15henika16
25.10.14,15:18
Dobrý deň..Rada by som sa spýtala niekoho kto má skúsenosti s posudkovou komisiou...Je možné aby môj ocino bol na invalidnom dôchodku už 20 rokov..má veľmi zriedkavú chorobu ( hyperkalemická periodická paralýza gén SCN4a - ktorú mám aj ja) a je uznaný invalidným na 70 %..tento dôchodok má vybavený, už ho poberá cca 20 rokov..má aj ZŤP. Je to dedičná choroba, veľmi nepríjemná - chabnutie svalstva na niekoľko hodín sa človek nevie ani pohnúť a po niekoľkých hodinách ho to prejde..neexistujú na to ani lieky!Znova sa to opakuje...niekedy aj viac krát denne.. Táto choroba si čas ani miesto nevyberá..Preto by som sa rada spýtala či má niekto takúto resp. túto chorobu????či má s ňou skúsenosti..lebo je vraj veeeľmi zriedkavá, alebo či už o nej počul...Lebo sa mi stala taká vec, že ja mám 24 rokov, bohužiaľ aj ja som zdedila túto chorobu nakoľko je to vrodené a dedičné..Išla som pred komisiou ( upozorňujem posudkového lekára som ani nevidela, do konca ani jeho meno neviem ) zavolal ma lekár do vnútra a povedal že žiadosť o ID si môžem podať ale mi to neprejde..ďalší...Tak som sa do neho pustila, že ako je to možné!!!Že môj ocino je na 70% uznaný s touto chorobou a ja mám to isté ( mám aj nálezy od neurológov a výsledok vyšetrenia z genetiky ) a mne hneď z fleku povedal že to je pod 40 % a neprejde mi to..Touto chorobu podotýkam trpím od svojich 6 rokov. Je no normálne...Šla som to zobrať na soc. poisťovňu a teraz čakám papier....ale doktor ma hneď vyprevadil s tým, že mi to zamietnu a mám čakať po novom roku papier o zamietnutí.Keď som dr.vravela, že to nie je možné a že je to nespravodlivé, odpovedal mi : viete koľko vecí je v tomto svete nespravodlivých??? Mám dosť + ma dosť rozhorčilo aj to, že posud. lekára som ani nevidela..Takže som ani nemala šancu mu niečo o tejto našej chorobe povedať, nakoľko je veľmi zriedkavá..nijak sa obrániť.. On si možno myslel, že mi strpne ruka, možno noha na pár minúť ako keď si ju prisadnem a zamietol to...Ale to tak nie je..ja v tedy neviem ani pohár chytiť do ruku, nič...Proste ja presne viem ako sa cítia ľudia na vozíčku :( ani pohnúť sa neviem, proste celé telo ma paralyzované.A najhoršie je, že keď ma dokt. zavolal dnu ledva som tam dokráčala už to na mňa znova prišlo ledva som tam stála na nohách a on mykol plecom, že tabuľky nepustia..Tak toto je zarážajúce ľudia...A vonku som počula ako sa tam ľudia medzi sebou rozprávali..že treba dať posudkovému lekárovi obláločku, lebo ináč Vás posunie ďalej a z inv. dôchodku nebude nič..Proste sa s tou žiadosťou o ID ani nebude zaoberať...Mám v pláne sa odvolať..Lebo s tým určite nesúhlasím, čo pred 20 rokmi boli iné tabuľky ?? Alebo pred 20 r. ocino nemohol podľa tabuliek pracovať a ja v dnešnej dobe s tou istou chorobou pracovať už môžem...resp. musím ..???? Ocino išiel tiež mladý do ID..nechápem..Poprosím ľudí, ktorý majú túto chorobu, alebo aspoň o takomto prípade niečo počuli aby mi odpovedali. Veľmi pekne ďakujem, je to pre mňa veľmi dôležité a dosť ma to súri....Pekný deň prajem
veronikasad
25.10.14,13:23
Ak by ti aj posudkový lekár schválil invaliditu nad 40 %, máš dostatočný počet rokov dôch. poistenia, aby ti ID mohol byť vyplácaný ?
