Letko
28.10.14,06:17
Ahojte,

exekútor nás ako z-teľa žiada o zaslanie fotokópie pracovnej zmluvy a výplatných pások z-ca za posledné 3 mesiace a oháňa sa touto vetou:
Ak v uvedenej lehote požadované dokumenty a informácie nezašlete, v súlade s §34 ods. 13 Exekučného poriadku navrhnem súdu, aby Vám uložil poriadkovú pokutu, ktorá môže byť uložená až do výšky 820,-€, pri opakovanom hrubom sťažení postupu konania až do výšky 1.640 €.

Konkrétny § a ods. znie: (13) Na účely poskytovania súčinnosti môže komora so záujmovým združením bánk uzavrieť dohodu o elektronickej komunikácii; dohoda uzavretá v súlade s § 213 ods. 3 je záväzná pre všetkých exekútorov.

Musím teda robiť fotokópie a posielať alebo je to len výmysel exekútora?
avalik
28.10.14,06:15
Má tam preklep v odseku. Ak si mal otvorený zákon musel si tam vidieť aj § 34 ods. 12.

(12) Za nesplnenie povinností uvedených v odsekoch 1 až 11 môže súd na návrh exekútora uložiť poriadkovú pokutu.


A z odsekov 1 až 11 pre teba sú podstatné tieto:

§ 34

(4) Osoby, ktoré majú listiny a iné veci, ktoré môžu byť dôkazným prostriedkom pri vykonávaní exekúcie, sú povinné exekútorovi na jeho písomnú žiadosť tieto listiny a veci vydať alebo zapožičať.

(11) Osoby uvedené v odsekoch 1 až 10 sú povinné poskytnúť exekútorovi súčinnosť bez zbytočného odkladu a bezodplatne; ustanovenia osobitných predpisov upravujúcich nároky na plnenie za poskytnutie súčinnosti sa nepoužijú.
dmc
28.10.14,11:36
Nikde nieje napisane ze ich mat musis (ked si ich stratil- omylom vyhodil) nemas co poslat. V odseku 4 je jasne pisane Osoby ktore MAJU listiny. Nieje tvojou povinnostou ich archivovat.

!!!!!
(Pardon - nepostrehol som ze je to zamestnavatel: takze co som napisal je "volovina" ale nechcem to zmazat nech vidim ze mam lepsie citat.
kn-alka
28.10.14,11:38
to akože zamestnávateľ nie je povinný archivovať výplatné pásky a pracovné zmluvy???? to kde si počul?
Gabi03
28.10.14,11:39
no zrovna pracovné zmluvy je treba archivovať tuším 70 rokov, mzdové listiny ("vycuci" z vyplatnych pasok) 20 rokov...
kn-alka
28.10.14,11:41
ja to viem, len dmc asi nie :)
dmc
28.10.14,11:44
HUPS: nepostrehol som ze je to zamestnavatel . Moja chyba - pardoon. Myslel som ze ide o f.osobu(dlznika)
Gabi03
28.10.14,11:45
ja som to pisala dmc... ty si len bola rychlejsia ako ja ;)
Mária27
28.10.14,12:10
dmc, ja som doteraz myslela, že si žena :)