Chesapo
27.10.14,18:10
profesia.sk
Všetky ponuky (9 284)

nezamestanych je kolko ?

cez 380 000

1praca na 38 uchadzacov.


hm.


no bud neviem pocitat, alebo kde je ZRADA ?
BXLmiami
27.10.14,17:32
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
Excise Duty
27.10.14,17:32
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava
buchač
27.10.14,17:47
Kam to Slovensko speje? Nezamestnanost je sialene vysoka.
Ty povedz...;)
Že jaká novinka ...:rolleyes:
Chesapo
27.10.14,18:29
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.
Chesapo
27.10.14,18:43
A co tak benzin? 98ccka v prahe za 1.26eur, u nas 95tka 1.44eur? pekne pekne, kde su znizovania dani na PHM, ktore niekto sluboval?
BXLmiami
28.10.14,03:23
Nemyslím len BA.Ale je tu druhá možnosť.Môžeš celý život ukrivdene frfľať.
Ing. Ľubomír Janoška
28.10.14,06:06
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.

Že práca je iba v BA, nie je pravda. Ja osobne vybavujem korešpondenčne zakázky po celom Slovensku. Chce to jednu vec - stále počúvať, čo komu chýba.
Chesapo
28.10.14,07:01
Ano, aj tu je praca http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-1
dokopy asi 20 miest, takze k tym 10 tisic z profesie mozem pripocitat 20, famozne.

BXL, ja nefrflem, ale poukazujem na fakt, ze prace na slovensku NIET.

Alebo hovoris, ze dnes si najde clovek pracu bezproblemov?

PS: mam vysoku skolu, a 7 rocnu pracu za sebou, ale zmenit ju nejde, lebo ina nie je.
BXLmiami
28.10.14,07:04
Nie,nie je to bez problémov pokiaľ nie si lekár,ale kto chce pracovať,prácu si najde.
erik555
28.10.14,07:50
ale kto chce pracovať,prácu si najde.
Prace ti daju vsade habadej...len nepytaj za nu prachy :D respektive nepytaj vela :D
kn-alka
28.10.14,07:52
Ináč aj to je zaujímavé, že niektorý si vedia nájsť prácu na 2-3 miestach + brigády alebo dohody, a niekto sa stále len sťažuje, že si nevie nájsť prácu.
erik555
28.10.14,07:53
Ano, aj tu je praca http://www.minv.sk/?pracovne-prilezitosti-1
dokopy asi 20 miest, takze k tym 10 tisic z profesie mozem pripocitat 20, famozne.

BXL, ja nefrflem, ale poukazujem na fakt, ze prace na slovensku NIET.

Alebo hovoris, ze dnes si najde clovek pracu bezproblemov?

PS: mam vysoku skolu, a 7 rocnu pracu za sebou, ale zmenit ju nejde, lebo ina nie je.
A to este keby sa vsetci slovaci vratili zo zahranicia :D Jednoducho taka je politika na Slovensku uz od samostatnosti! Som hrdy na tuto krajinu :D
erik555
28.10.14,07:54
Ináč aj to je zaujímavé, že niektorý si vedia nájsť prácu na 2-3 miestach + brigády alebo dohody, a niekto sa stále len sťažuje, že si nevie nájsť prácu.
To je aka praca na 2-3 miestach? :eek:
Chesapo
28.10.14,08:03
Dufam ze sa bavime o praci, ktora nie je praca za pasom, ale nieco perspektivne. Zdielam tvoj nazor, lenze "nie je bez problemov" je tak trochu zlahcovanie situacie, kedze nezmaestnanych (a to beriem tych skutocne, tj. tych co skutocne chcu pracovat, z rozlicnych dovodov). Nefrflem, len sa pozastavujem nad tym, kam sa SRDCE EUROPY, DRUHE SVAJCIARSKO a KRIZA NAS NEMINIE dostalo. ehm preklep, KRIZA NAS OBIDE... ked sa pomylim, aj pravdu poviem. ide mi o to, ze je to cca stotisic realne hladovych ludi po praci, co maju nejake to PUTO k slovensku (neuznavam nazor ze zdrhat a vzdy sa premiestnovat, som skor loyalny typ) alebo rodinne zavazky, atd. si tu pracu proste nevie najst, a aj ked, najde si nieco ine. Ide mi o princip zivota, kde v roku a to hodne modernom a socialnom, 2014, je zivot len strese, ci prezijem alebo nie. A to si myslime, ze nam robotika pomoze?
Jasne, standart ide vyssie, dnes je vsetko lacnejsie ako v minulosti.
Ale nie je to paradox? internet a mobilne telefony, rychla a lacna doprava, dostupne vzdelanie.
Ale preco teda vidim ludi, co studovali ako o zivot na skolach, v takej biede? Beriem ludi, ktorym verim a vidim na nich, ze nie su lajdaci. Ludi, co len aby prezili a odlozili si 200-300eur max, musia zabit pre pracu 12*5 hodin denne (aj s cestovanim), pretoze ak by necestovali, usetrili by max o 100-150eur menej a nevideli by rodinu?

