vaneta
28.10.14,08:07
Akým spôsobom mám vystavovať faktúry za predaj produktov prostredníctvom zľavového portálu, keď peniaze chodia na účet tohto portálu a po ukončení akcie mi pripíše sumu na náš účet po odpočítaní svojej provízie za sprostredkovanie. Aké daňové doklady mám vyhotoviť zákazníkom, ktorý si kúpili "voucher"?
Konkretne aké doklady máme vyhotovovať zákazníkom-väčšinou nezdaniteľným osobám, konečným spotrebiteľom pri predložení vouchera. Doklad z ERP to nie je, pretože platbu sme dostali vopred od prevádzkovateľa portálu (DPH sme odviedli z prijatého preddavku). Niektorí zákazníci požadujú vystavenie daňového dokladu...
Mishok
28.10.14,07:14
Mishok
28.10.14,09:52
Samozrejme vystavíte faktúru alebo zjednodušený daňový doklad(s odpočtom sumy vouchera. DPH sa neodvádza z prijatého preddavku ale až na základe zdaniteľného plnenia (dodanie tovaru, služby § 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby a § 19
Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby ) Peniaze ktoré dostanete od portálu (plus strhnutá provízia je pre Vás záväzok nie prijatý preddavok)

Prijatá provízia na BÚ: 221/325AÚ

Prijatá faktúra od portálu: 518,343/321
Zápočet faktúry u dodávateľa: ID 321/315
Zvýšenie záväzku o strhnutú províziu 315/325

Dodanie
1. Dôjde k dodaniu v rovnakej cene ako voucher:
311/60x,343
zápočet 325/311
(môže byť aj vyššie aj nižšie... ale to si už viete zaúčtovať normálne)

2. Nedôjde k plneniu (zákazník neuplatní voucher) po skončení kampane 325/648