veronikasad
25.10.14,13:25
§ 72
Na začiatok

(1) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku
a) do 20 rokov je menej ako jeden rok,
b) nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
c) nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
d) nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
e) nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
f) nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
g) nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.
ivka70
25.10.14,13:40
Mas 24 rokov, nech ma tvoj otec 50, tak ID ma od 30 rokov, a tiež tu chorobu zdedil. Možno práve preto, ze sa mu vtedy stav zhoršil a mal komplikácie, ktore uz spolu s chorobou boli na uznanie invalidity.
To sa iba snažím ti povedať, ze porovnávať 2 ľudí s rovnakou diagnózou nie je vždy ta najschodnejšiu cesta. Ak ti ID dnes neuznajú, neznamená to, ze aj o 5 rokov ti ho nemusia ale aj môžu. Jednoducho vzdy sa posudzuje aktuálny stav + prejavy + ďalšie choroby tad.
15henika16
25.10.14,13:42
áno som v hranici c mám od 24 - 28 rokov..mám 24 rokov..a pracovala som 4 roky na zmluvu..s tým, že šéfka mi všetko tolerovala...a keď som mal problém tak ma zobrali domov a sú dni keď mi je lepšie tak som potom potiahla a robila...čiže všetko mám platené tak ako to má byť..na soc. poisťovňu som zobrala všetky doklady ako mi kázali...ale tie % od posudkového lekára..s tým nesúhlasím.ďakujem za odpoveď ...toto som si čítala na stránke soc. poisťovni..ja osobne si myslím, že mám naň nárok..
veronikasad
25.10.14,13:49
Pohľadaj si svoju diagnozu v prílohe číslo 4 (na konci zákona o soc.poistení) a zistíš aký %-ny postih ti môže posudkový lekár v zmysle platných tabuliek priznať.

http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni.html
kopretinka
25.10.14,13:49
neviem,či aj ďalšie choroby majú vplyv.....vždy sa berú len body z jednej choroby,z tej najviac obodovanej.....
15henika16
25.10.14,13:50
Komplikácie sú u neho rovnaké ako aj u mňa..táto moja choroba mi už narobila veľa zla...a neprijemností...a to nehovorím o hambe, keď som sa nie raz v meste vyrútila...v tehotenstve sa mi to až tak vystupňovalo ( min. rok ) že má problém už s bežnými vecami..nebudem menovať je toho veľa..nemá žiadne iné choroby chváľa bohu okrem tejto a myslím, že aj toto stačí..Prejavy máme rovnaké, niekedy ležíme aj 2 dni. Veď to nie je normálne...nie + ďalšie choroby, mne úplne stačí aj táto ( mám už dosť trapasov.. v robote som skoro rozbila 3000 e kopírku - spadla som na ňu...) Ale ďakujem za odpoveď.
ivka70
25.10.14,13:52
Body sa nespocitavaju, ostatne choroby môžu ale navýšiť % - aj keď najviac o 10%
15henika16
25.10.14,13:53
No však mám len túto chorobu..ale verte mi, že aj tá mi stačí..
15henika16
25.10.14,13:57
áno to viem..ja som len chcela, aby mi obodovali túto moju jednu chorobu ( ocino má 70 % ) a ja nemám nárok ani na čiastočný dôchodok..veď to nie je s kostolným poriadkom..
Viem, že sa nespočítavajú, nech mi len adekvátne obodujú túto moju chorobu..Pozerala som si aj tabuľku, ale nikde túto moju chorobu nevidím...
veronikasad
25.10.14,13:59
Však teda pozri do otcovho rozhodnutia o priznaní invalidity do ktorej skupiny chorôb ju zaradili. Kedy naposledy prehodnocovali jeho zdravotný stav ?