Pytam sa, obycajnych ludi, ak tu nejaky su, no toto ma byt zivot? zivot v modernom svete, a v srdce europy, druhom svajcairsku a kriza nas obide svete?

neviem kde je problem, ale laicky, ak mam vedro, kde vyteka voda (kradnuci politici), tak logicky, vda ubuda, je jej obmedzene mnozstvo.

zaujimalo by ma, kde by bol svet, a hlavne slovensko, keby sa za kradez, spreneveru a zradu stinahli nie ruky, ale hlavy, a svet, kde by pojem biely kon neexistoval, kedze tak by bolo kradnutie nezmoznene takmer urcite absolutne...

lebo inde, ako laik, problem nevidim, mozno len vo frakcnom systeme financnictva. ale stym by sa dalo popasovat, ak by sa vyriesl ten prvy problem.

zaujmiao by ma, co ak by sa presadili cipy do ludi, ci by potom vedel niekto kradnut.. keby ma clovek len 1 ucet, hotovost by neexistovala a podobne.. ale predpokaldam ze ano, tak ako dnes.

neviem, ale podla mna by to chcelo rozdat nejake tie "modre sluchadla" ak viete o com hovorim.. ale ist nie na panelaky, ale na tu vyssie uvedenu adresu, od Dutyho...

alebo uz tu zavladla taka depka, ze kazdy sa na to vykaslal a pripadne si zije kreativne?

mne ide len o to, ze ako laik, a ak pouzijem zdravy rozum, tak neviem kde toto skonci, uz len logika, rozbite cesty a nie su peniaze, raz ta cela opona musi padnut, otazne je len kedy a co sa potom stane.
kn-alka
28.10.14,08:07
By sa sa čudoval, mám známeho, ktorý pracuje na smeny, v dňoch voľna zasa na druhom mieste nočné + vypomáha v obci na dohodu pri menších prácach.
Chesapo
28.10.14,08:12
Ináč aj to je zaujímavé, že niektorý si vedia nájsť prácu na 2-3 miestach + brigády alebo dohody, a niekto sa stále len sťažuje, že si nevie nájsť prácu.


2-3 prace?

ok, poviem ti nieco, vstavam o 5, aby som stihol vlak o 6, som 5km od stanice, v cielovej stanici som o 7, je to rex, nie os. mhd a som v praci, ak idem sviznym tempom, co idem den co den, o 7 30, logicky, odist mozem 15 30 najskor, nech nie som v minuse, a domov idem mhd + vlak , vsetko na minutu presne! stastie, lebo na iny smer by tam bolo 20-25minut strata, vlak pride, ak nemeska, co casto meska, okolo 17, 17:30 som doma.

kde mam este pracovat?

kedze chcem ako slobodny clovek aj cas na rodinu a hobby (sport?), tak toho vela nemam, ono treba doma aj jest a niekedy aj varit, +30 minut, osobna hygiena +30 minut, prirpava do prace na dalsi den +20minut. a kde je volny cas na RODINU ? a 8 hod spanok? ehm, dovolte mi sa zasmiat.

ak mas na to gule, daj realny priklad, a uvidime, co bude a co zvysi a co maju ti ludia z toho zivota

nie je problem pracovat 20hodin denne, ale daj mi logicky dovod na to, realna sanca, ze taky clovek to dotiahne na milionara za x rokov a potom aby si lezal, je nizka, to by u nas bolo milionarov ako safranu.

chcem absolutne realny priklad, od tych, co tu obhajuju ze "to sa da"

ano da sa, logicky da, ale keby to tak robi kazdy, tak by sa system zrutil, lebo niet rovnovahy.

takze ano, tiez sa pytam aka praca je, ked mam 2-3 zamestnania, to akoze k tej 8 hod si mam pridoit od 15:30 (teleport) 3 hod na dalsiu pracu, potom dojst domov a bez spchry, jedla, ist spat, nech mam aspon 7 hodin na spanok, pricom som nic ine nestihol?

velmi by a zaujimalo, kto z tychto ludi veri na naprikial statny dochodok a kolko odmeny dostane, resp. ci sa ho vobec dozije... ale to uz je debata na dlhsie...


mozno si niekto povie, ved to je normalne, aj na zapade (ano, normalne bolo aj kamizkaze a legalne bolo strelit zidovy zo zadu do hlavu na hlavnom namesti gulku, za isteho rezmiu, takze do prdele s takym "aj spoluziak dostal 5tku na pisomke a ja nemozem?".

takto vyatzeny clovek si tazko uzije vikend.


nepisem len o mojom zivote, ale o zivote mnoho mnoho ludi, s ktorymi sa stretavam a debatujeme, pamatam si ich ako huzevnatych, svedomitych! a na sebe makajucich ludi zo skoly. ich rodicia a rodina je cela, kompletna, pracujuca, surodenci tiez. ucebnicovy priklad!

