peter2525
24.10.14,17:41
Dobry den, predstavme si situáciu, že si chcem kúpiť kamión a robiť dopravcu. Založím si s.r.o., v ktorej budem konateľom (teda jediným spoločníkom). Môžem svoj kamión ako konateľ šoférovať, alebo sa musím najprv v mojej s.r.o.čke zamestnať? Dúfam, že rozumiete tejto otázke. Smerujem k tomu, že teda môže ten kamión šoférovať právnická osoba (napr. Ferotrans, s.r.o.) :D alebo v tomto prípade musí byť jednoznačne v danej spoločnosti aj niekto riadne zamestnaný a tú činnosť vykonávať ? ....to isté by sa dalo uplatniť aj napr. na inštalatérov, stolárov a tak.

Ďakujem.
PARKER LOYD
24.10.14,17:50
Zdravím - môžete svoj kamión šoférovať - spravte si zmluvu o výkone funkcie štatutárneho orgánu. / no odvody si musíte nastaviť s ekonómom - buď sa zamestnáte vo firme , alebo si zisk budete vyplácať raz ročne/
peter2525
24.10.14,18:20
Ďakujem za odpoveď. Takže ak ma zastaví inšpektorát práce (alebo tomu niečo podobné), tak ja predstavím ako Ferotrans, s.r.o. a nie ako František Malý (laicky povedané).

Mne práve o to ide, aby som neplatil žiadne odvody. Ja si iba vyplatím dividendy a z toho zaplatím zdravotné odvody.

Len to ma zaujíma, že môžem mať kamiónovú prepravu, ale ani jedného zamestnanca - kamión bude šoférovať len a len sám konateľ, ktorý nie je v danej spoločnosti zamestnaný
PARKER LOYD
25.10.14,15:23
Áno, ak vás zastavia tak sa redstavte ako ,, František" - konateľ spoločnosti ... s.r.o.
peter2525
26.10.14,07:31
Ďakujem teda. Ja som si myslel nie vždy stačí byť len konateľom, ale že niekedy treba noazaj aj niekoho riadne zamestnať (vzhľad na typ predmetu činnosti)...