klerik7
26.10.14,00:20
Zdravím, potrebujem počuť názory na to, či je dobre cielene vyhľadávať vzťah, hoci aj na internete? Vraví sa že láska si ťa nájde keď to nebudeš čakať a nemal by človek za každú cenu niekoho chcieť...ale ide o to, že väčšinou sa pohybujem práca-dom, takže asi tazko niekoho stretnem, aj keď v práci je veľa žien, ale nie na mojom pracovisku..chodievam aj do prírody na kolieskové, prípadne kolo,v zime plaváreň, cez víkend občas von s kamarátmi...ide o to že som typ človeka, ktorý je veľmi nerád sám, hlavne cez víkend, keď si nie je aj moc co začať, je už aj zima vonku a proste stále niekoho vyhladavam na internete, pretože ako inak sa mám s niekým zoznámiť, mal som už 2 internetové vzťahy, ale vždy sa to kvoli niečomu pokazilo..neviem čo mám robiť, nechcem za každú cenu niekoho mať, ale proste mi chýba vzťah a mať niekoho rád..čo si o tom myslíte? Je tu aj niekto, komu funguje vzťah z internetu?
Dáša_
26.10.14,04:00
no, síce pekné, že si ťa láska nájde, ale občas jej treba ísť v ústrety :)

my sme sa zoznámili cez internet ešte v praveku :) bude to 16 rkov. Aby som ťa povzbudila, z mojej strany to bol štvrtý kontakt.
220870
26.10.14,04:31
Napríklad mne.
buchač
26.10.14,05:22
klerik

Klerik (z lat. clerus, a to z řec. kléros povolání, úděl – úděl duchovních: vést lidi k spasení) je muž, jenž přijal některý z tří stupňů kněžského svěcení – diakonát (jáhenství), presbyterát (kněžství) nebo episkopát (biskupské svěcení). V praxi může tento výraz označovat:
jáhna – kandidáta kněžství;
příslušníka katolického duchovního stavu bez ohledu na stupeň dosaženého
bohoslovce (studujícího katolické bohoslovecké fakulty)

Klerici (ve smyslu katoličtí duchovní, tj. ti, kteří přijali svěcení jáhenské nebo vyšší) jako celek se označují jako klérus neboli duchovenstvo.
----------------------------------------
Tak hajde, hajde klerik ... kleriku si obliesť a nie nad hriešnymi myšlienkami dumať. ;) :---
sosak
26.10.14,05:33
buchač
26.10.14,05:59
Nejde o to, či som trafil...
Ale ako poddžub dobré, či nie ? ;) :D
sosak
26.10.14,06:23
:) :) :)
Peggynka
26.10.14,06:44
Niekedy je dotyčná tak blízko,že by si bol prekvapený...my sme sa s mojim mužom stretávali náhodne v kaviarni na rannej káve (bývala som v hoteli) a časom som zistila,že mi chýba a že sa teším,keď ho vidím.Neskôr sa priznal,že aj on mal ten pocit.Boli sme kamaráti,porozprávali sme si aj o vzťahoch.Bolo len otázkou času,kto prvý nájde odvahu a prizná sa s pocitom.Láska je chémia (môj muž vravel,že feromóny sú na vine) a buď to funguje alebo nie.Dala by som na vnútorný hlas,ak takú v okolí máš,tak vtedy môžeš cielene ísť.Internet je o náhode,nič nenahradí osobné stretnutie.A tiež nie je potrebné pestovať dlho tento vzťah,poznám prípad,kedy chodili spolu 10 rokov a po svadbe to bol úplne iný človek :D . Ťažká doba na vzťahy.
klerik7
26.10.14,07:34
mozno je internet o nahode,ale myslim ze v dnesnej dobe je skoro kazdy niekde registrovany, ci uz FB, pokec,alebo nejaka ina zoznamka a mozno viac ludi to tak nejak berie ako ja, ze ak nemozem nikoho stretnut,mozno by sa dalo na internete a potom sa aj tak oni dvaja stretnu a uvidia co dalej ;)
klerik7
26.10.14,07:36
stvrty vseobecne, alebo internetovy? :)
Peggynka
26.10.14,07:41
Dáša_
26.10.14,07:52
cez internet :D
lujza.j
26.10.14,07:52
neviem si predstaviť sa zoznámiť sa cez net...ked vidím môjho kolegu doma žena tri deti ako pokecuje chce sa mi grcať...a ešte aký to je nechutný netvor ...tak konec japonec!...myslím...že ludom dosť preplo so "životom na nete"......
klerik7
26.10.14,08:48
z kolegu by sa chcelo asi aj mne grcat ale ja mam zas na to trochu iny nazor, myslim s tym zivotom na nete..zoberiem si napr. uz starsich ludi dajme tomu po 50 (mozno niekto sa citi stale mlady,snad som nikoho neurazil) tak kde si moze najst znamost takyto clovek? Ktory sa tiez asi pohybuje, praca-domov, sem tam nejaky ten nakup a mozno prechadzka s domacim milacikom...a na internete ma dobru prilezitost, samozrejme ze nemusi ani tam nikoho najst, ale myslim ze pravdepodobnost ze najde je o dost vyssia...a ja som takisto typ cloveka, ktory nema potrebu chodit vecer po diskotekach alebo nejakych baroch
arizona
26.10.14,10:52
Ked citis potrebu sa s niekym zoznamit, treba to skusat.
Ved v minulosti sa tiez tisice ludi zoznamovali cez rozne inzeraty v tlaci, dnes mame internet a viac moznosti.

