LuckaB
26.04.06,09:56
Ahojte prosím Vás neviete mi poradiť, zamestnávateľ mi dlhuje stravné, resp. gastrolístky v hodnote 11000, chcela by som to dať na papier, nakoľko k 01.05.2006 končím pracovný pomer. Vzor zmluvy, alebo dohody o uznaní dlhu náhodou nemáte? Neviem to sformulovať a neviem čo všetko to má obsahovať. Ďakujem za všetky odpovede.! Lucia
DušanČ
26.04.06,09:45
Z tvojho zadania nie je zrejmé, či ti zamestnávateľ je dlžný stravné lístky za 11 000,- Sk, na ktoré si už prispela 45 %-ami zrážkami zo mzdy alebo tých 45 % máš ešte len uhradiť. Ak je to tak, či tak, pokiaľ to chceš riešiť uznaním dlhu, doporučujem si pripraviť list v mene organizácie, ktorý by znel asi nasledovne :
Uznanie záväzku.

Dlžník : názov a sídlo organizácie
Veriteľ: Meno Priezvisko, r.č., bydlisko

Text.
V zmysle § 489 a nasl. Občianskeho zákonníka dlžník uznáva svoj záväzok voči veriteľovi, ktorý spočíva v nedodržaní ustan. § 152 Zákonníka práce, keď po dobu od ... do ...neposkytoval veriteľovi stravné zaužívanou formou - nákupom poukážok na stravu.
Dlžník uznáva uvedený dlh vo výške 11 000,- Sk, z ktorého veriteľ uhradí - uhradil *(nehodiace sa škrtnúť) podiel 45 %. Dlžník zároveň uznáva, že veriteľ má na uvedenú čiastku nárok, pretože z jeho strany boli predpoklady na poskytnutie príspevku splnené.

V ....... dňa.......2006 _________________
Dlžník