tak kde je chyba?
ivka70
28.10.14,08:26
A preco by mali byt vsetky ponuky prace na SK zverejnene prave na profesii?
Vela lokalnych ponuk je zverejnovanych len v lokalnej tlaci a pod.
lubko6394
28.10.14,08:27
tak kde je chyba?
V našich hlavách. Hľadáš prácu a to je problém. Veď najjednoduchšie je zamestnať sa sám a ten kto má vysokú školu od toho by som automaticky predpokladal že si sám svoj biznis vymyslí a naviaže na seba tých menej vzdelaných. Lenže ak VŠ hľadá zamestnávateľa tak kto má zamestať tých SŠ, UŠ... ? Nariadením strany a vlády ťažko vzniknú reálne potrebné pracovné miesta. Maximálne tie kúpené a dotované. Aj v zahraničí to vidím. Dobre je tam, kde si ľudia miesta vytvárajú sami, úspech prechádza z generácie na generáciu a makajú na svojom a podľa seba. Akurát nemajú tie sociálne výhody ako dovolenka platená zamestnávateľom, OČR, gastráče a 8-hodinovú pracovnú dobu. Takže je treba preskočiť všetky tie polená od našej milovanej vlády, ktoré neustále hádže SZČO a SRO a makať od nevidím do nevidím a vybudovať svoj biznis. Neobzerať sa napravo ani naľavo, nezávidieť a dopriať aj iným.
lujza.j
28.10.14,08:29
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.
Myslim,ze vela nechyba a budu tu-Ba vsetci.....som rodena aj moj chlap aj decko...chlap 4 rok maka v De,decko na pracaku,ale brigaduje.....ja som jedine iste lóve pre rodinu 25r taham v statnej "firme"....platy kamosiem mojeho decka jedna 400e druha 450e...a to maju este aj vela..bežne 300-350e,len toto sa dajako v tv neomiela.....takto si medíme v Ba!jedine plus je mna to ze si idem nakupit a natankovat do At....
BXLmiami
28.10.14,08:35
Vieš,závisí od toho akú máš VŠ.Ako si ty alebo rodičia rozmýšľali,spraviť školu ktorá je perspektívna.A k tomu lokálpatriotizmu-dovolím si pripomenúť ľudové rozprávky a donedávna zvyky-ked sa tovariš vyučil,čo spravil?No ano,šiel na vandrovku,aby sa priučil,rozkukal ,nabral rozumy a múdry a skúsený sa vrátil domov.Nikto ťa neposiela vysťahovať sa,ale chod na tú vandrovku.Odchádza dieťa,príde domov muž.
erik555
28.10.14,08:36
By sa sa čudoval, mám známeho, ktorý pracuje na smeny, v dňoch voľna zasa na druhom mieste nočné + vypomáha v obci na dohodu pri menších prácach.
A so svojim zivotom je spokojny?
Chesapo
28.10.14,08:45
Dobre je tam, kde si ľudia miesta vytvárajú sami, úspech prechádza z generácie na generáciu a makajú na svojom a podľa seba.

- absolutny suhlas !!!

vzdy som bol za to, ako to bolo v nemecku po vojne, rodinny biznis.. dnes su inde ako my.

PS: tato debata nie je preto, aby som rozvasnil nieco zle, ale skor preto, aby (dufam ze vzajomne) som prisiel na ine myslienky a pochopil aj iny uhol pohladu..

napr Odchádza dieťa,príde domov muž.
hej, pekne, ale.. ako muz chcem byt pri vychovavani dietata a co ej to za vztah, keby nemam svoju zenu vidiet x casu? tyzdnovka nepoviem, to sa da, ale mesiac a viac? to uz je dost narocne, ano, slovo je silna zbran, da sa prekrutit lubovolne, napr "silny vztah vydrzi" ano, ale naco prikaldat zataz na ocelovu tyc, a skusat hranice, kde sa zlomi?

tiez mam spoluziaka, co isiel do sattnej firmy, sice si beha po poluse pcas pracovnej doby, ale ma 400e...

potom poznam dalsieho, co tiez pracuje v tej sfere, plat okolo 500, ale nezastavi sa..

cize hej je to riadne relativne.. ale ked uz, tak 8 hodin naplne makat, a ano, som za firmu, lenze podnikanie na SVK je trochu specificke.. od nezmyslenych dani aj ked sa clovek rozbieha, tj polena a kotva do hrobu, az po komplikovanejsie veci.

ked clovek podnika v tom co ho bavi, tak to, ze pracuje viac ako 8 hod denne, mu nevadi, nakoniec zauci ineho, a budu makat na neho. PN a taketo socialne veci namam rad, nikdy som PN necerpal. spoliham sa sam na seba. atd atd..

vela krat pocujem nazor, ze "dietatu sa nema dat peniaz, nech ide od nuy samo" - neviem, nesuhlasim.. lebo pociatocny kapital je dost dolezity, ale ktovie, mozno je to relativne. vzdy sa snaizm zit, aby som deti zabezpecil po vsetkej stranke. ale know how sa kupit velmi neda :)

tankovanie v AT, famozne, benzin lancejsi o 10-15centov, detto v prahe, 1.20eur.. u nas 1.44. famozne.. pomaly mame drahsi benzin ako extremne danovo zatazene PHM v nemecku... kde su cesty na inej urovn..

