fipina
26.04.06,08:35
Som povinná predložiť polícii doklad o vyplatenej mzde zamestnanca ?
Nedostala som žiadnu žiadosť ani nič podobné, jednoducho si príde a žiada predložiť tieto údaje. Nie je to v rozpore so zákonom o ochrane osobných údajov? Je policajt povinný mi povedať na čo mu to je, prípadne dať písomnú žiadosť? Poraďte prosím.
Jana2004
26.04.06,06:46
Jednoznačne potrebuješ žiadosť, ktorú vydá súd, alebo aspóň vyšetrovateľ. Ja viem, zostávame zaskočení podobnými požiadavkami a vyhovieme, pretože je to POLICAJT, ale nie, nemá na to nárok.
Darana
26.04.06,10:57
A na čo si pýtal policajt doklad o vyplatenej mzde? Predsa ti to musel povedať nie?

Ja som mala podobný prípad, preto sa pýtam.
Darana
26.04.06,10:59
Jednoznačne potrebuješ žiadosť, ktorú vydá súd, alebo aspóň vyšetrovateľ. Ja viem, zostávame zaskočení podobnými požiadavkami a vyhovieme, pretože je to POLICAJT, ale nie, nemá na to nárok.

Dnes funguje tzv. skrátené vyšetrovanie - žiadosti o výške príjmu väčšinou žiadajú oni a to napr. z dôvodu posúdenia osoby páchateľa, resp. človeka, ktorý má problém so zákonom...

Oni musia dať samozrejme žiadosť a to, že ju niekomu nedajú, sa mi nechce veriť, lebo je nevyhnutnou súčasťou spisu...
fipina
26.04.06,11:03
Osobne som s ním nehovorila, no keď prišiel, doniesol žiadosť. Takže je to OK. Pýtala som sa preto, či môžem od neho niečo žiadať. Je fajn, keď človek vie, na čo má právo - aby si iní nedovoľovali.
Ďakujem sa odpovede.