marco1111111
02.11.14,10:47
Zdravím potreboval by som radu mam plot železné stlpiky a navrchu drevené polia a rozbilo mi ho auto....teda určitú časť a chcem dať nové stlpiky v pôvodnej trase a obyčajné pletivo poplastované.Vymením už celé oplotenie až to nevypadá, ako u cigánov plot z dreva mam min. 30 rokov :) Potrebujem nato ohlásenie?Alebo je to brané ako rekonštrukcia ?Nemám susedov a pozemok sa nachádza v 4st. ochrany.......povolenie od ochranárov mam.Ďakujem za rady :)
misoft
02.11.14,10:16
Nestaviaš nové - len opravuješ. Ak nepridávaš niečo navyše (napr. do výšky a pod.) - rekonštruuj veselo. Max. ohlás, že ideš opravovať (ale nie je to potrebné, lebo nepridávaš nič navyše).
marco1111111
02.11.14,12:55
ďakujem....a ešte by som sa chcel spýtať starosta postavil pred môj plot asi 5cm od neho búdu rozmer cca 1,5x1,5m a nemôžem otvoriť bránu uplne. Búda je z dreva na makadamovom podklade v zemi sú roxory z nich idu ocelové laná a tými je stiahnutá predáva tam suverníry........môžem voči tomu niečo robiť?A nepýtal si žiadne povolenie ani suhlas je tam asi 5 rokov už tá buda....Ďakujem
misoft
02.11.14,19:12
Môžeš. Zisti najskôr, či je tá búda na tvojom, alebo obecnom pozemku. Potom ho písomne upozorni na to, že obmedzuje vstup na tvoj pozemok, čí obmedzuje tvoje vlastnícke právo k pozemku a žiadaj o odstránenie, alebo posunutie búdy inde.
Okrem toho - môžeš mu to aj inak znepríjemniť. Podnet na DÚ, či odvádza dane z predaja suvenírov, či má na to povolenie (i keď on, ako starosta si to iste sám sebe vystaví).
marco1111111
02.11.14,19:18
Je na obecnom alebo na pozemku spf na mojom to nie je......skôr ma sere, že mi tá buda špatí a cloní na môj pozemok....a aj to, že nemôžem otvoriť bránu...inak mi je ukradnutá........a podla mna je to čierna stavba lebo je spojená zo zemou zvarom a lanami a to sa myslí mvyhradzuje v stavebnom zákone ako stavba.a ešte je pod nou upravený makadamový podklad...ale nie som si uplne istý......ale ak bude rýpať do plotu potom to na neho spustím naraz