11Eva11
30.10.14,15:30
Dobrý deň mám otázku ako to je s rusenim nočného kludu resp. Ako to je ked je hluk pred 22:00. Mame byt v prenájme a včera sme oslavovali narodeniny a od 20:00 do 20:30 sme hrali na gitare, spievali potom sme odchádzali do mesta, no prišla majiteľka a poslala nás preč s tým že volali jej susedia a volali políciu. Aké argumenty môžme použiť na našu ochranu? Porušili sme skutočne niečo? Môže nás z bytu vyhodiť? Ďakujem za odpovede
buchač
30.10.14,15:35
Zákon vraví :


Vlastník nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami,...
http://www.vop.gov.sk/susedske-vztahy-otazky-a-odpovedexx
-----------------------------------
Ide o to, kto má ako mieru nastavenú.
Možno to nebolo po prvý krát, čo bol hluk.
Poznámka:
Tiež som dal do laty mladú susedku, lebo si diskotéku po príchode zo školy robila, no políciu som nevolal. No na jej mamku ale hej, lebo o 01,00 nemusím počúvať hudbu, aj keby hrali moje obľúbené skladby.
----------------------------------
Možno boli susedovci unavení z roboty a chceli si oddýchnuť. Alebo sa jedná o starších jednotlivcov a u nich je to iné...
-----------------------------------
Alebo ....atď.
Proste viď zákon.
11Eva11
30.10.14,16:27
Ďakujem za odpoveď. Hluk bol po prvýkrát nasťahovali sme sa tam v septembri, majiteľka o oslave vedela. Susedovi zospodu vadíaj kkeď sa ideme osprchovať po 22:00. Snáď to nejak rozumne vyriesime.
buchač
30.10.14,16:43
Takých susedov mať? Čistý koniec...

Počkaj na príhodnú chvíľu, zavolaj na nich aj Ty polišov;)...pomsta býva sladká. :D
----------------------------------------------

Ale chybu ste zrobili vy.
Majiteľku bytu ste v podstate nemuseli oboznamovať s tou oslavou.
Mali ste oznámiť susedom ( nie žiadať povolenie !!! ) a mohli sa tak sťažovať na lampárni.
axeco
30.10.14,17:47
Netrap sa s tym vobec. Ani si nevsimaj susedov. Do 22:00 si mozes robit co chces. Nech si kludne zavolaju Policiu - ti pred 22:00 nic riesit nebudu
buchač
30.10.14,17:59
axeco

Fakt všetko ?
To si kde na takú myšlienku došiel ???
------------------------------------------------
Nevšímavosť susedov je niekedy skôr na škodu, ale to je iný príbeh.
------------------------------------------------
Nezabudni na jedno...ľudia sú všeliakí.
Niekto má malé deti a chodí sa sťažovať po susedoch, že sú hluční a tie deti nemôžu spávať, čo sa dá aj chápať.
No na druhej strane nechce o pár rokov pochopiť, že tie jeho podrastnuté deti robia vo vchode bordel, hluk, neporiadok ...
Potom sa rodič nesmie a ani nemôže čudovať, že niektorému susedovi prasknú nervy a oheň je na streche.
axeco
30.10.14,18:11
Nemusis ma poucovat, nepisal som to tebe.Detom nemoze vadit, ak sa niekto u susedov sprchuje, alebo spieva. Ak mas iny nazor - tak skus zavolat Policiu pred 22:00 a zmenis ho
Ferdosondo
31.10.14,05:08
Axeco tu nejde o políciu. Až raz budeš mať malé deti, tak si uvedomíš kde je sever. Takisto ak raz budeš starý. Ver, že vtedy Ti nejaký nedokojený pubertiak v susednom byte bude riadne otravovať život.
Tiež mám nájomníkov v byte. Tiež mali názor, ako Ty. Pekne som im vysvetlil, že v paneláku nie sú sami a podľa toho sa treba aj správať. Sú inteligentní a pochopili to. Horšie je ak si blbec vie prečítať, na čo má podľa zákona právo.
axeco
31.10.14,05:37
presne o Policiu ide. Na to sa pisatelka pytala, ci sa ma obavat postihu Policie? A len na to som jej odpovedal blbecku
Ferdosondo
31.10.14,06:01
Ako som už písal inteligentný človek pochopí.
axeco
31.10.14,13:00
..... len ty si to nepochopil
vlado 33
31.10.14,13:42
axeco, nehnevaj sa ale buchač má pravdu. Do 22 hod. nemôžeš robiť nadmerný hluk,. Pokiaľ to potrebuješ v nejakom obmedzenom čase, dohodneš so správcom. On je povinný na to upozorniť majiteľov bytov. Jedná sa o prerábku bytu. Je potrebné upozornenie s dennou dobou prerábky, na vývesnej tabuli. Mal som v susedstve skínov, keď vyšli na balkón holý a začali hajlovať, ja som začal strieľať zo vzduchovky. Nemal som v úmysle niekoho trafiť. Utekali dnu ako svište.
vlado 33
31.10.14,14:08
Je pravda, že zvýšený hluk, ako hudba vie okamžite naštartovať starších obyvateľov bytovky. U dôchodcov to poznám z prenájmov, vadilo im keď som prešiel po chodbe. Asi som mal iný zápach.
axeco
31.10.14,14:13
Ok , samozrejme ,ze extremy si nemoze dovolit nikto. Ale ked niekomu vadi, ze sa sprchujem, alebo spevom oslavujem narodky, tak to Policia urcite nebude do 22:00 riesit