15henika16
25.10.14,14:06
Neviem, pozriem keď budem u našich...len mu chodí papier o zvýšení to viem...+ mu už dávno prišiel papier, že stav je trvalý a nie je možnosť zlepšenia sa..a presne toto isté napísala aj mne p. neurologička do nálezu..ocino už nemusí za túto svoju chorobu chodiť ani na kontr. prehliadky vôbec...Už asi dávno prehodnocovali...len ešte mám troška obavy z toho( ešte pred tým ako sa do toho pustím ) aby mi nezobrali dôchodok, lebo to by bol prúser..dnes je možno čokoľvek..myslíte, že by sa takéto niečo mohlo stať ??keď nemusí chodiť už ani na kontroly ??nieže pred tým bolo v tabuľke na 70 % a dnes to už podľa tabuľky nie je na ID a zoberú mu ho kvôli mne...:( to potom rýpať to toho nebudem.,.nestojí mi to za to..aj tak sú na tom finančne zle...poraďte mi prosím:(
kopretinka
25.10.14,14:08
aký dôchodok by ti zobrali,keď píšeš,že ti ho zamietli???
15henika16
25.10.14,14:11
chcela som napísať mu nezobrali...
15henika16
25.10.14,14:16
Poslali ste mi link na : zákon o soc. poistení...len sa mi vymazal..na aký odsek alebo na čo presnejšie si mám kliknúť resp. pozrieť...ďakujem....
ivka70
25.10.14,14:18
Asi by to mal byt oddiel D, podľa toho, co píšeš.
veronikasad
25.10.14,14:21
Príloha č. 4 je na konci zákona za §-vým znením ...
15henika16
25.10.14,14:22
prepáčte, ale vôbec neviem na čo mám kliknúť..a ako to mám nájsť:(
veronikasad
25.10.14,14:25
Preklikaj sa na konic zákona, tam sú prílohy ...
veronikasad
25.10.14,14:27
Skús hľadať tu - Príloha č. 4
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461#f6113753
veronikasad
25.10.14,14:28
15henika16
25.10.14,14:35
ďakujem za ochotu...ale aj tak som nič nenašla..je tam toho veľa ale nič čo by sa podobalo môjmu ochoreniu
15henika16
25.10.14,14:37
veľmi pekne Vám ďakujem za ochotu, tie % v tabuľke som už našla...nevidím nič také..ale idem si to ešte raz pozrieť ...:)
15henika16
25.10.14,14:41
a čo tam píšu prosím...neviem to nájsť...aspoň v skratke..ďakujem..
15henika16
25.10.14,15:17
čo je prosím oddiel D??
luja5
25.10.14,20:34
Nie som lekárka, tak len môj názor. Trochu som najprv hľadala na internete. Podľa informácie zo stránky Organizácie muskulárnych dystrofikov SR (http://www.omdvsr.sk/index.php/mapa-stranky.html=>O ochorení=>Druhy NSO) periodické paralýzy patria medzi nervovosvalové ochorenia skupiny iných myopatií (hľadanie mi uľahčila skutočnosť, že sme mali v rodine svalového dystrofika).
V prílohe č. 4 zákona (pripojila v komentári veronikasad) by som sa teda zamerala na časť, ktorej screenshot pripájam nižšie. Je to v prílohe na strane č. 33. Nadväzne považujem za dôležité zhodnotenie stupňa postihnutia - podľa tabuľky to môžu byť tri stupne. Skutočnosť, že stav je trvalý, nehovorí, aký konkrétny stav je trvalý. Máme člena rodiny s vrodenou srdcovou vadou, stav je trvalý, aj nevyliečiteľnú dosť vzácnu dedičnú chorobu v rodine tiež s trvalým stavom, ale nič to nehovorí o tom, aký je stupeň závažnosti prejavov týchto ochorení. Tým nechcem vôbec pochybovať o závažnosti Tvojich zdravotných problémov, len si myslím, že by bolo dobré, keby popis Tvojho zdravotného stavu od neurologičky obsahoval podrobne aj konkrétne prejavy ochorenia so záverom čo najviac sa približujúcim "slovníku" podľa predmetnej prílohy.
