lenka397
26.04.06,11:02
Ahojte, mám taký zriedkavejší problém okolo PN. Zamestnanec dal výpoveď 24.4.2006 s tým, že PP končí 26.4.2006. So zamestnávateľom uzavreli dohodu o skončení PP bez výpovednej doby aj bez odstupného. Pár hodín po podpise 24.4 si zlomila ruku a je na PN. Dnes mi priniesla maródku, že možno jej zam-eľ aj sociálka ešte niečo vyplatia. Ale k dnešnému dňu je už odhlásená aj zo sociálky aj zo ZP. podľa mňa už nemá nárok na nič. Mám pravdu?
Tweety
26.04.06,09:05
Ahojte, mám taký zriedkavejší problém okolo PN. Zamestnanec dal výpoveď 24.4.2006 s tým, že PP končí 26.4.2006. So zamestnávateľom uzavreli dohodu o skončení PP bez výpovednej doby aj bez odstupného. Pár hodín po podpise 24.4 si zlomila ruku a je na PN. Dnes mi priniesla maródku, že možno jej zam-eľ aj sociálka ešte niečo vyplatia. Ale k dnešnému dňu je už odhlásená aj zo sociálky aj zo ZP. podľa mňa už nemá nárok na nič. Mám pravdu?Ak bola podpísaná dohoda o skončení PP k 26.4.2006, PP týmto dňom končí.:cool: Preplatiť jej náhradu príjmu pri DPN za dni do tohto dátumu,potom už platí SP.
Chobot
26.04.06,09:07
Ahojte, mám taký zriedkavejší problém okolo PN. Zamestnanec dal výpoveď 24.4.2006 s tým, že PP končí 26.4.2006. So zamestnávateľom uzavreli dohodu o skončení PP bez výpovednej doby aj bez odstupného. Pár hodín po podpise 24.4 si zlomila ruku a je na PN. Dnes mi priniesla maródku, že možno jej zam-eľ aj sociálka ešte niečo vyplatia. Ale k dnešnému dňu je už odhlásená aj zo sociálky aj zo ZP. podľa mňa už nemá nárok na nič. Mám pravdu?

Pár otázok - ako ste jej vykázali dni 24., 25. a 26. 4.? Ak si zlomila ruku 24. a PP skončil až 26. (predpokladám, že nešlo o pracovný úraz, to by úplne menilo situáciu), tak vy jej musíte vykázať za dni 25. a 26. 4. (prípadne aj za 24.) PN, uhradiť jej nemocenské dávky ako zamestnávateľ. Od 27. 4. jej bude hradiť nemocenskú sociálna poisťovňa.
lenka397
26.04.06,09:26
Zamestnankyňa je už dlhšie na neplatenom voľne s tým, že PP končí 26.4. Až dnes priniesla maródku. A nebol to pracovný úraz. Takže za 3 dni jej zaplatí ešte zamestnávateľ ( za ďalšie dni už nie, lebo PP sa skončil) a postúpim to na SP aj keď ku dňu od kedy by mali platiť oni je už odhlásená? SP by mala platiť od 11. dňa a čo s dňami od 26.4. do začiatku toho jedenásteho? Vďaka.
Tweety
26.04.06,09:29
Zamestnankyňa je už dlhšie na neplatenom voľne s tým, že PP končí 26.4. Až dnes priniesla maródku. A nebol to pracovný úraz. Takže za 3 dni jej zaplatí ešte zamestnávateľ ( za ďalšie dni už nie, lebo PP sa skončil) a postúpim to na SP aj keď ku dňu od kedy by mali platiť oni je už odhlásená? SP by mala platiť od 11. dňa a čo s dňami od 26.4. do začiatku toho jedenásteho? Vďaka. Zaplatí tri dni, potom postúpite tlačivko SP, pretože už nie je zamestnancom spoločnosti. Ak začala PN, nemôže byť súčasne aj na NV, zrušiť od 24.4. neplatené.
lenka397
26.04.06,09:31
Ďakujem, že ste ma usmernili. Ja som myslela, že keď je už odhlásená, SP jej platiť nebude. Prajem pekný deň.
Tweety
26.04.06,09:40
Ďakujem, že ste ma usmernili. Ja som myslela, že keď je už odhlásená, SP jej platiť nebude. Prajem pekný deň.
Je tam ochranná doba. Pekný deň aj Tebe.:cool:
Ingrid G.
26.04.06,09:47
Zamestnankyňa dostane od zamestnávateľa náhradu príjmu za dni 24.,25. a 26.4. Od 27.4. (odo dňa kedy už nie je Vašou zamestnankyňou) jej SP platí nemocenské. Treba PN-ku časť II (na ktorej zamestnávateľ vyznačí dokedy zamestnankyňa dostala náhradu príjmu) + potvrdenie zamestnávateľa o o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND doručiť SP.
lenka397
26.04.06,09:54
Ingrid to potvrdenie si mala na mysli Potvrdenie na účely priznania nemocenskej dávky s vymeriavacími základmi za min. rok, že? Ď.
Tweety
26.04.06,09:58
Ingrid to potvrdenie si mala na mysli Potvrdenie na účely priznania nemocenskej dávky s vymeriavacími základmi za min. rok, že? Ď.Určite to mala na mysli.
Ingrid G.
26.04.06,10:20
Ingrid to potvrdenie si mala na mysli Potvrdenie na účely priznania nemocenskej dávky s vymeriavacími základmi za min. rok, že? Ď.
Áno, mala som na mysli toto potvrdenie. SP totiž bude vypočítavať nemocenské zamestnankyni na základe tohto potvrdenia.