merlinak
01.11.14,15:11
Dobrý deň, starosta našej obce mi odmieta podpísať doklad o tom, že bývam v danej obci. Argumentuje tým, že on na to nie je kompetentný, že sa nevyzná do toho, čo chcem podpísať - jedná sa pritom o vec, ktorú by mala riešiť obec, ale pre absolútny nezáujem zo strany obce, som bol nútený to riešiť cez súkromnú spoločnosť.
S tým, že to odmietne podpísať, vôbec nikto nepočítal. Aké mám možnosti? Prípadne, keď tým, že odmietne podpísať, že bývam v danej obci /mimochodom už 30 rokov/ prídem o niekoľko tisíc eur, mám možnosť ho za to zažalovať a vymáhať si ich od neho?
buchač
01.11.14,14:25
Starosta má na to právo....a aj pravdu
Na potvrdenie o trvalom pobyte sú iné inštitúcie.

---------------------------------------------------------------------


Získanie potvrdenia o trvalom pobyte

Občan môže po prihlásení na trvalý pobyt osobne požiadať zamestnanca ohlasovne pobytu o vydanie potvrdenia o trvalom pobyte, za ktoré je povinný uhradiť správny poplatok v čiastke 5 €.

V prípade elektronicky podanej žiadosti je 50-percentná zľava z poplatku za vydanie potvrdenia o trvalom pobyte: správny poplatok je vo výške 2,50 €. Pre získanie potvrdenia o trvalom pobyte na zadanej adrese na území SR je občan povinný:
Vyplniť elektronický formulár pre získanie potvrdenia o trvalom pobyte.
Uviesť adresu na doručenie potvrdenia.
Podpísať elektronický formulár zaručeným elektronickým podpisom.
Uhradiť príslušný správny poplatok.
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/pobyt/pobyt-potvrdenia/potvrdenie-tp
Vzory tlačív
http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-1
Excise Duty
01.11.14,16:04
Starosta nie je štátny zamestnanec!
misoft
01.11.14,16:12
Je to volený zástupca samosprávy... (len doplnenie).
Ing. Ľubomír Janoška
02.11.14,12:45
Podľa § 10 písm. f/ zákona 253/1998 o hlásení pobytu je ohlasovňa povinná Vám vydať potvrdenie o pobyte.
Starosta môže mať pravdu, že je nekompetentný a že sa v tom nevyzná - obce sú naúkolované asi 60-imi zákonmi a niektorí starostovia o tom nemajú tušenie; tento si to aspoň prizná :)
Zistite si, ktorý referent na obecnom úrade má na starosti ohlasovňu a vybavujte praimo o uňho. Ak to nepôjde, pošlite na MVSR písomnú žiadosť o oznámenie trvalého pobytu podľa § 23 zákona 253/1998.