Ak máš v pláne odvolať sa, tak sa odvolaj, lebo tým nič nestratíš, môžeš len získať.
esena
26.10.14,07:22
Áno je to možné, stáva sa to v praxi častejšie, no stále záleží od stupňa postihnutia či iných diagnóz, doložených iných nálezov z vyšetrení a rozhodnutia posudkového lekára, no máte možnosť sa odvolať...
Katy a R
26.10.14,07:31
henika - v prvom rade sa treba zamerať na to - ako je zdôvodnená diagnóza v TVOJOM posudku - odvolať sa (ako ti už aj luja poradila) - a prípadne potom doložiť nové posudky odborného lekára. samozrejme - naštuduj tú prílohu, aj keď je toho veľa!
vôbec sa neporovnávaj s otcom - lebo nikdy to nie je rovnaké a ani posudok nemôže byť rovnaký, aj keď je to isté "číslo" diagnózy. Odborný lekár samozrejme musí zobrať do úvahy rodinnú anamnézu (či ako tomu hovoria).
Ešte jedna vec - otec bol posudzovaný podľa iného zákona ako je teraz platný
Peggynka
26.10.14,08:15
Pochopila som dobre,že žiadosť o invalidný dôchodok máš v Sociálnej poisťovni spísanú? Len som nepochopila,že píšeš,že si posudkového lekára ani nevidela (?) Nebola si pozvaná a čakáš rozhodnutie? A aký lekár "mykol plecami a že tabuľky nepustia" ? Nerozumiem tomu.Pozri aj tu (ekonomika.sme.sk):
Invalidný dôchodok
1. Aké potvrdenia musím priložiť k žiadosti
Zdravia sa týka tlačivo Prehliadka Zisťovacia – kontrolná, vypĺňa ho a potvrdí ošetrujúci lekár. Ďalšie doklady sa týkajú vykázania potrebného počtu rokov dôchodkového poistenia plus občiansky preukaz.
2. Ohľadom zdravotného stavu sa posudzuje:
miera poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť. Lekár sociálneho poistenia vychádza z lekárskych správ a zo zdravotnej dokumentácie (vyžiada si od ošetrujúceho lekára).
3. Moja prítomnosť pri posudzovaní
Lekárske posúdenie sa vykonáva za vašej účasti. Poučia vás o podmienkach uznania invalidity. Po posúdení zdravotného stavu sa dozviete výsledok, podpisom potvrdzujete priebeh. So sebou si môžete zobrať ďalšie osoby, aj advokáta. Ak sa objednáte, spísanie žiadosti aj posúdenie sa dá vykonať za jeden deň.
4. Dokedy musia rozhodnúť
O žiadosti poisťovňa rozhoduje do 60 dní (možno predĺžiť). Priemerná lehota v tomto roku je zatiaľ 40 dní.
5. Čo môžem robiť, ak nesúhlasím
Vyjadriť sa (aj k posudkovému záveru) môžete už počas ústneho pojednávania. Námietky či návrhy musia byť uvedené v zápisnici a posudkový lekár je povinný ich vyhodnotiť a svoj záver zdôvodniť. Môžete sa vyjadriť aj k obsahu zápisnice, na vyžiadanie vám musia dať jej kópiu.
Po doručení rozhodnutia o nepriznaní invalidného dôchodku môžete podať návrh na jeho preskúmanie krajskému súdu do 30 dní od doručenia, alebo ústrediu. Môžete doložiť ďalšie lekárske nálezy. Opätovne vás posúdi lekár pobočky a následne lekár ústredia. Konanie o opravnom prostriedku ukončí Krajský alebo Najvyšší súd.
