Admin
26.04.06,10:00
Ahojte poraďáci,

neviete mi niekto poslať pracovnú zmluvu na pružný pracovný čas, prípadne dať info, kde to nájdem.

Ďakujem.
dana9
26.04.06,08:17
Ahojte poraďáci,

neviete mi niekto poslať pracovnú zmluvu na pružný pracovný čas, prípadne dať info, kde to nájdem.

Ďakujem.


My dávame do klasickej pracovnej zmluvy tieto body + máme aj internú smernicu o pružnom prac čase.:)

Pracovný čas zamestnanca je 40 hodín týždenne. Do pracovného času sa nezapočítava prestávka na jedenie a odpočinok v trvaní 30 minút.

V spoločnosti je zavedený pružný pracovný čas v zmysle § 88 a nasl. Zákonníka práce a interných smerníc. Denný prevádzkový čas pozostáva zo základného pracovného času a úsekov voliteľného pracovného času, je stanovený od 7.00 do 17.30 v pracovné dni. V združení sa pružný pracovný čas uplatňuje ako pružný kalendárny mesiac pri rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase, pri ktorom si zamestnanec sám volí začiatok aj koniec pracovných smien. Dĺžka pracovnej zmeny môže byť najviac 10 hodín.
Začiatok a koniec základného pracovného času sa v jednotlivých pracovných dňoch určuje od 8.00 do 14.00 a platí pre všetkých zamestnancov, ktoí sú povinní byť v tomto čase prítomní na pracovisku. V rámci základného pracovného času si zamestnanec nemôže zvoliť začiatok a koniec pracovnej doby.
Zamestnanec si sám volí presný začiatok a koniec dennej pracovnej doby v rámci úsekov voliteľného pracovného času v súlade so stanoveným začiatkom a koncom základného pracovného času , pričom musí splniť mesačnú pracovnú dobu.
Najskorší začiatok pracovného času predstavuje 1 hodinu pred stanoveným začiatkom základného pracovného času. V časovom úseku medzi 7. hodinou a 8 hodinou je zamestnanec povinný nastúpiť do práce a ukončiť ju v časovom úseku medzi 14.00 a 17.30 h.
Barbora.B
18.12.06,09:32
Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako sa vedie dochádzka pri zamestnancoch s pružným pracovným časom? Prípadne prosím o ukážku vedenia dochádzky. Vopred ďakujem
Barbora.B
19.12.06,06:47
posúvam ...
dana9
19.12.06,07:21
posúvam ...
asi skús založiť novú tému,:)