Ine je, ked sa zoznamis s niekym osobne a ine je,zoznamit sa s niekym cez net, kde nevies, kto sa za nickom skryva. Ci naozaj nejaka osobka,s ktorou by si si rozumel,alebo nejaky vtipalek, ktorz zabija nudu...
Preto treba byt viac opatrny...

Ak hladas nejake dievca na vaznejsi vztah, tak hladaj skor skupiny na zoznamkach, kde sa da zoznamit podla urcitych spolocnych zaujmov. Z nezavazneho stretnutia na korculiach, ci navstevy plavarne sa neskor moze vyvinut vztah,po akom tuzis. Ako sa hovori, ked to ma prist, tak to pride...vasinou vtedy,ked to najmenej cakame.
Treba skusat, stretavat sa s rovesnikmi, nikdy nevies, kde najdes kamosku na dlhsie.

S mlady clovek,ktory sa chce aj po veceroch, ci cez vikendy zabavit, tak asi je lepsie hladat ludi z blizka, nie z druheho konca republiky. Lebo to by bol vztah iba o pisani a sedeni pri PC, co asi nechces.

Tiez poznam ludi, co sa zoznamili cez net a su uz dlho spolu. Ale tiez poznam ludi, co zabijaju nudu na zoznamkach. Preto je asi lepsie hladat , ako som pisala vyssie niekoho, kto ma naozaj zaujem sa zoznamit aj osobne pri nejakych spolocnych aktivitach, nie hned v inzeratoch, kde sa hladaju rozne vztahy napr. vazny vztah, flirt ,rande a pod. Tam asi skor narazis na podvodnikov a vtipalkov...
klerik7
26.10.14,12:32
Som typ, ktory potrebuje niekoho mat,ale nie zas uplne za kazdu cenu..proste chcem mat pekny vztah a vsetko co k tomu patri..a vzdy davam do toho vsetko,momentalne prezivam sklamanie a nevydrzim cakat neviem dokedy..netvrdim ze chcem ist hned do dalsieho vztahu,ale urcite by mi pomohlo mat aspon nejaku dobru kamosku:-) aspon zatial kym nevyprcha to sklamanie a neustale myslienky na toho druheho..myslim,ze iny liek neni :-\
kopretinka
26.10.14,14:56
klerik7 (Dnes 14:32) Som typ, ktory potrebuje niekoho mat,ale nie zas uplne za kazdu cenu..proste chcem mat pekny vztah a vsetko co k tomu patri..a vzdy davam do toho vsetko,momentalne prezivam sklamanie a nevydrzim cakat neviem dokedy..netvrdim ze chcem ist hned do dalsieho vztahu,ale urcite by mi pomohlo mat aspon nejaku dobru kamosku:-) aspon zatial kym nevyprcha to sklamanie a neustale myslienky na toho druheho..myslim,ze iny liek neni
podľa mňa robíš teraz to najhoršie,čo sa dá: silou-mocou chceš niekoho,aby si zabudol na sklamanie.
Ak sa s niekým zoznámiš,tak mu ale ako prvé povedz,že je iba ako náhrada,kým si nájdeš niečo lepšie.
buchač
26.10.14,19:29
Antikristi sa realizujú...keby dali aspoň zdôvodnenie.
--------------------------------------------------------------------
Ale skúsim inak odpovedať.
Názor na otázku som schválne prv nedal, nakoľko chlapec v podstate ani sám nevie, čo by chcel.
--------------------------------------------------------------------