15henika16
26.10.14,08:18
Veľmi pekne ďakujem za ochotu aj hľadanie...ánoo je to stuhnutie svalstva. Máte pravdu...doktorka mi tam o žiadnom stupni nič nespomenula...a asi aj to je chyba..Tak je zájdem za tou neurologičkou nech mi napíše právu podrobnejšie..podľa závažnosti a podľa ktorého stupňa.. Určite nemám čo stratiť..a potom doložím aj ďalší nález od dr. kde to bude rozpísané dopodrobna...Veľmi pekne ďakujem za Váš názor:)
15henika16
26.10.14,08:20
ďakujem za názor...a určite sa odvolám, lebo fakt nemám čo stratiť, keď tak len získať...a potom doložím od dr. ešte podrobnejší nález..aby vedeli ktorý stupeň majú hodnotiť..Viete nie som v tom taká zbehlá, mám len 24 r. a preto som chcela rady od iných čo a ako by som mala urobiť. ďakujem za ochotu:)
15henika16
26.10.14,08:30
Dobrý deň Katy...určite sa na to zamerám..a určite ako som už hore písala, pôjdem za neurologičkou nech mi napíše dopodorbna správu a hlavne stupeň do kt. patrím....lebo na základe toho všeobecného čo mi ona napísala, tak očividne nepatrím nikam..a ležím niekedy viac než chodím...je to ťažké..A ešte jedna vec..dosť ma rozosmialo keď mi poradila, aby keď to na mňa príde, tak aby som na to NEMYSLELA !!! To je dobre ?? Tak napr. chcem ísť na WC a neviem sa ani pohnúť a nemám na to myslieť...dosť ma to pobavilo...ale neskôr aj nahnevalo...Ako to môže povedať dr. ktorá má vyše 25 r. prax...nechápem...Vtedy keď nastane takáto situácia, tak mi do smiechu určite nie je...:( Keď sa odvolám ( medzi tým znova zájdem ku dr. ) a doložím novú novú podrobnú správu..Bol posudzovaný podľa iného zákona ?? Takže tomu mám tak rozumieť, že v tej dobe keď jeho uznali za ID nemusel robiť lebo sa mu nedalo...a ja v tejto dobe už môžem, alebo resp. musím !!! Veď to je za vlasy pritiahnuté...tie naše zákony sú na hlavu postavené aj ten kto ich zostavoval...
A napíše mi niekto ešte, že dúfam keď toto idem ďalej riešiť...hádam sa nazamerajú na môjho otca a nebudú ho riešiť a že by mu nedaj bože zobrali ID...????Lebo to by som nechcela a to by mi za to nestálo..:( Ďakujem Katy aj Vašu odpoveď a j Váš názor..
15henika16
26.10.14,08:51
Noo bola som na soc. poisťovni teraz v piatok a doniesla som tam všetky potrebné doklady čo som mala aj nálezy od dr...aj kontr. prehliadku od doktora...Len mi ešte pracovníčka dala ďalší papier kt. je potrebný vyplniť - evidenčný list dôchod.poistenia.. ten donesiem v pondelok...a Potom asi spíšeme tú žiadosť..lebo zatiaľ som nespisovala nič..ani mi nevraveli nič.,.len ja si myslím, že nejakú tú žiadosť spísať určite musím a tým sa to bude považovať za podané...Takže podané to bude teraz v pondelok...No bola som v piatok u moja vše. lekára..kde prišiel posudkový lekár..ktorého som ani nevidela...bolo tam veľa ľudí, takže ani nevieme kedy vyšiel a ktorý to vlastne bol..Potom nás už len postupne volali dnu a bol tam už len vš. lekár a sestrička.. a ten mi povedal že mi to neprejde ale podať si to môžem...No môj vš. lekár mykol plecami že tabuľky nepustia.,..Neviem ako to chodí..ale teraz keď si tú žiadosť podám ( tak dr. povedal že mám čakať papier ale zamietnú mi to ) tak potom ma ešte pozve posudkový lekár soc. poisťovne ???to by bolo fajn... ja potrebujem, aby som mu mohla o tom niečo povedať a porozprávať sa s ním...alebo ma nepozve nikto len mi pošlú papier že mi to zamietli a až potom keď sa odvolám tak si ma pozve pos.lekár soc. poisťovne? nemám v to jasno..
