striebro1
26.04.06,11:35
ahojte,
viem ze sa to tu uz vela popisalo, ale chcela by som vediet, ako uctujete, ak konatel chodi na sluzobky a ubytovanie, nakup phm plati zo svojej sukromnej kreditnej karty, navyse velakrat je to v cudzine.
mozem to uctovat cez 379 a potom mu to vsetko vyplacat v slovenskych korunach?? aky ucet pouzivate? alebo mozem mu to vyplacat v slovenskych korunach aj ked to bolo uhradene napriklad v cechach? alebo musim viest valutovu pokladnu a vyplacat mu to v ceskych korunach?
striebro1
26.04.06,09:41
ja to uctujem vlastne stale ako cez pokladnu a vyplacam konatelovi slovenske koruny...teda fiktivne, on mi iba podpise vydavkovy pokladnicny blok, ale neviem ci je to spravne????
va1ke
26.04.06,10:34
ja to účtujem tiež cez pokladňu s tým, že mi priloží doklad o platbe cez platobnú kartu. mám to overené, že sa to takto môže účtovať.
striebro1
27.04.06,05:46
ja to účtujem tiež cez pokladňu s tým, že mi priloží doklad o platbe cez platobnú kartu. mám to overené, že sa to takto môže účtovať.
dakujem, tak potom to robim spravne...pekny den
Braňo
27.04.06,05:49
V prípade, že takýchto prípadov bude v budúcnosti viac odporúčam vystaviť k firemnému účtu VISA a Mastercard kartu.
M0NIKA
27.04.06,06:10
ja to účtujem tiež cez pokladňu s tým, že mi priloží doklad o platbe cez platobnú kartu. mám to overené, že sa to takto môže účtovať.
Podobne, len na doklad napíšem, že platba bola súkromnou kartou, aby sa nikto nečudoval, prečo mu to znovu vyplácam (keď to už bolo zaplatené).