trvalého pobytu:

Určené zamestnávateľovi:

Názov:
Trvalý pobyt (v prípade zamestnávateľa, ktorý je fyzická osoba):
Sídlo (v prípade zamestnávateľa, ktorý je právnická osoba):

Oznamujem Vám, že pre dohodu o brigádnickej práci študentov, ktorú som s Vami uzatvoril(a) dňa ..................................,

ZRUŠUJEM

svoj súhlas s uplatnením výnimky z dôchodkového poistenia zamestnanca dňom 31.10.2014.


Dňa: .............................

................................................
vlastnoručný podpis



no ja by som zamestnávateľovi doručila čosi také a dala by som si podpísať prevzatie.
veronikasad
24.10.14,07:00
Do 155€ ti nebudú zdaňovať (to by si musela mať podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov), ale ako študent, ktorý má uzatvorenú Dohodu o brigádnickej práci študenta, z nej nebudeš platiť odvody do sociálnej poisťovne.
veronikasad
24.10.14,07:04
Odvodovú výnimku môžeš mať podpísanú len u jedného zamestnávatela, preto do 31.10.2014 je potrebné u súčasného zamestnávatela ju zrušiť. Stačí jednoduché oznámenie, ako ti vzor priložila Xanti.
Ak máš u prvého zamestnávatela podpísané aj Vyhlásenie o zdaňovaní príjmov (neplatíš z príjmu daň) a chceš ho zrušiť, choď za mzdárkou a vo Vyhlásení podpíš zmenu = ukončenie. Potom si ju od 1.11. tiež môžeš uplatniť u nového zamestnávatela Tiež nie je možné aby bola podpísaná u oboch zamestnávatelov.