Ďakujem aj Vám za ochotu
Peggynka
26.10.14,09:19
V bode 3) to máš napísané,že sa posúdenie vykonáva za tvojej účasti.Vyžiadaj si aj kópiu zápisnice a dobre čítaj,čo je tam napísané.Ideálny by bol aj advokát,to ale bude problém zohnať takého,ktorý sa venuje tejto problematike.Možno by som išla cestou odborníka z radov svalových dystrofikov(ak som dobre pochopila zdr. problém),popátraj na nete,majú aj stránky s poradňami.Držím ti palce.
https://www.google.sk/?gws_rd=cr&ei=f7hMVM6JBcyrPODugKgM#q=svalov%C3%A1+dystrofia
15henika16
26.10.14,09:37
áno čítala som si všetky body..aj bod 3..ale ten posudkový lekár čo bol u môjho všeb. lekára nás ani dnu nevolal..s nikým sa nerozprával..čiže nás ani nevidel...Ono v tom bode 3 je to myslené asi vtedy keď ma predvolá posd. lekár soc. poisťovni..tam si určite vyžiadam aj kópiu aj si pozriem čo uviedli do zápisnice...No len teraz nechápem tomu keď sa podá tá žiadosť, či ma ešte bude volať posudkový lekár soc. poisťovni ( čo by bolo fajn ), alebo ma už nebude volať nikto..že mi príde už len papier o zamietnutí a keď sa odvolám tak potom si ma zvolá pos. lekár soc. poisťovni..
veronikasad
26.10.14,09:50
Dostaneš predvolanie na posúdenie zdravotného stavu do sociálnej poisťovne - tam nemôžu rozhodnúť bez tvojej účasti. V pondelok ti dajú "papier" pre tvojho ošetrujúceho lekára, ktorý tam musí zhodnotiť tvoj zdravotný stav a od neho je dôležité, ktorú diagnozu (ak ich máš viac), posúdi ako prioritnú. Keď to tvoj lekár vyplní, odnesieš to späť do SP (alebo lekár pošle sám) a až potom ťa budú volať "na komisiu". To niekedy trvá aj dva-tri mesiace ...
veronikasad
26.10.14,10:03
Henika, ak ti priznajú len stupeň a) a netrpíš žiadnou inou diagnozou, nárok na ID ti nevznikne. Miera poklesu schopnosti zárobkovej činnosti musí byť aspoň 41 %, čo je stupeň b)
Katy a R
26.10.14,11:31
treba si to aj trošku naštudovať (zák o SP) ... pozri si históriu zák o SP ak chceš byť v obraze, že ako to bolo v otcovom prípade - ale hlavne ako sa vybavuje ID - kuk sem http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s lebo ty si vlastne ešte ani žiadosť nepodala - až v pondelok sa chystáš ... no a kým ťa zavolajú na komisiu - to ešte veru potrvá (máš čas študovať;)
Heliox
26.10.14,12:25
dostat peniaze od statu to je fakt stastie...
Peggynka
26.10.14,12:33
Ako kto...zákonom chráneným :eek: to vypisujú úradníčky a vedia,čo tam treba vypísať.My ostatní sa domáhame márne.
15henika16
26.10.14,20:12
noo to je veľké šťastie...len ma trošku dosť irituje, že dnes čo počujem od ľudí tak ľudia tmavšej pleti dostavajú a nie malé ID...a to nie som rasista ani nič podobné.u nich je každý invalid len čo sa narodí...nechápem tomu a robiť nikdy nebudú ani nerobili...a dostavajú všetci ID..nechápem ako si to vybavili...