OK.. takze kaslat na zamestnanie a otvorit si firmu.. moze byt, toto je asi nazor najblizsi k mojmu srdcu.. (okrem tych zamestnani, kde je naozaj realny karierny postup a rozvoj za prijatelnu cenu, ci uz platovu, alebo tu co clovek pre to musi obetovat).
BXLmiami
28.10.14,08:52
:-))) Najprv fara potom Mara :-))
lujza.j
28.10.14,08:57
V De palivo drahe,ale v inej kvalite aj!ale kopec potravin lacnejsich ako v At....
...osoba z mojej rodiny maka pre sukr.f.v atomke....odmakala 270h....650e a cau....200e jej zabudli dat.....sklennu vatu ma skoro vsade.....
lubko6394
28.10.14,09:10
OK.. takze kaslat na zamestnanie a otvorit si firmu.. moze byt, toto je asi nazor najblizsi k mojmu srdcu.. (okrem tych zamestnani, kde je naozaj realny karierny postup a rozvoj za prijatelnu cenu, ci uz platovu, alebo tu co clovek pre to musi obetovat).

Kariérny postup ? Všetko v pohode ak Tvoje predstavy sú rovnaké ako predstavy Tvojich šéfov, lenže šéfi nie sú stáli, zmení sa šéf a s novým nebudeš mať rovnakú predstavu takže ťaháš o dom ďalej. Mal som aj také zamestnanie, kde za dobré výsledky bol manažér odmenený lukratívnym pracovným miestom. Akurát že to miesto sa nachádzalo niekde inde. Makať a za odmenu ísť na pár rokov do Brazílie alebo Mexika ma príliš neoslovilo. Peniaze by boli, ale čo rodina ?
kopretinka
28.10.14,09:14
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.

Že práca je iba v BA, nie je pravda. Ja osobne vybavujem korešpondenčne zakázky po celom Slovensku. Chce to jednu vec - stále počúvať, čo komu chýba.
týmto sme sa riadili,keď sme mali obchod......to,čo ľudia strááášne chceli,sa nikdy nepredalo,keď sme to zohnali.
BXLmiami
28.10.14,09:16
Prečo?Ved ked ťa firma preloží do Mexika,rodinu so sebou,aspon sa deti naučia perfektne španielsky a anglicky,ved je to bonus.Ja tomu vážne nerozumiem,tieto názory by som mala mať ja,mám na to vek a Vy by ste mali mať moje videnie sveta chlapci.
lujza.j
28.10.14,09:28
Mozno moznos ist s rodinou nebola,alebo bola tam nejaka ina zavada....
lubko6394
28.10.14,09:30
Mňa to teda neoslovilo. Ak si v práci od svitu do mrku, tak ti môže byť jedno kde to je, rodina ťa aj tak pomaly nevidí. A vek detí nebol vtedy na sťahovanie vhodný a najmä JA som po takom živote netúžil. Radšej by som robil za minimálku a bol s rodinou ako zarábať prachy a byť bez nej, prípadne narušiť vzťahy tak že by bola ohrozená rodina. Dnes to rozhodnutie hodnotím ako správne, nevylučujem však že by to niekomu vyhovovalo - aj takých ľudí je dosť.
Chesapo
28.10.14,09:40
A co rodina? a Deti? ved tiez maju nejake zazemie, kamaratov atd..
Nie som proti, ale.. verim ze tak ako mne, ludom to moze byt proti srsti.
JEDINE, ak by to bolo za slusny share - podiel vo firme. potom ano..
ale aby som zarobil docasne o par eur viac, tak to urcite nie
jedine ak dobrodruzstvo.. a to kolko je par eur, je asi odlisne..
ale ked si vezmem, ze uz mam dieta, atd a rodinu.. neviem ci by som to riskol
velmi by zalezalo na rodine, a zene a detoch, aj ked hlava rodiny, nemalo by to byt len tak ze "ideme a dovidopo"
vtip je asi v tom, ze - clovek zisti ci to bolo dobre rozhodnutie az potom, co uplynie nejaky cas, cize matematicky sa neda povedat, ze "toto je super, chod do toho" len preto, ze statisticky to niekomu vyslo..
aspon toto som pocul v teme "mat ci nemat dieta" - neexistuej univerzalna odpoved...
to by uz clovek potom musel rozmyslat vv sfere "keby bolo keby"
napr, keby nejdem do prace a potom vlakom domov, nestrenem svoju milovanu zienku..
alebo by som ju stretol tu istu, len inde? zariadil by to osud tak?
ktovie ci toto funguje aj v kariernom zivote, resp inde...
lubko6394
28.10.14,09:41
Mozno moznos ist s rodinou nebola,alebo bola tam nejaka ina zavada....
Hej bola. Chodil som na týždňovky a dcéra mala akýsi problém v škole a po telefóne som jej sľúbil, že sa na to cez víkend pozrieme spolu. Aj som sa chcel, lenže mi povedala, že už to má vyriešené aj bezo mňa a ja som jej nepomohol vtedy, keď to ona potrebovala. To mi akosi trklo našiel som si inú prácu za menej ako polovicu, ale bol som doma a spokojný.
BXLmiami
28.10.14,09:53
Lenže dcéra za chvíľu dospeje a možno jej otázka bude znieť-prečo sme neboli v Karibiku?Prečo si nešiel a nevidela som svet,prečo nemám peniaze?
Neviem,určite by som reagovala skôr tým,že je šikovná ked to zvládla sama a že je to úžasné a ocenujem to.Ale naozaj je to asi o videní sveta,ja tieto veci vnímam ako príležitosť niečo zažiť,ako dar,ty ako záťaž.Každý máme svoju povahu.
BXLmiami
28.10.14,09:54
A co rodina? a Deti? ved tiez maju nejake zazemie, kamaratov atd..
Nie som proti, ale.. verim ze tak ako mne, ludom to moze byt proti srsti.
JEDINE, ak by to bolo za slusny share - podiel vo firme. potom ano..
ale aby som zarobil docasne o par eur viac, tak to urcite nie
jedine ak dobrodruzstvo.. a to kolko je par eur, je asi odlisne..
ale ked si vezmem, ze uz mam dieta, atd a rodinu.. neviem ci by som to riskol
velmi by zalezalo na rodine, a zene a detoch, aj ked hlava rodiny, nemalo by to byt len tak ze "ideme a dovidopo"
vtip je asi v tom, ze - clovek zisti ci to bolo dobre rozhodnutie az potom, co uplynie nejaky cas, cize matematicky sa neda povedat, ze "toto je super, chod do toho" len preto, ze statisticky to niekomu vyslo..
aspon toto som pocul v teme "mat ci nemat dieta" - neexistuej univerzalna odpoved...
to by uz clovek potom musel rozmyslat vv sfere "keby bolo keby"
napr, keby nejdem do prace a potom vlakom domov, nestrenem svoju milovanu zienku..
alebo by som ju stretol tu istu, len inde? zariadil by to osud tak?
ktovie ci toto funguje aj v kariernom zivote, resp inde...
Deti sú ako mačatá,adaptujú sa rýchlo,kamarátov si najdu,o to sa netreba báť.Skôr ked doma vidia že ich nikde nepustia,nič sa nemení,všetko je ufrflaný stereotyp,budú sa správať podobne.
Nandrolon
28.10.14,09:58
Zaujímavá téma.
Tiež mám manželku, doma 4 ročnú dcérku, ktorú nám baví moja mama...
Ak by nám ju nebavila, neviem, ako by sme vyžili z môjho podpriemerného SK platu /vieme, aký je priemer...../.
Takže je strašné, keď človek celý život pracuje aj manželka, ktorá bola doma s dieťaťom od školy dokopy pol roka a musí sa vôbec znepokojovať o svoju existenciu a rozmýšľať nad tým, či si môže ešte jedno dieťa dovoliť...

