luja5
31.10.14,00:08
Ahoj poraďáci,
som alergická na vlnu. Nemôžem nič nosiť, čo obsahuje hoci len jedno percento vlny. Nenapadlo ma však, že futro nových kožených čižiem bude obsahovať vlnu. Kupovala som ich, keď som mala úzke rifle, cez ktoré som to nezistila. Ani piktogram vlny tam nebol, lebo aj na to si dávam pozor. Chcela som ich nosiť k zimným sukniam, ale nemôžem, nech si dám hoci aj hrubšie kamašlové pančuchy. Čižiem som už vo svojom živote mala xyz, nikdy sa mi to doteraz nestalo a tak ma ani nenapadlo, že ich nemám kupovať, keď mám rifle. Mám preto veľkú prosbu, či nevie niekto poradiť, ako z vlny urobiť nevlnu, aby ostro nepichala a nespôsobovala mi alergické kožné prejavy. Rozmýšľala som, či by riešením mohlo byť futro vyžehliť s naparením. Čižmy sú vysoké na zips zdola nahor, nebol by to až taký problém, len neviem, či by to malo efekt a čo by to urobilo s lícovou koženou časťou čižiem. Alebo niečím-neviem čím vystriekať, alebo... Potrebujem čižmy k sukniam, takže nosiť ich len k rifliam by bol pre mňa zbytočný luxus, lebo tak či tak by som musela zháňať ďalšie. Možno mi nakoniec iné ani nezostane, ale stojí mi za to pokúsiť sa zistiť, či sa s tým dá niečo urobiť.
Vďaka za cenné rady, ak by sa také našli:).
Peggynka
31.10.14,05:05
Máš to vyhodnotené ako alergiu na keratín? Tak pochybujem,že s tým niečo urobíš,pretože vlna je z keratínu a ten neodstrániš,ani keby si tie čižmy "oholila" zvnútra a natrela odstraňovačom keratínu.Prakticky si to neviem predstaviť a ak je to alergia,neriskuj.
luja5
31.10.14,05:11
Ďakujem. Nepotešilo ma to, ale tušila som to a bola som pripravená, že s čižmami asi nič neurobím:o.
dusansl
02.11.14,11:50
Dobrý deň milá pani,
nenapadla Vás ešte otázka, či by nebolo jednoduchšie odstrániť alerg
dusansl
02.11.14,11:55
Dobrý deň milá pani,
nenapadla Vás ešte otázka, či by nebolo jednoduchšie odstrániť alergiu a príčiny jej vzniku ako takých? potom by ste hádam nemuseli holiť čižmy, či vykonávať iné nezmyselné činnosti. O mojom návrhu nepochybujte, je reálny a neraz vyskúšaný. Pekný a bez alergický deň prajem. Dusansl