15henika16
26.10.14,20:24
Toto som chcela vedieť p. Veronikasad :)..ďakujem všetkým za odpovede aj za info a snahu odpovedať mi..To myslíte toto: tlačivo Prehliadka ZISŤOVACIA – KONTROLNÁ, lebo toto tlačivo mi lekár vypísal ešte v piatok,..je tam podpísaný môj vš. lekár + posudkový kt. chodí k nemu a ten tam napísal že pod 40 % a podpis ( kt. nie je čitateľný ) aj ten som zobrala na soc. poisťovňu ešte v piatok..ešte tam zoberiem v pondelok vyplnený evidenčný list dôchodkového poistenia..Noo viem, že majú čas, kým rozhodnú a že to trvá min. 2 mesiace..to mi povedal lekár, že mám rátať až po novom roku. Ďakujem za odpovede aj za rady všetkým :)
15henika16
26.10.14,20:29
áno mám aj o tom vedomosť, že to musí byť nad 40 % aby mi ID priznali..preto mi už môj vš. lekár povedal že mi to zamietnu a mykol plecami a povedal, že tabuľky nepustia..A toto ochorenie má len 2 stupne a a b?? Lebo plánujem ísť ešte do BA našla som si jedného odborníka, kt. sa mojej diagnóze dosť rozumie a píše o nej..tak som chcela za ním zájsť nech mi on napíše správu ( nález ). a všetko dopodrobna rozpísal..aby mi aspoň niečo priznali...Lebo možno to vyznie hnusne..ale buď mám túto chorobu s peniazmi, alebo bez..no nie ?
luja5
27.10.14,09:07
Henika, ešte ma napadlo (keďže nie som lekár), že to môžu lekári (možno?) podľa danej tabuľky zaradiť a posudzovať aj ako "syndróm svalovej paralýzy". Pripojila som preto druhú prílohu - celú tabuľku, aby ju bolo vidieť kompletne. Keď pôjdeš za lekárom z odboru neurológie (hoci aj za spomínaným odborníkom, čo plánuješ), daj si to vysvetliť. Lebo napríklad v bode 2 tabuľky je okulálna forma syndrómu sval.paralýzy (20-30%), alebo mierna generalizovaná forma (30-40%), v záveroch podľa písm. b) a d) s vyššími percentami sú názvy, ktoré bežný smrteľník nepozná. Ide o Teba, Ty vieš, aké máš problémy, pýtaj sa v súvislosti s dĺžkou a intenzitou trvania Tvojich zlých stavov a ich konkrétnych prejavov, ako často sa opakujú.... Ja by som na tom založila svoj "boj";).
15henika16
27.10.14,19:21
Veľmi pekne ďakujem za ochotu aj za námahu mi pomôcť..niečo skúsim spraviť..ale mám taký pocit a bojím sa toho, že mi to zamietnu a zaradia to niekam a nebudem tomu ani chápať...oni už vedia, že bežný smrteľník sa tomu celkom nerozumie...:( tak si vymyslia hoci čo ..plánujem ísť ešte nech mi napíše podrobný nález jeden odborník - špecialista v ba jeden docent..uvidíme či mi to pomôže.ďakujem všetkým ktorý sa zapojili do tejto diskusie a hľadali mi veci a chceli mi pomôcť...pekný večer prajem všetkým :)
Peggynka
27.10.14,20:25
Dobre uvažuješ,že budeš mať správu aj od odborníka,lebo v SP majú všelijakých doktorov (mňa posudzoval internista) a hlavnú diagnózu mám od očiara :eek: .A ešte keď to je zriedkavá Dg mohli by to nesprávne zaradiť;malo by ti to pomôcť.Želám ti,aby to dopadlo v tvoj prospech,dosť máš trápenia s chorobou.
