Ingrid G.
26.04.06,10:43
Prosím Vás, má niekto skúsenosť s cvičením na cvičiacich stoloch Slender?
Viera123
26.04.06,08:46
Prosím Vás, má niekto skúsenosť s cvičením na cvičiacich stoloch Slender?
No podľa názvu mi to nič nehovorí, tak skús hodiť foto:).
Ingrid G.
26.04.06,09:04
Foto nemám, len kolegyňa začala "cvičiť" na týchto stoloch. Vraj sú to stoly, ktoré sú poháňané elektromotorom, ktoré vlastne cvičia za Teba. Teda, nútia Ťa vraj spolupracovať so strojom a vraj sa dá niečo pri tomto cvičení aj zhodiť. Majú 7 strojov, každý je zameraný na inú časť tela a na každom sa cvičí 10 min. Myslela som, či s tým nemá osobnú skúsenosť nejaká poraďáčka.
iva
26.04.06,09:12
Ja mám skúsenosť.
Som od prírody lenivá, nechcela som ani tak schudnúť, ale chcela som urobiť niečo pre spevnenie svalstva. Pred dvomi rokmi som cvičenie absolvovala 20x (mala som 2 permanentky - chodila som 1-2x za týždeň). Ležala som, stroje so mnou klepali... Nebolo to zlé...Ale fakt je ten, že nejaký výrazný efekt to na mojom tele nezanechalo, tak som si ďalšiu permanentku už nekúpila. Keďže som vtedy mala problém s chrbticou (v krížovej časti), nemala som z cvičenia moc dobrý pocit, bála som sa, aby mi to nejako "nerozhasilo" platničky.
inge57
26.04.06,09:14
Ahoj! Ja som chodila na takéto stoly, ale ani s diétou a pravidelným cvičením na týchto strojoch sa mi nepodarilo schudnúť. Mne sa podarilo pred troma rokmi schudnúť za 1 mesiac 15 kíl a pritom som nemusela nikomu za nič platiť - každý večer namiesto večere som si dala hodinové cvičenie, zmenila som stravovacie návyky, namiesto sladkostí som si dala ovocie a zeleninku. V podstate ide o to, že musíš byť rozhodnutá, že chceš sama schudnúť. Môj manžel bol od začiatku proti týmto stolom a ja som si myslela, že mu dokážem, že sa to dá, ale mal pravdu v podstate pri týchto strojoch nevydávaš žiadnu energiu, resp. náhamu a bez skutočného cvičenia to fakt nejde. Potom by sme boli všetci štíhli.
Marína
26.04.06,12:04
Tak na týchto stoloch som pred 3 rokmi prišla o rameno. Nikdy viac!!! Keby som pri tom bola aspoň schudla, ale ani deko. Vlastne áno, schudla moja peňaženka. Pochopila som, prečo mi odvtedy rameno štrajkuje. Keď cvičím sama, tak cítim ak ma voľajaký kĺb, šľacha,... bolí a prispôsobím tomu aj cvičenie., ale stroj...?!
JeannyK
26.04.06,12:22
Musím povedať, že chodím na slender stoly od novembra minulého roku. Neschudla som, na to treba zmeniť stravovacie návyky ako vlastne všetky vieme,ale je to pre mna úžasný relax, takže tam chodím vlastne pre to. Možno, že správnym stravovaním, týmto cvičením a lymfodrenážou sa nejaké kilo dá zhodiť, ale moja váha úbytok nezaznamenala- lebo moje stravovanie , no nic moc.
Ingrid G.
26.04.06,13:26
Ďakujem za Vaše názory. Takže na záver: asi by to boli zbytočne vyhodené peniaze, keby som sa chcela ku kolegyni pripojiť.

Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň.
alternativa
26.04.06,21:16
Zda sa, ze Ingrid sa rozhodla. Ale mozno, ze niekto bude mat zaujem o moju skusenost. Pred rokmi som chodila na slendre asi 10 mesiacov - tak 3x do tyzdna. Postava sa mi vyborne vyformovala, svaly vyrazne spevneli, problemy s chrbticou takmer zmizli. A vobec som sa nenadrela, ako napr. v posilnovni :) .Dnes si vychutnavam ine pohybove aktivity, ale...
- Ak mate vazne zdravotne problemy pohyboveho aparatu, je velmi zle zostat bez pohybu. Chrbticu ako-tak mozno udrzat len budovanim "svaloveho korzetu". Sam autor tohto cvicenia slendre vymyslel pre svoju takmer imobilnu manzelku. Preto ludia, co maju inu formu pohybu za kazdodennu, na slendre nemozu zabrat napr. schudnutim /pre nich je to mala fyzicka narocnost/.
- Kto vobec necvicil a chce zacat, slendre su vhodnou startovacou aktivitou
- Ak mate iny zdravotny problem, napr. srdcovo-cievne ochorenia, vysoky krvny tlak, vyssi vek, problemy so stitnou zlazou, oblickami, kde sa neodporuca velka fyzicka zataz, slendre su odporucane
- Ak nemate zaujem o cvicenia, pri ktorych tricko mozete zmykat, nebavi Vas 100nasobne opakovanie kalanetiky, chcete si oddychnut a sucasne trochu ponamahat telo, slendre Vam to umoznia. Veru pri cviceni na niektorych strojoch som sa casto dostala do "alficky" /cize zdremla som si tych 10 min/:) . Bolo to super driemkat a aspon trosicku cvicit.
Takze to su slendre, nie pre kazdeho, ale urcite pre mnohych :)
Ingrid G.
28.04.06,07:49
Ďakujem a prajem pekný predĺžený víkend.