ZEvina
26.04.06,07:02
Zdravím Vás. Chcela by som sa spýtať, keď si chce kúpiť fyzická osoba traktor z ČR traktor, má povinnosť odviesť DPH, ak kúpi bez DPH v ČR? A keď kúpi s DPH? Ďakujem za pomoc.
mysimis
26.04.06,05:19
Uvedený traktor podlieha dph u nás na Slovensku.
ALBO
26.04.06,18:07
Zdravím Vás. Chcela by som sa spýtať, keď si chce kúpiť fyzická osoba traktor z ČR traktor, má povinnosť odviesť a musiDPH, ak kúpi bez DPH v ČR? A keď kúpi s DPH? Ďakujem za pomoc.
Ak ide o novy dopravny prostriedok §11/12a 11 tak musi dodanit kazda osoba aj obcan nepodnikatel §11/3

Ak nejde o novy DP potomTraktor je ako tovar.takze moze ist o dodanie§13 alebo nadobudnutie §11.
Teraz neviem co myslite FO
Ak je nepodnikatel tak kupi s ceskou danou, lebo povinnost odviest dan je v cesku,cesky platitel odvedie cesku dan §13.
Ak je podnikatel neplatitel, rovnako s ceskou DPH §13
AK je platitel tak ak kupi od cecha neplatitela nerobi nic, ale ak kupi od platitela potom ide o nadobudnutie a kupi bez DPH a samozdani.

Oprava,doplnene
Este ma napadlo, ze aj stary traktor moze stat viac ako 420 000.Potom sa musi neplatitel zaregistrovat ak kupuje od platitela a spravat sa ako pri nadobudnuti.
ayya
26.04.06,18:47
Ak ide o novy dopravny prostriedok §11/12a 11 tak musi dodanit kazda osoba aj obcan nepodnikatel §11/3

Ak nejde o novy DP potomTraktor je ako tovar.takze moze ist o dodanie§13 alebo nadobudnutie §11.
Teraz neviem co myslite FO
Ak je nepodnikatel tak kupi s ceskou danou, lebo povinnost odviest dan je v cesku,cesky platitel odvedien cesky §13.
Ak je podnikatel neplatitel, rovnako s ceskou DPH §13
AK je platitel tak ak kupi od cecha neplatitela nerobi nic, ale ak kupi od platitela potom ide o nadobudnutie a kupi bez DPH a samozdani.

ale potom by mu asi mali tu cesku dph vratit... ako ked si kupi topanky, ktorych cena prekroci istu hodnotu (neviem kolko) ... potom nabuduce ide do toho obchodu a dph mu vratia, ci nie? ...
pytam sa... neviem presne, ako funguje vratenie dph, ak je tovar vyvezeny za hranice
ayya
26.04.06,18:51
mne velmi pomohlo, ked som sa volakedy daaavno dozvedela ze:
DPH je miestna dan ... a teda: ma sa odviest v tom state, v ktorom sa ten vyrobok, sluzba spotrebuje
a kedze ten traktor by sa asi pouzival na slovensku, tak dph podla toho patri slovenskemu danovemu uradu...
a preto povazujem za logicke, ked sa napr. osobne auta kupia v zahranici bez miestnej dph a pri dovoze sa potom "dodepehackuju" tu na slovensku...
viem, ze sa vyjadrujem strasne "kuchynsky" ... ale ja tomu tak rozumiem lepsie :D
ALBO
26.04.06,19:10
ale potom by mu asi mali tu cesku dph vratit... ako ked si kupi topanky, ktorych cena prekroci istu hodnotu (neviem kolko) ... potom nabuduce ide do toho obchodu a dph mu vratia, ci nie? ...
pytam sa... neviem presne, ako funguje vratenie dph, ak je tovar vyvezeny za hranice

No toto uz neplati dva roky, ze ja ako obcan kupim boty v cesku a vratia mi dan.Ved sme predsa prestali chodit na nakupy do rakuskeho metra.
Ak tam ale pojde Rus tomu vratia,je z 3.krajin.
ayya
26.04.06,19:27
No toto uz neplati dva roky, ze ja ako obcan kupim boty v cesku a vratia mi dan.Ved sme predsa prestali chodit na nakupy do rakuskeho metra.
Ak tam ale pojde Rus tomu vratia,je z 3.krajin.
aha, sak jasne... odkedy sme v EU !! ... ale aj tak by sa ta miestna dan mala nejak poriesit...
asi by som si objednala niekoho, kto by ho pre mna doviezol... nejaky platca dph - samozrejme :)
ayya
26.04.06,19:29
a este mi nieco napadlo... :) keby som si kupila automobil niekde, kde je mensia dph ako u nas - tak by som to nemusela dodepehackovat do tych nasich 19 % ? ... cojaviem: kupim niekde, kde maju 15% dan... a potom u nas doplatim tie 4, co su rozdiel oproti tej nasej? :o
ALBO
26.04.06,19:39
aha, sak jasne... odkedy sme v EU !! ... ale aj tak by sa ta miestna dan mala nejak poriesit...
asi by som si objednala niekoho, kto by ho pre mna doviezol... nejaky platca dph - samozrejme :)

No ale ten si nemoze odpocitat dan, ked to nepouzije pre seba,takze je to za tie iste peniaze. A traktor asi tazko.
ALBO
26.04.06,19:46
a este mi nieco napadlo... :) keby som si kupila automobil niekde, kde je mensia dph ako u nas - tak by som to nemusela dodepehackovat do tych nasich 19 % ? ... cojaviem: kupim niekde, kde maju 15% dan... a potom u nas doplatim tie 4, co su rozdiel oproti tej nasej? :o
Ak kupite nove auto tak dodavatel fakturuje bez dane a vy zaplatite nasu dan ´cena x 19
Ak kupite vonku stare a ste FOobcan tak kupite z ich danou a nerobite nic

Dufam ze uz netrepem, lebo sa mi zacina s tych moznych kombinacii motat hlava
ayya
26.04.06,19:48
Ak kupite nove auto tak dodavatel fakturuje bez dane a vy zaplatite nasu dan ´cena x 19
Ak kupite vonku stare a ste FOobcan tak kupite z ich danou a nerobite nic

vdaka za info... nejdeme kupovat teraz traktor.. ale clovek nikdy nevie :D - celkom ma to zaujalo :)
ZEvina
27.04.06,05:18
Veľmi ďakujem za Vaše odpovede. Trochu to opíšem bližšie. FO - občan, chce si kúpiť starší traktor pre svoju potrebu - má veľké záhrady z ČR. Cena traktora je 250 tis. od občana ČR bez DPH. Nemusí to zdaňovať DPH ani jeden z nich?
ALBO
27.04.06,05:50
Veľmi ďakujem za Vaše odpovede. Trochu to opíšem bližšie. FO - občan, chce si kúpiť starší traktor pre svoju potrebu - má veľké záhrady z ČR. Cena traktora je 250 tis. od občana ČR bez DPH. Nemusí to zdaňovať DPH ani jeden z nich?

Nie, nemusia.(starší ako pol roka, )
ayya
27.04.06,09:34
Ak kupite nove auto tak dodavatel fakturuje bez dane a vy zaplatite nasu dan ´cena x 19
Ak kupite vonku stare a ste FOobcan tak kupite z ich danou a nerobite nic

Dufam ze uz netrepem, lebo sa mi zacina s tych moznych kombinacii motat hlava
tak isto ako alusika, aj teba vyhlasujem za "machricu" ... a dakujem za odpovede a usmernenia :D