15henika16
28.10.14,06:51
áno p. Peggynka...idem si tú správu vybaviť do Ba..on o tejto chorobe píše na internete...a ocino môj bol tiež u neho ešte pred 20 rokmi a potom ho dali na ID.internista a očiar ?? čožeee ?? noo toho sa dosť obávam, že mi to nesprávne zaradia a že sa so mmňou ani baviť nebudú...ale hádam keď už budem mať správu od tohto docenta čo má dlhodobú prax a zaoberá sa s tým...tak hádam uspejem aspoň na čiastočný..nechcem mať veľké oči, ale troška mi nepasuje to že ocina v tej dobe uznali na 70 % nemohol a tým pádom ani nemusel robiť..a ja s touto istou chorobou už môžem ( keže mi pos. lekár napísal pod 40% - tento bol u môjho vš. lekára, ešte ma pravdepodobne pozve posudkový SP) respek. musím!!! tak to nie je celkom normálne..že by sa až tak zmenili tie zákony...až tak veľmi ..no neviem..ja si skôr myslím, že túto chorobu vôbec nepozná veď to nie je hanba, nemôže poznať všetky choroby na svete, veď sme len ľudia..ale aspoň si to mohol naštudovať troška..alebo si ma zavolať dnu, sedela som vonku...nie on napísal pod 40% a odišiel..ani neviem kedy..a môj vš. lekár mi povedal no podajte si to na SP ale neprejde Vám to..a preto ešte idem skúsiť ísť do Ba k tomu docentovi..nemám čo stratiť..keď tak len získať..len sa troška obávam, že aj keď mi docent tam popíše všetko dopodrobna, tak v SP sa na to pozrú na tú diagnózu a zaradia ju pod tých 40 % ako ten predošlý posudkový a skončila som..že proste možno sa fakt až tak zmenili zákony že táto moj DG je v tabuľke pod niečim a už v tejto dobe to je len pod 40 % a nie je to už ani na čiastočný..tohto sa najviac obávam..ale určite sa odvolám...nevzdám sa, budme určite bojovať..mám malú dcérku 10 m a neni to možné, aby ma táto moja choroba až tak obmedzovala, že keď sa v noci zobudí, tak sa veľa krát stane, že sa k nej nemôžem postaviť..ani len otočiť na druhý bok..ešte šťastie, že mám partnera, kt. sa k nej postaví nakrmí jú ( chváľa bohu nekojím ) a ráno vstáva do roboty a chodí v noci...to ešte ujde..ale aj cez deň to hoci kedy na mňa príde..a to je už prúser..a to mi už nemá kto pomôcť..svorku bohužiaľ už nemám a s našimi nebývame ...bývame mimo..takže je to dosť zložité..len oni to nechápu..neviem čo by robili na mojom mieste, keď mi malá plače a ja neviem čo mám robiť sama so sebou a neviem ísť k nej:( to je strašné..neprajem nikomu !!! fakt !!a ešte na objasnenie mám to od dectva, ale počas tehotenstva min rok..sa mi to zhoršilo.,.,.neviem čo sa sa stalo či to hormóny nejak popracovali, alebo čo...sú dni keď keď to na mňa príde až 4 x za deň...a paralyzujem ma to na hodiny nie minúty...strašné..preto si tento ID snažím vybaviť až teraz..ešte pred tým to bolo znesiteľné...nebolo to také časté..a musím sa priznať aj som sa to najprv hanbila do toho pustiť.,.ale teraz hanba nehanba...musím nedá sa nič robiť..ťažkosti má a veľké a možno to vyznie vypočítavo, ale mám túto chorobu a buď bez peňazí, alebo s nimi...p.Peggina ďakujem za podporu aj Váš názor, prianie aj ochotu:) a pretoto prajem všetkým hlavne veľa zdravia..pretože sama na sebe vidím ako to je..a keď bude zdravie, tak postupne príde všetko si myslím...Pekný deň všetkým