heni01
27.10.14,13:56
Dobrý den. Potrebujem surne radu. Dala som kamaratkinej kolegyni 3-izb. zariadeny cerstvo prerobeny byt blizko centra do uzivania za istu sumu, co pokryva len reziu, skoro ani to.....kym som v zahranici. Kedze sme sa priamo nepoznali, tak trvala nech napiseme zmluvu aspon nech vieme svoje udaje,tak sa vytlacilo o prenajme bytu z netu....Lenze oni ma teraz po dvoch rokoch oznamili danovemu uradu....a kvoli pobytu v zahranici som list od nich ani nemohla prevziat a teraz mi svojvolne vydali DIC a mam zaplatit pokuty. Tie pokuty mi ani tak strasne nevadia, ked uz sa stalo, lenze sa bojim, ze kvoli tomu, ze mi vydali DIC, tak som za tie roky mala urcite povinnosti. Mozete mi niekto napisat, ci kvoli tomu mozem mat nahodou problem aj s inymi uradmi? na SVK nerobim ani nie som evidovana uz roky nikde...Velmi pekne dakujem. Inak ma ohlasili preto, lebo neplatili a tak nastali hadky a kvoli im vyhrazkam som si vtedy musela najat aj pravnika...cize nestaci, ze mi spravili problemy na roky, este som kvoli nim aj riadne v minuse....Niekomu pomozes lacne byvat v cerstvo prerobenom byte a cakaj taketo. Mám sa odvolať, má to zmysel? Este by som stihala. Velmi pekne dakujem
Tweety
27.10.14,13:30
Urobila si chybu aj ty. AK si byt prenajala, mala si to oznámiť DÚ, a na základe DIČ podávať DP z príjmov z prenájmu.
Pokutám sa nevyhneš.
heni01
27.10.14,13:36
Neprenajala som, mal tam byvat rok bratranec, len ze plati reziu 250,- ale napokon zostal u mamy, ze bude setrit na auto, tak som to rychlo hodila na facebook, ze jedine znamym, za platenie rezie, ale kamoska mi odporucila lekarku kolegynu....,ze ju by to zaujimalo...som si nemylela, ze ked lekarka, tak asi s platenim nebude problem...nemala tam byt ani zmluva....len ked ma nepoznala, tak chcela zmluvu....ak by som chcela prenajat, tak urcite za tolko aby som mala prijem a nie takto, ze este ja doplacam...v sume bol drahy magio net, telka, elektrina vsetko...este som jej ho dala o 3 tyzdne skor zadarmo, ze aj tak uz tam nebudem, ze moze uzivat.....Tak naco by som mala ohlasovat ten cas, ked som to nerobila pre prijem....a ani som z toho nemala....zial som sa dozvedela o ohlasovacej povinnosti az ked zacali robit problemy.....
heni01
27.10.14,13:38
Napises ake pokuty ma mozu cakat? Dakujem
heni01
27.10.14,15:11
Zistila som, ze len od DU. Do buducnosti pre tych, co sa dostanu do takejto situacie nahodou....Musim zaplatit 60,- za to, ze som neohlasila prenajom, potom mi este poslu listy, ze som nepodala danove priznanie...tiez 2 pokuty este cca 30-60 eur kazde.....Pytala som sa, ked je to len na podpis cakajuce, ci sa neda obist, ze mi to uradne poslu...no neda....tie listy s pokutami mi hociako chcu poslat, aj ked som ochotna pokutu zaplatit a podat danove priznanie za rok dva roky