Iveta20
26.04.06,11:35
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Dali sme výpoveď zamestnancovi podľa § 43 ods. 1 písm. b) ku dňu 31.03.2006. Pred začatím plynutia výpovednej doby sa dohodol so zamestnávateľom na dvojmesačnom odstupnom (keďže má odpracované menej ako 5 rokov), a to vo výške 25 587 Sk.
Dňa 18. 04. 2006 k nám opäť nastúpil. V zmysle § 76 ZP musí vrátiť pomernú časť odstupného od opätovného nástupu do uplynutia času vyplývajúceho z odstupného. Akú výšku predstavuje tá pomerná časť, koľko nám má zamestnanec vrátiť? Ráta sa to v pracovných dňoch? A čo sviatky v apríli a máji?
A čo s daňou, ktorá mu bola zrazená? Nebude o ňu ukrátený?
Ďakujem za pomoc.
Iveta20
27.04.06,05:02
To mi nikto nevie pomôcť?
Tweety
27.04.06,05:45
To mi nikto nevie pomôcť?
§76ZP
(3) Ak zamestnanec po skončení pracovného pomeru nastúpi opäť k tomu istému zamestnávateľovi alebo k jeho právnemu nástupcovi do pracovného pomeru pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť. Pomerná časť odstupného sa určí podľa počtu dní od opätovného nástupu do pracovného pomeru do uplynutia času vyplývajúceho z poskytnutého odstupného.
Iveta20
27.04.06,09:50
§76ZP
(3) Ak zamestnanec po skončení pracovného pomeru nastúpi opäť k tomu istému zamestnávateľovi alebo k jeho právnemu nástupcovi do pracovného pomeru pred uplynutím času určeného podľa poskytnutého odstupného, je povinný vrátiť odstupné alebo jeho pomernú časť. Pomerná časť odstupného sa určí podľa počtu dní od opätovného nástupu do pracovného pomeru do uplynutia času vyplývajúceho z poskytnutého odstupného.

Tweety dakujem, ale vieš mi to prosím ta pomoct vypocitat z tej sumy, co som uviedla. A co s tou danou?
Tweety
27.04.06,10:29
Tweety dakujem, ale vieš mi to prosím ta pomoct vypocitat z tej sumy, co som uviedla. A co s tou danou?Prerátala by som celé odstupné na počet dní, a potom tie, za ktoré treba vrátiť by som vrátila.
Jana3
26.03.07,05:00
Mam podobný problém. Po 25 dňoch k nám znova nastúpil zamestnanec, ktorý dostal 5-mesačné odstupné. Súhlasí s vrátením odsupného v plnej výške. Budem mu to zrážať v hrubom /odstupné mínusom/ počas 5 mesiacov. Potrebujem na to dohodu o zrážkach zo mzdy alebo postupujem podľa §76 ods.3 ZP a zrážam mu to automaticky?
Prosím poraďte...
Tweety
26.03.07,05:23
Mam podobný problém. Po 25 dňoch k nám znova nastúpil zamestnanec, ktorý dostal 5-mesačné odstupné. Súhlasí s vrátením odsupného v plnej výške. Budem mu to zrážať v hrubom /odstupné mínusom/ počas 5 mesiacov. Potrebujem na to dohodu o zrážkach zo mzdy alebo postupujem podľa §76 ods.3 ZP a zrážam mu to automaticky?
Prosím poraďte...
Nemusí vrátiť celé odstupné, odpočítala by som tých 25 dní, pretože je povinný vrátiť iba PČ. V dohode by som sa odvolalana § 76.
STRELEC
26.03.07,05:29
[quote=Jana3;433395]Mam podobný problém. Po 25 dňoch k nám znova nastúpil zamestnanec, ktorý dostal 5-mesačné odstupné. Súhlasí s vrátením odsupného v plnej výške. Seriózny prístup, možno podmienka "znovunastúpenia" (?). Budem mu to zrážať v hrubom /odstupné mínusom/ počas 5 mesiacov. Potrebujem na to dohodu o zrážkach zo mzdy alebo postupujem podľa §76 ods.3 ZP a zrážam mu to automaticky? O vrátení odstupného by som spísal záznam. Jeho súčasťou by bolo aj ustanovenie o spôsobe vrátenia vyplateného odstupného. Pre odstránenie akýkoľvek nejasností pre budúcnosť a ako podklad pre prevádzanie zrážok zo mzdy.
Prosím poraďte...[/quo