Peter.88
29.10.14,15:03
V Paríží som stretol muža, z ktorého sa vykľula osoba aktívna v mnohých trestných činoch a prečinoch: ľahko dokázateľné tresné činy sú: Ilegálny pobyt na úzmí EU (je pristehovalec z Malajzije s pobytom na 2 mesiace, ostáva v EU už 2 roky), nedovolená obchodná činnosť (vedie neregistrovanú firmu, vyhýba sa daniam), nevhodné ochodné praktiky - šikanovanie zamestnancov, nerešpektovanie dohodnutej pracovnej doby (núti ich pracovať kedykoľvek poćas dňa alebo noci), vyhrážanie sa nevyplatením mzdy alebo vyhodením z prenajatého bytu za nedodžanie jeho pracovných kvót, nevyplácanie plnej mzdy (ľudia pre neho pracujú na čierno, platí im cca 1/2 zákonnej minimálnej mzdy).

Morálne prečiny, ťažšie dokázateľné: Muž je podozrivý zo sexuálneho harasenia (obnažovania sa pred spolubývajúcimi, sexuálne narážky), pedofílie(vyjadruje sa o deťoch ako predmetoch sexuálneho záujmu, poukazuje na mnohé deti ako na prostitútov bez akéhokoľvek dovodu ktorý by ho k takému záveru mohol viesť, podozrenie z pokusu alebo skutku sexuálneho zneučitia dieťaťa), raisizmus (časté rasistické prehlásenia, verbálne šírenie neznášanlivosti) a mnohé ďalšie.

Máme spoločných známych - Rodina žijúca na území Indie, na ktorých pokojnom živote mi záleží. Nie je s nimi nejak rodinne spríbuznený, ani ja. Časť alebo celá rodina nie je informovaná o židanych vyššie vymenovaných faktoch a podozreniach.

Povšimol som si, že zneužíva ich doveru. Využíva ich obydlie ako azyl pri vyhýbaní sa kontrolám (imigračným, daňovým), a s veľkou pravdepodobnosťou ich zapája do svojich nečestných obchodných praktík, čím ich vystavuje nebezpečiu trestnému postihu. Predmetom mojho záujmu je hlavne jeho vplyv na ich deti - Indovia majú niekoľko detí a myslím si, že jeho prítomnosť može byť pre ne škodlivá ak nie nebezpečné (mnoho ľudí v jeho okolí - vrátane mňa - si sťažuje, že ich násilne navádza na konanie morálne nevhodných alebo protizákonných činov, ako nelegálna obchodná činnosť, ignorovania imigračných zákonov, navádzanie ku korupcií, navádzanie k šíreniu a praktikovaniu rasovej neznášanlivosti), a v nesposlednom rade je tu história jeho sexuálneho harasenia a podozrenie z pedofílie.


Problém: V záujme ochrany a prevencie pred úhonou chcem týchto Indov písomne (mailovo) oboznámiť o vyššie uvedených faktoch a podozreniach. Obávam sa však, že ak sa to dozvie, dá ma na súd za poškodzovanie jeho mena. Predovšetkým to považujem za vhodné koli ich deťom, aby nedosľo k ich úhone.

Otázka: Nakoľko je moja obava opodstatnená a je tu sposob, ako sa vyhnúť riziku súdneho obvinienia z činu poškodzovania mena?
buchač
29.10.14,14:19
Teraz neviem, či sa mám smiať, čudovať a či plakať nad tým textom... ;)
Peggynka
29.10.14,14:29
Kľudne si poplač...nehanbi sa za slzy...uľaví sa ti :)
Chobot
29.10.14,14:49
Keby sa za každé ohováranie a reči podávali trestné oznámenia, tak polovica dedinských klebetníc má na krku trestné oznámenie za "poškodzovanie mena", ako to ty nazývaš. Kľudne ho nabonzuj, povedz všetko čo vieš. Prinajhoršom ti doláme z pomsty nohy.

Ak sa bojíš trestného oznámenia, tak si zisti, aká je legislatívna v tomto smere v krajine, kde žiješ (z tvojho príspevku som to nezistil). Ten "známy" ťa asi nebude žalovať na Slovensku podľa slovenskej legislatívy.

Ale je to zaujímavá poviedka, môžeš písať do časopisov. Nie, že by som neveril, že je pravdivá, ale....
Dáša_
29.10.14,15:02
a kde ťa dá na súd, keď je v EU nelegálne?
buchač
29.10.14,15:05
BINGO !!!!

Viď môj komentár vyššie...ešte teraz sa rehocem...;) :D
misoft
29.10.14,16:46
Ja teda neviem Peter 88 - on je tu (v EÚ) ilegálne, podniká ilegálne, pácha trestné činy a TY sa ho bojíš? Kua - šak stačí zájsť na najbližšiu stanicu Gendarmerie a nadiktovať ho.....
A keby vyskakoval ..... bisťu... ty si PÁNOM situácie.... on ťa na súd nedá, ON sa ťa musí báť, pretože si musí uvedomiť, že jedno jediné tvoje slovo pre neho značí zatknutie, zhabanie majetku, potrestanie, vyhostenie..... Takto sa ty k nemu správaj....
Peggynka
29.10.14,16:51
Takí používajú iné spôsoby :eek: ako zlikvidovať človeka a nie súdy.
misoft
29.10.14,16:53
Teda nech použije jeho spôsoby..... RCG.....