Ďalšia vec je 2-3 zamestnania.
Na toto som doslova alergický, nakoľko to fyzicky nie je možné.
Ak raz niekto pracuje na plný pracovný úväzok /že do práce aj fyzicky chodí a v stanovenom čase ju vykonáva/ nie je možné, aby tento človek mal druhý plný úväzok a o polovičnom by som tiež diskutoval...
Poznám ale ľudí, čo si túto vetu dosť berú do papule a radia takto ostatným, lebo VŠAK AJ ONI ROBIA OD NEVIDÍM DO NEVIDÍM, ale pritom to vôbec nie je pravda.
Ako príklad môžem uviesť jedného konkrétneho človeka, ktorý pracuje v štátnej správe, fyzicky chodí do práce tak 3-4 hodiny denne, ale však samozrejme že treba sa robiť že som v práci neustále, na rokovaniach a podobne...
Následne ťahá aj druhé zmeny, nočné, poobedné a takto mu ide 1 plný úväzok za štátne + 1 čiastočný úväzok.
Samozrejme že v štátnej správe je všetko možné, podobne ako v Rusku...
Takže si to zhrnieme:
1. o 9:30 sa ide do práce, obed minimálne hodina, okolo pol druhej sa ide domov a následne do druhej práce.
To sa to niekomu pracuje a fantazíruje, keď človek berie 2 platy za nejakých 8 hodín denne, ale DOKOPY....

