Denisa
26.04.06,08:55
s.r.o. dala včera na úhradu DPH, ale s chybným číslom účtu (o nulu menej).
Dnes to hneď dali uhradiť. Mzslíte, že by sa dalo nejako vyhnúť sankcii?
Majú počkať na rozhodnutie a skúsiť sa odvolať alebo im hneď napísať?
Ďakujem za rady.
Tweety
26.04.06,06:57
s.r.o. dala včera na úhradu DPH, ale s chybným číslom účtu (o nulu menej).
Dnes to hneď dali uhradiť. Mzslíte, že by sa dalo nejako vyhnúť sankcii?
Majú počkať na rozhodnutie a skúsiť sa odvolať alebo im hneď napísať?
Ďakujem za rady.
Asi nie. :cool:Treba počkať na rozhodnutie a potom budú podľa toho konať. :cool:
kalkulka
26.04.06,07:33
Alebo by som ešte odporúčala skontaktovať sa so správcom dane, možno nájdete spoločnú reč.
Lila
26.04.06,08:11
Myslím, že potom by ste sa mohli odvolať, ak Vám niečo vyrúbia. Zatiaľ na nič neupozorňujte.
V niektorých prípadoch, ak to slušne v odvolaní vysvetlíte a stalo sa Vám niečo takéto prvýkrát- DÚ môže odpustiť penále. Aj oni sú ľudia.
Píšem to preto, lebo som sa s takýmto odpustením už osobne stretla.

"Nikdy sa na svet nepozerajte cez tmavé okuliare.":)
BOBY
26.04.06,11:12
podľa prevodného príkazu sú platby na účty DÚ pripisované v ten istý deň. Takže budeš mať sklz 1 deň. Záleží z akej sumy budú vyrátavať omeškanie ale do 500,- Sk sa penále nevyrubujú (aspoň tak mi bolo povedané, keď sa mi stalo to isté, čo Tebe.) A to som mala omeškanie 2 dni zo sumy cca 530.000,- Sk a nevyšlo mi to. Tak predpokladám, že to aj u Teba bude tak nejako podobne. Kašli na konzultáciu s DÚ, na mňa sa tam dívali ako na blbca,že ich obťažujem s takými kravinani.
monici
26.04.06,11:16
na www.drsr.sk najdes kalkulacku. po zadani dlznej sumy, dni omeskania a druhu dane ti to vypocita sumu, ktoru by ti "mohli" vyrubit (nad 500).
kalkulka
27.04.06,04:28
podľa prevodného príkazu sú platby na účty DÚ pripisované v ten istý deň. Takže budeš mať sklz 1 deň. Záleží z akej sumy budú vyrátavať omeškanie ale do 500,- Sk sa penále nevyrubujú (aspoň tak mi bolo povedané, keď sa mi stalo to isté, čo Tebe.) A to som mala omeškanie 2 dni zo sumy cca 530.000,- Sk a nevyšlo mi to. Tak predpokladám, že to aj u Teba bude tak nejako podobne. Kašli na konzultáciu s DÚ, na mňa sa tam dívali ako na blbca,že ich obťažujem s takými kravinani.
Chválabohu nie všade majú k daňovníkom takýto blbý prístup. Mám práve opačnú skúsenosť. A keď pravidelne spolupracujem s daňovým úradom, aj oni majú lepší prístup, ako keď sa tam objavíte iba raz za rok. Dokonca, ak sa im niečo nepozdáva sami mi zavolajú. Škoda len, že nie všade je takáto spolupráca.
kalkulka
27.04.06,04:30
Stalo sa mi už a bol to skoro taký istý prípad, podali sme žiadosť a odpustili nám penále. Ale to už bolo dávno. Tak prajem veľa úspechov.