Masimo
29.10.14,08:33
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako zaúčtujem preplatok za plyn..
Ďakujem vopred za vašu pomoc.
Danielle369
29.10.14,07:51
SPP-vyúčtovanie ako dobropis do C2...s - alebo +

V prípade, ak "vyúčtovacia faktúra" mení akékoľvek údaje na pôvodnej faktúre a osobitne a jednoznačne sa vzťahuje k pôvodnej, t. j. skôr vyhotovenej faktúre na dodanie tovaru alebo služby alebo na prijatú platbu pred dodaním tovaru alebo služby, ide o faktúru podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH (ďalej len "opravná faktúra"). Opravné faktúry vykazujú platitelia dane v časti C.1. (dodávateľ) alebo v časti C.2. (odberateľ) kontrolného výkazu, okrem opravných faktúr vyhotovených k zjednodušeným faktúram podľa § 74 ods. 3 písm. a) až c) zákona o DPH alebo k dodávkam, pri ktorých dodávateľ nie je povinný vyhotoviť faktúru (tieto údaje dodávateľ neuvedie v časti C.1., ale ich zahrnie do časti D.1. alebo časti D.2. kontrolného výkazu). Predpokladáme, že ak výsledkom "vyúčtovacej faktúry" je preplatok, ktorý vznikol z dôvodu prijatia platieb za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar (plyn) a dodávateľ vyhotovil na opakované (resp. čiastkové) dodania faktúru a vyúčtovacia faktúra mení pôvodné faktúry (napr. mení - znižuje základ dane), tak "vyúčtovacia faktúra" je opravnou faktúrou podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH a odberateľ uvedie údaje z tejto opravnej faktúry v časti C.2. kontrolného výkazu.
Finančná správa
Mishok
29.10.14,10:04
Doplním že ak sa opravná faktúra vzťahuje na viac pôvodných faktúr alebo nie je možné určiť pôvodné číslo faktúry tak sa v KV uvedie pôvodné číslo faktúry ,,0"
Masimo
29.10.14,10:16
Ďakujem
Masimo
29.10.14,11:56
Nechcem byt za blbca, ale ete otazka.. Dam to ako dobropis na účty 315/321 ??
Mishok
29.10.14,15:03
tak ako pôvodnú faktúru ale minusovou sumou

Na 315/321 by si to preuctovala 31.12. Ak by nebola dovtedy uhradena
ivka70
23.01.15,11:03
Doplnam "novu"otazku autora:

Dobrý deň, minule som položila tú istú otázku, ale nedostala som na ňu presnú odpoveď. Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Ak mi prisla faktúra od dodávatela RWE Gas preplatok za plyn zaúčtujem to cez ID 315/ 321 úhrada BV 221/321 ???
Ďakujem veľmi pekne

a novu zbytocnu otazku mazem ....
ivka70
23.01.15,11:06