Takýto ľudia žijú potom úplne mimo reality a najhoršie na tom je, že si myslia že aj ostatní tiež takto pracujú/ojebávajú...
lubko6394
28.10.14,10:12
Lenže dcéra za chvíľu dospeje a možno jej otázka bude znieť-prečo sme neboli v Karibiku?Prečo si nešiel a nevidela som svet,prečo nemám peniaze?
Neviem,určite by som reagovala skôr tým,že je šikovná ked to zvládla sama a že je to úžasné a ocenujem to.Ale naozaj je to asi o videní sveta,ja tieto veci vnímam ako príležitosť niečo zažiť,ako dar,ty ako záťaž.Každý máme svoju povahu.
Aha, zabudol som to podstatné - bolo to tak pred 15-timi rokmi. Dcéra je už dávno dospelá, svet môže vidieť, ak bude chcieť a peňazí si môže zarobiť tiež koľko chce.
Druhá vec je, že v tom Karibiku by asi bolo príliš teplo, lietali moskyti, chytil by som žltú zimnicu... takto som spokojný doma tu na Slovensku.
BXLmiami
28.10.14,10:20
Lenže dcéra za chvíľu dospeje a možno jej otázka bude znieť-prečo sme neboli v Karibiku?Prečo si nešiel a nevidela som svet,prečo nemám peniaze?
Neviem,určite by som reagovala skôr tým,že je šikovná ked to zvládla sama a že je to úžasné a ocenujem to.Ale naozaj je to asi o videní sveta,ja tieto veci vnímam ako príležitosť niečo zažiť,ako dar,ty ako záťaž.Každý máme svoju povahu.
Aha, zabudol som to podstatné - bolo to tak pred 15-timi rokmi. Dcéra je už dávno dospelá, svet môže vidieť, ak bude chcieť a peňazí si môže zarobiť tiež koľko chce.
Druhá vec je, že v tom Karibiku by asi bolo príliš teplo, lietali moskyti, chytil by som žltú zimnicu... takto som spokojný doma tu na Slovensku.
:-DDDD.Tak je dobre,ak aj po 15 rokoch vieš,že si sa rozhodol dobre,tak je to v poriadku.
Ale v tom prípade sa nemáš na čo hnevať.Rozhodnutie ako prežiť svoj život si urobil ty sám a ako vravíš nemenil by si.Si spokojný.
Chesapo
28.10.14,10:27
Lenže dcéra za chvíľu dospeje a možno jej otázka bude znieť-prečo sme neboli v Karibiku?Prečo si nešiel a nevidela som svet,prečo nemám peniaze?

no dovol, to co je za blbost?

ja som nikde nebol, nikde s rodicmi, nikdy som im to nevycital, to by som si nedovoli, taky vychcany hajzel nie som..
zarobil som si a bol som, sice nie v karibiku, ale niekde inde ano, s mojou ZENOU. to je asi lepsie, ako s rodicmi v detskych casoch, ked by som si pr makovy pamatal

mna pustali vsade, mal som stereotyp, vdaka ktoremu si zijem teraz doost slusne. ale serie ma, ze moji spoluziaci nie, a hej, niekto lietal a niekto nelietal.
Ing. Ľubomír Janoška
28.10.14,10:46
Máš vyštudovať to,čo je nedostatkové alebo ísť tam,kde je práca.
alibistickejsie by to pisane slovo ani nedokazalo zachytit...

cize do BA? nuz.. pekne... ale to keby sa cele SR napchalo do BA, tak to by sa prepadlo az do stredu Zeme. aj ked gravitacny zakon to velmi nepodporuje tuto teoriu.

Že práca je iba v BA, nie je pravda. Ja osobne vybavujem korešpondenčne zakázky po celom Slovensku. Chce to jednu vec - stále počúvať, čo komu chýba.
týmto sme sa riadili,keď sme mali obchod......to,čo ľudia strááášne chceli,sa nikdy nepredalo,keď sme to zohnali.
Sorry, mal som sa vyjadriť zrozumiteľnejšie, mám na mysli služby - napríklad, že turisti na Štrbskom plese sa čudujú, že si nemajú kde vyprať :)
kopretinka
28.10.14,10:58
a už si zariadil práčovńu na štrbskom plese?
buchač
28.10.14,11:06
mna pustali vsade, mal som stereotyp, vdaka ktoremu si zijem teraz doost slusne. ale serie ma, ze moji spoluziaci nie, a hej, niekto lietal a niekto nelietal.

Takých sa v dnešnej dobe nájde málo.

