eshael1810
24.10.14,09:51
Priatelka ktora u mna byva ale nema trvalý pobyt si zaklada zivnost na eshop. Potrebuje povolenie k uzivaniu nehnutelnosti. Bohuzial Google nepomohol a netusim ako to ma vobec vyzerat.

Navyse som sa dozvedel ze potrebuje zaregistrovať IS na ochranu osobnych udajov. Staci oznamit uradu a to je vsetko?

Dakujem za odpovede
Papierniková
24.10.14,08:54
Ten súhlas s užívaním by mohol vyzerať napríklad takto :

Súhlas so zápisom nehnuteľnosti ako miesta podnikania do živnostenského registra

Podpísaný .................................................. .......................
vlastník nehnuteľnosti .................................... ....., nachádzajúcej sa na ulici ........................................., č. ........................................., mesto: ........................................., zapísaná na LV č. ........................................., vedenom Katastrálnym úradom v ................................. ........, Správa katastra ........................................., pre
katastrálne územie ........................................., obec: .........................................,

týmto vyhlasujem, že som vlastníkom vyššie uvedenej nehnuteľnosti a udeľujem týmto ako vlastník súhlas so zápisom nehnuteľnosti ako miesta podnikania do živnostenského registra pre osobu:
meno: .........................................
trvalý pobyt: .........................................
číslo OP: .........................................

V ........................................., dňa .........................................

.........................................
podpis
eshael1810
24.10.14,09:21
Dakujem! Predpokladam ze pri zalozeni je potrebne prilozit aj vypis z LV...
Papierniková
24.10.14,09:24
Áno, je potrebné priložiť aj výpis z katastra nehnuteľností (stačí vytlačený z internetu)