janko8
31.10.14,19:03
Kúpil som telefón z bazáru, ktorý pôvodný majiteľ zobral na splátky (Datart, Cetelem). Hrozí mi niečo v prípade, že nebude splácať?
buchač
31.10.14,18:08
Hrozí Ti maximálne to, že ak sa náhodou pokazí telefón, tak ho asi veľmi nebudeš môcť reklamovať.

Dal Ti pôvodný majiteľ všetky doklady od telefónu ?
Lebo ak nie, tak problém môže nastať.

Vziať Ti ho určite nik nevezme, problém pri nesplácaní bude mať ten, kto zmluvu s Cetelemom podpísal.
janko8
31.10.14,18:12
Dal mi k nemu všetko, od faktúry z Datartu až po kompletnú zmluvu, ktorú podpísal s Cetelemom, na ktorej sú jeho podpisy a údaje. A samozrejme komplet produkt s obalom, príslušenstvo atd. Okrem toho ma ten človek ani nepozná.
arizona
31.10.14,18:12
a ako si na to prisiel?
buchač
31.10.14,18:16
Potom pohoda...

Nestresuj ...;)
Ja som už pár telefónov dal do shopu s mobilmi, spolu s dokumetáciou.
Keby som necvakal faktúry za všetky služby, tak ma Orange uháňa jedna radosť.
janko8
31.10.14,18:26
ďakujem. Ja som sa len bal, že či v pripade, že prestane splácať, nebudú chcieť mobil naspäť. Prvá splátka je o 15.11., mobil bol kúpený len pred týždňom. Preto sa mi to akosi nezdalo, že ho predáva.
felix1
31.10.14,18:36
Znamena to ze predavajuci doplati vsetky nedoplatene splatky?
Kupim si aj v buducnosti to na co mam v hotovosti :)
( 11,50EUR s DPH bez akehokolvek rizika )
misoft
31.10.14,20:03
Hele janko8 - ty máš letefón i s lajstrami. Datart má tiež zmluvu, ale na meno predchádzajúceho majiteľa - s ním uzavreli, od neho pýtať budú- Čo on s tým poza bučky urobil, ich zaujímať nebude. Majú JEHO podpis!
janko8
31.10.14,21:40
Veď to..ja som nič nepodpisoval. Ja si myslím že jediná vec ktorá by sa teoreticky mohla stať je,že budú žiadať telefón naspäť. Aj keď si nemyslím že cetelem bude chcieť mobil :) a Datartu už cetelem pravdepodobne zaplatil