Moji spolužiaci pred pár rokmi na pomaturitnom stretnutí mi skôr závideli, že už nemusím makať. Teraz mám stereotyp výsluhového dôchodcu - ráno vstanem a padla..;) :D :D :D
Zabudli ale na jedno, že v oných časoch aj oni mohli podpísať záväzok a byť teraz za vodou. Aj som to jednému z nich pripomenul, že ako sa onehdá pohoršoval, keď sa dozvedel o mojom pôsobisku. Že práve vtedy (v čase stretnutia) robil skladníka v Baumaxe? ...čo už ?
misoft
28.10.14,11:19
Detto, detto...
lujza.j
28.10.14,11:31
Mozno moznos ist s rodinou nebola,alebo bola tam nejaka ina zavada....
Hej bola. Chodil som na týždňovky a dcéra mala akýsi problém v škole a po telefóne som jej sľúbil, že sa na to cez víkend pozrieme spolu. Aj som sa chcel, lenže mi povedala, že už to má vyriešené aj bezo mňa a ja som jej nepomohol vtedy, keď to ona potrebovala. To mi akosi trklo našiel som si inú prácu za menej ako polovicu, ale bol som doma a spokojný.
Ja som zmenila flek 2006 v ramci "firmy".....jednak nervy v rici z roboty-odvtedy lieky na tlak+ doma pubertiak,jednou nohou v ruke uznesenie o obvineni.....s platom som isla dole tak,ze mi slzy po prvej vyplate vypadli....ale z roboty s cistou hlavou co bol pre mna ako sen...a potom splnila som chlapovu poznamku.....aby som si nasla iny flek oni nie su doma na vysluchu.....neviem na tu vetu zabudnut:( asi to bolo dost zle.....to ze by som mala lepsi dochodok uz ani neriesim......
Chesapo
28.10.14,11:53
lujza... gratulujem za take rozhodnutie ;)
Oliwa
28.10.14,12:01
By sa sa čudoval, mám známeho, ktorý pracuje na smeny, v dňoch voľna zasa na druhom mieste nočné + vypomáha v obci na dohodu pri menších prácach.
Len dokedy to takto vydrží... A žena, deti aj vedia, ako vyzerá? Alebo založiť si rodinu nemá čas?
misoft
28.10.14,12:09
By sa sa čudoval, mám známeho, ktorý pracuje na smeny, v dňoch voľna zasa na druhom mieste nočné + vypomáha v obci na dohodu pri menších prácach.
Len dokedy to takto vydrží... A žena, deti aj vedia, ako vyzerá? Alebo založiť si rodinu nemá čas?
Možno sa klonoval....:D
lujza.j
28.10.14,12:22
Moj chlap davno.....plny uvazok ako upratovacka,akoze vedlajsi na pumpe a este rozvoz pizze:eek:ale ako sa hovori nikdy nie je tak.zle.aby nebolo este horsie.....a bolo:(
Ing. Ľubomír Janoška
28.10.14,14:31
a už si zariadil práčovńu na štrbskom plese?
nezariadil, mám to trochu od ruky, a dosť ma to žerie.. istý kšeft :mad:
Chesapo
03.11.14,06:12
taiko
03.11.14,08:08
Ked nie je praca, tam kde zijes, musis ist zit tam, kde je praca. Ina moznost okrem plakania, frflania a nadavania nie je.
Az ked mocipani na barsktorej urovni zistia, ze im nema kto v dedine, meste, okrese, kraji, v state ;platit dane, az potom sa zacnu starat aby mali ludia dostatok prace.
Take jednoduche to je. Reci o tom, ze je niekto localpatriot a rodinne zalozeny a chce zit tam kde sa narodil su fajn a aj legitimne, ale najest sa z nich neda.
misoft
03.11.14,10:18
A si si istý, že mocipáni sa zaujímajú o nejaké dediny, či majú, alebo nemajú nejaké podielové dane? Im je to absolútne fuk! Dokonca ešte uvažujú, ako tie dane oklieštit, znížiť.
JAJA11
03.11.14,12:31
tie 2-3 zamestnania nie je až taká "fantazmagória" :-) čo naši primátori, poslanci, zastupcovia v samosprávnych krajoch? a aké pekné peniaze za to majú..... neviem čo tu niekto vzdychá.... to sú šikovní ľudia, od tých by sme sa mali učiť a potom by nám bolo všetkým hej :-) (a keď nebudú mať dosť, tak si ešte vymyslia funkcie a nám zvýšia dane :-D)
Excise Duty
03.11.14,12:38
tie 2-3 zamestnania nie je až taká "fantazmagória" :-) čo naši primátori, poslanci, zastupcovia v samosprávnych krajoch? a aké pekné peniaze za to majú..... neviem čo tu niekto vzdychá.... to sú šikovní ľudia, od tých by sme sa mali učiť a potom by nám bolo všetkým hej :-) (a keď nebudú mať dosť, tak si ešte vymyslia funkcie a nám zvýšia dane :-D)
Asi to nechápeš celkom správne, oni na každom tom jednom poste chcú slúžiť len a len v prospech ľudu. A ten vo svojej (s)prostote ich za to vďačne volí a volí...
korela
03.11.14,22:23
Vieš,závisí od toho akú máš VŠ.Ako si ty alebo rodičia rozmýšľali,spraviť školu ktorá je perspektívna.A k tomu lokálpatriotizmu-dovolím si pripomenúť ľudové rozprávky a donedávna zvyky-ked sa tovariš vyučil,čo spravil?No ano,šiel na vandrovku,aby sa priučil,rozkukal ,nabral rozumy a múdry a skúsený sa vrátil domov.Nikto ťa neposiela vysťahovať sa,ale chod na tú vandrovku.Odchádza dieťa,príde domov muž.
Možno aj budúci prezident.
korela
03.11.14,22:28
:-))) Najprv fara potom Mara :-))
Súhlasím, ale doba sa zmenila. Veď kam sa má ešte posunúť pôrodnosť?
korela
03.11.14,23:31
Vložím sem jeden link, pevne dúfam, že nebude braný ako reklama. Je tu pomerne dosť tém od začínajúcich podnikateľov, ktoré ostali buď bez odpovedí, alebo neposkytla zadávateľovi očakávaný "komfort". A keďže najmä mladých ľudí v tejto dobe hľadajúcich zamestnanie bude iba pribúdať, a budú hľadať východisko zo situácie ako z toho von, pričom štát už nepodáva pomocnú ruku začínajúcim podnikateľom ako v začiatkoch zmeny spoločenského zriadenia, každá dobrá rada za malý peniaz by mohla prísť vhod.
Tento web http://www.naucmesa.sk/ je asi zatiaľ málo známy na Slovensku (je prebratý zo sveta rovnako ako Porada, v CZ beží podstatne dlhšie a inak sa vyvíja čo do záujmov, je to zaujímavé porovnať), ale ponúka dva smery sebarealizácie, najmä v počiatkoch. Pre lektora, človek sa sám utvrdí na čo má, a záujemcovia za malý peniaz sa dostanú odborne k informáciám akéhokoľvek druhu, ktoré potrebujú k svojmu životu. Napr. pre začínajúcich podnikateľov je to stále ešte i dnes ako stvorené, Porada im pomáha, rovnako ako aj iné weby, ale vhodnejší je spôsob cez osobný kontakt.
Z Porady sa vyštvalo rakúsko-slovenské podnikateľské združenie pre ženy, čo som dosť dobre nechápala, veď čím viac podnikateľov, tým viac práce pre účtovníkov a pod., vzájomná potreba.

