luja5
01.11.14,12:36
Pýtam sa najmä ako moderátorský nováčik.
Nový systém otázok-odpovedí na Porade priniesol so sebou opakujúci sa nový fenomén, ktorý považujem za dosť nešťastný.
Zadávateľ v komentári pridá ďalšiu otázku súvisiacu s odpoveďou, ktorú dostal na pôvodnú otázku. Chápem to, nie každý si všimne či uvažuje nad tým, že by to pridal ako súvisiaci otázku cez ikonku vpravo hore, alebo doplnil cez upresnenie otázky (nevylepšuje otázku na základe vyžiadania upresnenia). Najmä u nováčikov a tých, ktorí chodia menej na Poradu, neočakávam, že budú najprv meditovať nad tým, ako to má byť podľa etikety a až potom sa budú ďalej pýtať.

Uvediem konkrétny príklad z dnešného dňa:
V téme http://www.porada.sk/t253247-predaj-spoluvlastnickeho-podielu-pozemku.html zadávateľ dostal odpoveď na svoju otázku. K odpovedi v komentári pridal o.i. ďalšiu otázku, či v prípade úspešného dovolania sa relatívnej neplatnosti kúpnej zmluvy zo strany spoluvlastníka, ktorého predkupné právo nebolo dodržané, musí aj on (zadávateľ otázky) opätovne dostať ponuku v rámci predkupného práva, ak pôvodne ako jediný oslovený zo všetkých spoluvlastníkov svoje predkupné právo nevyužil z dôvodu neprimeranej cenovej ponuky. Táto podľa mňa zaujímavá otázka si zaslúži byť ako samostatná súvisiaca otázka (dĺžka otázky sa dá upraviť).

Dá sa v rámci moderátorských práv urobiť z (časti) komentára súvisiaca otázka pod nickom zadávateľa a prípadne k nej pripojiť aj súvisiace odpovede, ak medzičasom v komentároch pribudli (v uvedenom príklade zatiaľ nepribudli)?
V minulosti, ešte bez niektorých moderátorských práv, som odporučila zadávateľovi, aby ďalšiu otázku v komentári zadal ako samostatnú súvisiacu otázku, že si to skôr niekto všimne, kto by vedel odpovedať..., ale niekoľko dní tak neurobil. Ani neviem, či na ňu dostal odpoveď, lebo neskôr som to už nesledovala, odpovedať som nevedela, len som urobila, čo som vedela. Niekedy to urobím ako odpovedajúca tak, že skopírujem z komentára to, na čo odpovedám a pripojím pred začiatok odpovede sťaby na pôvodnú otázku (neodpovedám v komentárovej časti), čo však tiež nepovažujem za najlepšie riešenie.
Nechcem to postaviť do roviny, že je to vec zadávateľa nadväzujúcej otázky. Poradu beriem ako fórum, kde keď viem, tak odpoviem, nie každý číta všetky komentáre, ktoré niekedy nemajú konca-kraja... Ak neviem odpovedať, aspoň chcem pomôcť zadávateľovi lepším zviditeľnením nadväzujúcej otázky z komentára, keď na ňu náhodou natrafím, s možnosťou pridať aj srdiečko, s podporou dobrej odpovede na takú otázku pridaním užitočného bodíka (v komentári sa to nedá urobiť)...

Vďaka za rady, pomoc, názory...