Dadanuška
24.10.14,08:53
Pekný deň prajem. Mám novú firmu na účtovanie a ešte som sa s niečim takým nestretla. Podnikateľ s.r.o. robí manažéra projektu inej PO normálne na faktúru. Spracováva doklady, vypĺňa tlačivá a potom ich zasiela na ministerstvo, avšak v mene klienta. Takže na podacom lístku je odosielateľom klient. Teraz mám dilemu, či takéto poštovné dať ako daňový či nedaňový výdavok.

Dopĺňam:
Ďakujem všetkým za odpovede. Tak ako som si myslela, v zmluve to doriešené nemajú a objednávateľ mu to nepreplatí. Nakoniec sme sa dohodli a z účtovníctva som to úplne vyhodila. Zas to poštovné nie je likvidačná čiastka :)
Gabi03
24.10.14,06:55
skús pozrieť do zmluvy, kto znáša podobné náklady...
Dadanuška
24.10.14,07:00
zmluvy som ešte nevidela, ešte veľa vecí z účtovníctva som od neho nevidela :) len teraz v pondelok mi priniesol všetky doklady za celý rok na zaúčtovanie, s tým, že potrebuje spraviť DPH za 3q :D Ale späť k otázke, ak to v zmluve spomenuté nebude, dať to ako nedaňový výdavok? Ďakujem.
Tweety
24.10.14,07:03
Ak je na poštovnom doklade uvedené meno klienta, je to teda jeho náklad, výdavok. Nie je výdavkom podnikateľa-manažéra. AK takéto výdavky má ošetrené v zmluve a teda ich fakturuje ďalej, potom je to iné, a výdavky budú daňovo uznané.
Dadanuška
24.10.14,07:14
Na faktúrach to priamo neuvádza, len jednotne služby manažéra. Jednoznačne musím pozrieť zmluvy, inak sa asi nepohnem. Toto som si to aj myslela. Ďakujem pekne.
Antonia Jendrišáková
25.10.14,07:46
Dať do výdavku objednávateľovi, nech preplatí manažérovi.