Melichová Jana
30.10.14,08:44
Mám zasmestnancov s 38,75 týždenným pracovným úväzkom. Pracujú v dvojsmennej prevádzke 2 dni odpracujú a 2 dni majú voľno - nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas. Moja otázka je či postupujem správne, keď počítam fond pracovného času napriklad na mesiac november 2014 je 19 pracovných dní a 1 deň sviatok, ktorý pripadá na pracovný deň = 19*7,75 = 147,25 + 1*7,75 = 155 - fond pracovného času pre november 2014. Ako mám postupovať pri výpočte mzdy, keď sme odmeňovaní mesačnou mzdou. Koľko má zamestnanec odpracovať hodín v uvedenom mesiaci? je to 147,25 hodín alebo 155 hodín. Určite mu pripadne smena na sviatok kde mu bude vyplatený príplatok za smenu vo sviatok.
ivka70
30.10.14,11:19
155 hodin ma odpracovat, ale aa mu pripadne pracovna zmena na sviatok, ktory kvoli sviatku neodpracuje, ma narok na nahradu mzdy za sviatok.
Cize ak by podla planu zmien mal pracovat 1.11. ale nebude pracoat, lebo zavriete prevadzku ,za celu zmenu 1.11. dostane nahradu mzdy za sviatok.
Ak cez sviatok pracovat bude ,dostane priplatok za sviatok a hodiny sap ocitaju do tych 155 hodin, lebo je to jeho riadna pracovna zmena.

Ak mu pracovna zmena nevyjde na sviatok, ma odpracovat 155 hodin v novembri.
aj ked planovanie zmien pri nerovnomerne rozlozenom pracovno mcase nemusi kopirovat kazdy mesiac planovany pocet hodin, len priemerne za 4 mesiace to musi "sediet"