Osobne by som skôr odporučil nejaký iný vzťah...konkrétnejšie myslím vzťah pacient - doktor (psychológ).
Lebo ak je ten klerik z Pokecu totožný, tak 27 ročný muž by už mal vedieť, čo a ako...a nie vyplakávať a vyhľadávať rady po nete.
klerik7
28.10.14,08:58
nie nechcem silou mocou niekoho...asi si nepochopila ako to myslim..hore som pisal ze nechcem ist do vztahu a takisto by som nechcel nikoho iba kvoli tomu aby som zabudol na niekoho ineho..takuto chybu som ani nikdy neurobil..staci mi ked si mam s kym pisat
klerik7
28.10.14,09:07
radsej sa nevyjadruj a nech si svoje mudrosti..aj tak si nepochopil temu..a nechat si poradit od niekoho alebo vypocut nazory je najlepsie, co moze clovek urobit...ale ty to asi nepotrebujes,lebo asi vsetko sam vies a vo vsetkom si vies sam poradit
buchač
28.10.14,10:52
Môj Ty zlatý...

To, o čom sa Tebe ešte len sníva, to mám už dávno za sebou.
------------------------------------------------------
Moje názory sú otvorené, pokiaľ ich (samozrejme) napíšem. Niekedy zaobalím, aby sa dotyčná osoba zamyslela nad mojimi riadkami a vzala si z toho to svoje.

Lenže, čo sa týka súkromných vzťahov a iných záležitostí, tak sa rozhodne nemienim nejak o nich zmieňovať a dávať rozumy. Každý nech ide svojím chodníčkom a nech sa aj podľa toho zariadi.

O zvyšku sa nemá absolútne čo baviť.
-------------------------------------------------------
Ale ak sa nebudeš činiť sám, tak ver, že nakoniec môžeš fakt skončiť u psychoša...by si neveril, že aké prípady sa za zatvorenými dverami riešia.
---------------------------------------------------------

Pochopil, capisci ???
terezyk
28.10.14,10:58
Rozšírim Dášu
(si ťa láska nájde, ale občas jej treba ísť v ústrety ) :

Šťastiu treba ísť aktívne oproti / občas je nutné použiť aj buldozér !
Ronyxx
28.10.14,13:00
Hmm, tak prajem " klerikovi" aby čoskoro stretol niekoho kto za to bude stáť. Ale na pokeci asi ťažšie, viem o čom hovorím. A cez internetové zoznamky? Prečo nie. Len by mal vedieť rozlíšiť čo je skutočné a kto sa len zabáva na jeho účet ...
klerik7
29.10.14,22:31
Ronyxx...vďaka za názor

Celá téma je o tom, že som chcel vedieť,resp.počuť názory na to, či je dobre vyhľadávať niekoho, alebo to nechať len tak plynúť a možno to príde aj same, ale niekto treba takúto kravinu ani nerieši a nezamýšľa sa nad tým ako ja a robí to automaticky (že vyhľadáva)...takže asi riešim blbosť
klerik7
29.10.14,22:34
:-D