g.mirka
27.10.14,17:41
vystavila som francuzskej firme - ma franc. ic dph fakturu s dph, pretoze tovar zostava na slovensku. V kontrolnom výkaze davam normalne jeho FR ič dph, alebo tam dam 0? dakujem za odpoved
Mishok
27.10.14,17:07
Jeho FR IČ DPH (§ 78a ods 2)
g.mirka
27.10.14,17:08
Dakujem
zlatica76
27.10.14,17:11
Ale francúz by sa mal registrovať na Slovensku (slovenské IČ DPH), lebo nadobúda tovar na Slovensku, a vy môžete mať problém, keďže tovar neopustil územie SR.
Mishok
27.10.14,21:49
preco by sa mal u nas zaregistrovat? nejde o nadobudnutie tovaru v tuzemsku zo zahranicia (obrad nad 14000)
martinez
28.10.14,08:18
pozri §5
Mishok
28.10.14,08:24
§5

Zdaniteľná osoba, ktorá nemá v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle nezdržiava (ďalej len „zahraničná osoba“), je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava pred začatím vykonávania činnosti, ktorá je predmetom dane okrem dovozu tovaru.


§ 2
Predmet dane

(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskej únie (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska.

Zo zadania nevyplýva žeby francúz vykonával činnosti kt sú predmetom dane...

Nadobudol tovar v tuzemsku z tuzemska

Súhlasím ze ak francúz zacne vykonávať činnost kt je predmetom dane tak sa bude musiet registrovať podľa §5 (ja to aj prevdepodobne kedže tovar ostal v tuzemsku)

Ale ak tovar bude súčasťou dodania podľa §69 2 až 4 (napr dodanie tovaru s inšatláciou) potom jednak nebude povinný sa zaregistrovať podľa §5 a miesto dodania je v tuzemsku tak osoba povinná platiť daň je tuzemská zdaniteľná osoba...

Zo zadania nie je mozné určiť aké povinnosti mala zahraničná osoba.