Zároveň prichádzali ponosy z celého Slovenska, prečo zasa iba v BA, myslím, že to združenie nepožadovalo ani žiadne poplatky.
Tak by som rada pre ľudí z východu ponúkla http://www.naucmesa.sk/kurz/zacinam-podnikat-zivnost-alebo-eserocka, verím, že táto sieť sa postupom času rozšíri po celom území.
Ak má niekto hlboko do vrecka, nech skúsi lektorovať (aj to ho posunie zákonite ďalej). Kto je bez miesta, nech skúsi lektorovať. Môžete ponúknuť čokoľvek, v čom ste dobrí, a nemuseli ste to ani vyštudovať. Vaše hobby napr.
Nie je to moja stránka aby som tu menila stratégiu, ale musíme si uvedomiť, že ak si národ sám vzájomne nepomôže, bude čoraz závislejší na cudzine a bude zneužívaný. Všetko sa dá zvrátiť ak sa chce. Aj osud jedinca, aj národa. Toto previazanie vzájomnej pomoci ekonómov a podnikateľov mi tu na Porade už dlho chýba.
Je skutočne potrebné každého podozrievať z reklamných úmyslov po prvom príspevku a nezdvorilo ho vypoklonkovať? Z nuly sa ťažko štartuje, ale koľko bohatých ľudí to na svete dosiahlo?! Ide to. Iba sa treba navzájom podporovať, nezávidieť, proste, mali by sme si pomáhať.
zlatica76
04.11.14,05:29
Ked nie je praca, tam kde zijes, musis ist zit tam, kde je praca. Ina moznost okrem plakania, frflania a nadavania nie je.
Az ked mocipani na barsktorej urovni zistia, ze im nema kto v dedine, meste, okrese, kraji, v state ;platit dane, az potom sa zacnu starat aby mali ludia dostatok prace.
Take jednoduche to je. Reci o tom, ze je niekto localpatriot a rodinne zalozeny a chce zit tam kde sa narodil su fajn a aj legitimne, ale najest sa z nich neda.

Momentálne si hľadám prácu a nie je to len v mojom meste. A predstav si, prvá otázka na pohovore - Ale vy nie ste odtiaľto, ste ochotná sa presťahovať? Aj napriek kladnej odpovedi vidím, že im to nie je po chuti a radšej uprednostnia lokálneho zamestnanca. Takže je to aj o zamestnávateľoch. Jediná výnimka je možno BA, ale tiež to nie je pravidlo.

Druhá vec je - diskriminácia žien. Bola som na viacerých pohovoroch, kde mi otvorene povedali, že na tú pozíciu hľadajú chlapa, a na viacerých pohovoroch, kde to síce nepovedali napriamo, ale v pozadí bolo cítiť, že im ide v prvom rade o chlapa a až potom o odborníka.

S diskrimináciou žien súvisí materstvo - za svoje dieťa sa nehanbím, takže aj keď dajú otázku o dieťati, poviem pravdu (ale má 15). Napriek tomu, zase je to mínusový bod.

Takže, hoci som odborníčka a tvrdá osobnosť, tieto tri záporné body spôsobujú, že pokračujem v hľadaní :(

A v neposlednom rade - takmer žiadna spätná väzba. To nemyslím, že keď napíšem žiadosť na Profesii - tam samozrejme nič viac ako automatický e-mail nečakám. Ale keď už niekde idem na osobný pohovor a ten človek na druhej strane so mnou strávi hodinu (občas viac), tak už napísať e-mail za 10 min skutočne nemôže byť tak neprekonateľný problém. Nehovorím, že chcem nejaký siahodlhý elaborát, prečo nie, ale aspoň to "NIE" by mi pomohlo uzatvoriť mnohé "otvorené" pozície.

A ešte dĺžka výberových konaní - takmer nikdy som nedostala odpoveď na osobný pohovor do týždňa (tak ako to na osobnom pohovore sľubujú). Jedna pozícia sa mi dokonca ťahala 3 mesiaca (to som sa dostala až do finále a nakoniec vybrali - chlapa). Takže, ak hovoríme o flexibilite pracovného trhu, treba sa pozrieť aj na toto.
Matej32
04.11.14,06:31
speje to do ..... a maximalne maldy nemaju pracu, invalidov zneuzivaju kvoli dotaciam, ludia po 40tke sa nemaju sancu zamestnat ale hlavne ze zamestnavatelia chcu 20rocnych s 20 rocnou praxou!!!!