Jankaaa
26.04.06,08:21
Naša spoločnosť robí rôzne školenia pre rôznych ľudí. Teraz sa chceme zamerať na skupinu mamičky s deťmi. Chceme nakúpiť hojdačky,pieskovisko, záhradný domček atď. Môžme si tieto veci dať do nákladov? Môžme si z týchto vecí uplatniť odpočet DPH? Prosím,prosím,poradí mi niekto?
Chobot
26.04.06,06:53
Naša spoločnosť robí rôzne školenia pre rôznych ľudí. Teraz sa chceme zamerať na skupinu mamičky s deťmi. Chceme nakúpiť hojdačky,pieskovisko, záhradný domček atď. Môžme si tieto veci dať do nákladov? Môžme si z týchto vecí uplatniť odpočet DPH? Prosím,prosím,poradí mi niekto?

Jednoznačnú odpoveď asi ťažko môžeš očakávať. Ak to súvisí s Vašou podnikateľskou činnosťou a slúži to na dosiahnutie zisku a zároveň si to dokážete obhájiť pred DÚ, tak áno.

Skús sa však vžiť do pozície daňového kontrolóra a pozrieť sa na to z druhej strany. Ak máš pocit, že by to uznal, tak to daj. Osobne by som to však asi tam nedával, ja by som to nevedel obhájiť. To by potom každá firma mohla vybudovať detské ihrisko.
ilona
26.04.06,08:44
V jednej firme postavili hojdačky,pieskovisko pri cukrárni ,kde je letná záhrada,tak tam som sa to nebála,že by som si to neobhájila.Mamičky sedia,kecajú a ratolesti sa spokojne hrajú. Určite to slúži na dosiahnutie zisku.Musíš zvážiť ako to obhájiť.