Tonicka
24.10.14,09:20
Uctujem v JU... neviem ako mam zauctovat, mesacnu uzavierku ked ze mi nesedi priamo zakl.dane a dph...
priklad....zakl.dane: 4270,29 + dph 854,64 =5124,93 eur

lenze ked ja nahodin zakl. tak mi nesedi dph a aj vysledna suma je ina...
spravila som to zaokruhlenim zakladu neviem ci to je tak spravne ... navysila som zaklad dane aby sedela dph a potom som zo zakladu bez dane odratala rozdiel sumy... len ze v danovom priznani dph mi rozdiel sumy vyhadzuje toho zaokruhlenia vyhadzuje v kolonke dodanie tovaru a sluzieb s oslobodenim dane ... je to tak spravne ? ci je na to iny postup... dakujem za skoru odpoved
kn-alka
24.10.14,07:42
v programe si zmeň typ DPH pri rozdiele sumy na: nepridávať do DPH - alebo také niečo.
zlatica76
24.10.14,13:42
Najpravdepodobnejšie ide o zaokrúhľovací rozdiel. Nemenila by som ani základ dane ani DPH. Záleží od softvéru, čo ti dovolí spraviť.
fortunka
24.10.14,14:08
je to zo zaokruhlovania, ja s tym nic nerobim.. nahodim to realne ako to je na paske - aby sedel zaklad+dph aj celkova suma podla uzavierky z registracky... nejake zaokruhlovacky sa objavia nakoniec aj pri fakturach... a potom ak nesedi v DPH priznani dph so zakladom, tak to upravujem priamo tam v danovom priznani pri posielani danoveho priznania.
zlatica76
24.10.14,14:20
osobne by som to neupravovala NAJMA v daňovom priznaní. Viem, že e-dane potom vyhlasujú chybovú hlášku, ale doteraz som to vždy tak posielala a zatiaľ neboli problémy.
fortunka
24.10.14,14:31
prave chybovu hlasku vypisuju edane ked nesedi zaklad a DPHcka, preto to tam upravujem... inak sa to odoslat neda. Pytala som sa na to aj na danovom... bohuzial je to tak :)