janulda
26.04.06,10:28
Potrebovala by som poradiť.
Pani ktorá si otvorila obchod potrebuje vodičák aby si mohla chodiť pre tovar. Môže si ten kurz dať do nákladov?
ĎAKUJEM.
Tweety
26.04.06,08:32
Potrebovala by som poradiť.
Pani ktorá si otvorila obchod potrebuje vodičák aby si mohla chodiť pre tovar. Môže si ten kurz dať do nákladov?
ĎAKUJEM.
Nie, nie je to náklad na dosiahnutie príjmov.:cool:
Viera123
26.04.06,08:49
Potrebovala by som poradiť.
Pani ktorá si otvorila obchod potrebuje vodičák aby si mohla chodiť pre tovar. Môže si ten kurz dať do nákladov?
ĎAKUJEM.
Márnosť! Už čo by si nechceli dať tzv. podnikatelia do nákladov, nestačím sa diviť! Nechcela by si dotyčná do nákladov aj manžela??:)
Tomáško
26.04.06,10:00
Nie, nie je to náklad na dosiahnutie príjmov.:cool:

Môžem sa spýtať prečo to nie je náklad na dosiahnutie prijímov? Veď ak je jej náplňou práce rozvoz tak predsa vodičský preukaz musí mať bez neho to nepôjde.Nechcem vŕtať len mi to nie je jasné.Ďakujem
zuzanar
26.04.06,10:08
Pani ktorá si otvorila obchod, asi nebude mať živnosť na rozvoz. Ale všetko je možné.
dom
26.04.06,10:12
Môžem sa spýtať prečo to nie je náklad na dosiahnutie prijímov? Veď ak je jej náplňou práce rozvoz tak predsa vodičský preukaz musí mať bez neho to nepôjde.Nechcem vŕtať len mi to nie je jasné.Ďakujem

Asi ťažko preukáže, že náklady vynaložené na vodičský preukaz sú vynaložené len na podnikateľkú činnosť, to znamená, že nejazdí aj súkromne
Tomáško
26.04.06,10:44
Asi ťažko preukáže, že náklady vynaložené na vodičský preukaz sú vynaložené len na podnikateľkú činnosť, to znamená, že nejazdí aj súkromne

A v prípade,že má firemné auto na rozvoz ?
Tweety
26.04.06,10:46
A v prípade,že má firemné auto na rozvoz ? FIremné auto na rozvoz je v poriadku, ale musela by mať v živnosti - rozvoz tovaru, ale ona má asi predaj tovaru v butiku.