Gabca3511
30.10.14,06:41
V rakúsku mi bol odobratý vodičský preukaz na základe sposobenia nehody pod vplyvom alkoholu. Dostal som zákaz viesť motorové vozidlo v rakúskej republike. Bude mi na slovensku vydaný VP?
Kde mam požiadať o jeho vrátenie.
buchač
30.10.14,07:20
Na príslušnom DI podľa miesta trvalého bydliska.


Ak je držiteľom zadržaného vodičského preukazu cudzinec, ktorý nemá pobyt na území Slovenskej republiky, orgán Policajného zboru zašle vodičský preukaz štátu jeho pobytu.

http://www.minv.sk/?zadrzanie-vodicskeho-preukazu

Čiže platí to aj naopak, nakoľko aj Rakúsko je v EU ...
draik
30.10.14,07:21
8/2009 Z.z
§ 95
Vydanie vodičského preukazu
(3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo podľa § 71 po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania možno vydať nový vodičský preukaz; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.
Gabca3511
31.10.14,04:48
ďakujem... a ešte jedna otázočka : keď mám zákaz šoférovania v Rakúsku bude mi vrátený na slovensku???
Gabca3511
31.10.14,04:50
ďakujem... a ešte jedna otázočka : keď mám zákaz šoférovania v Rakúsku bude mi vrátený na slovensku??? ked sa píše že môžem požiadať o vrátenie???
misoft
31.10.14,05:58
Bude. Vodičák je majetkom SR (nie AT). Tu budeš môcť šoférovať, ale do AT radšej NELEZ!
Gabca3511
01.11.14,05:22
Ďakujem veľmi pekne
1470407
31.12.23,11:24
Zdravím vás ... Chcem sa na vás obrátiť z dosť blbou situáciou pred 3mi mesiacmi v AT mi zadržali VP dostal som trest zákaz jazdenia na mesiac a pokutu ... Pokutu som hneď zaplatil no VP mi nechceli vídať ... Chodil som na BH a tiež som im stále volal ale povedali mi že mi ho nevidaju že mi môžu dať na pol roka ich vodičák ale z tým som nesúhlasil keď že som tento rok ukončil pracovný pomer v AT ... Po dvoch mesiacoch už na Slovensku som nahlásil stratu a vídali mi nový ... Chcel som len vedieť či niekto v skupine nemal niečo podobné a ako to potom bolo riešené ... Vopred ďakujem za odpovede
misoft
31.12.23,11:37
VP ti vrátia na DI, kde bol vydaný. Pokuta a zadržanie v zahraničí nemá vplyv na to, aby ti ho na Slovensku nevydali. Pokuta a odobratie platí len v AT.
VP je majetkom SR (konkrétne MV SR) a rakúska strana je povinná ho vrátiť orgánu štátnej správy SR. Tebe VP bol len "prepožičaný" (si DRŽITEĽOM vodičského oprávnenia) MV SR.
1470407
31.12.23,11:41
Rozumiem ... No potom čo mi ho nevrátili a skončil mi zákaz ja som nahlásil stratu a neviem či som neurobil chybu