kozlíček
24.10.14,16:30
Dobrý deň prajem!Prosím vás,má niekto skúsenosť so žlčníkovými kameňmi a užívaním kurkumy?Niekto doporučuje používať kurkumu pri žlčníkových kameňoch a niekto to označuje za chybu.Aký je váš názor?Ďakujem!
Tweety
24.10.14,14:37
Je vhodná, 1/2 lyžičky denne.
Pozri napr. aj tu:
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=590
kozlíček
25.10.14,10:20
ale to už keď si bez žlčníka
kvietka
26.10.14,15:49
ano mam,so zlcnikovym kamenom,aj bez neho-aj bez zlcnika,k otazke musim vsak rozpisat obsirnejsie, takze: ked som este mala kamen,vydrzala som s nim cca 15 rokov, ako kamen rastol,potiaze silneli,trpela som okrem ineho velmi zlym travenim a silnymi az zachvatovymi zapchami - bol to dosledok zlcnika zaplneneho kamenom,narusenej pecene, a teda velmi zlej produkcie zlce, zacala som brat ostropestrecovu kasicku: rozomlete semena ostropestreca cca 2,5 dl,par lyziciek kurkumy, to zmiesane s lan. olejom za studeny lisovanym, po jedle som zobrala tejto zmesi caj. lyzicku,ucinok spociatku strasny-silny zlcn. zachvat,kamen zacal navalom zlce strajkovat,potom si na to akosi zvykol,travenie sa mierne zlepsilo,a aj tie strasne zapchy.no pod noz som musela,teraz cca rok po operacii frcim na tejto kasicke nadalej,doplnila som ju o par kav.lyziciek kayenskeho korenia. ma to byt prevencia rakoviny hrubeho creva,ludia bez zlcnika maju riziko. ucinok je vyborny,na tuto zmes nedam dopustit,aj ked urobim dietny prehresok-sladke,mastne,resp. surova zelenina, cca po pol hodine citim,ako mi travenie vyslovene srotuje.kurkuma ma mat ochranny ucinok na pecen,ludia s poskodenou pecenou,zvyknu mat velmi mizku hladinu vitaminu k,ale vraj kurkuma ho tiez znizuje,taktiez s ostropestrecpm to netreba prehanat-takze "primerene". aj ked som nepisala uplne k teme,verim,ze moja skusenost pomoze